828 Shares 7457 views

Olimpiada 1976 (zima) – legenda o historii sportu

Olimpiada 1976 (zima) – wydarzenie, które miało bardzo ważne znaczenie polityczne i sportowych w czasach konfrontacji Zachodu i ZSRR. Kapitalistyczny i socjalistyczny system próbował udowodnić jaką opcją jest bardziej poprawna. Może się to wydawać dziwne, ale Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku w 1976 roku nie był wyjątkiem. To właśnie tam okazało poważną walkę o pierwszych miejscach.


USSR – najlepszy z najlepszych

Początkowo Olimpiada 1976 (zima) było jak w Ameryce, w Denver. Ale mieszkańcy miasta, aby przeprowadzić referendum głosowało przeciwko trzymając gier. Ponieważ Komitet Olimpijski był w trudnej sytuacji. A następnie Innsbruck zgodził się zorganizować tak ważną imprezę jak igrzyska olimpijskie-1976. Przekaźnik zimowy, należy zauważyć, już bowiem w tym mieście w 1964 roku. W wypadku brał udział w 1123 mężczyznę, który przyszedł z 37 krajów. Konkurs odbędzie się w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Wykaz zawiera alpejskie narty, Biatlon bobsled, saneczkarstwie, jazda na łyżwach, skokami, narty biegowe, jazda na rysunku, kombinacji norweskiej oraz, oczywiście, na lodzie. Osuwisko zwycięstwo w konkursie zdobyła sportowców Związku Radzieckiego. Należy przypomnieć, że byli w stanie wygrać 13 złotych medali, 6 srebrnych i 8 brąz. Na drugim miejscu była Niemiecka Republika Demokratyczna z wielu nagród, daleko za ZSRR. Ten 7 złotych medali, 5 srebrnych i 7 brązowych. A przedstawiciele Stanów Zjednoczonych zdobyła trzecie miejsce.

łyżwiarstwo figurowe

Olimpiada 1976 (zima) wyróżnił występy w łyżwiarstwie figurowym. Radzieccy zawodnicy doskonale sprawdziły się w tej konkurencji. W pary sportowe złoto poszło do Aleksandru Zaytsevu i Irina Rodnina. Zwycięstwo w pary taneczne wygrał Aleksandrom Gorshkovym i Lyudmiloy Pahomovoy. Vladimir Korolev wziął srebro w męskich singli Łyżwiarstwo figurowe. Ustąpił tylko sprawdzone John Curry z Wielkiej Brytanii. Złoty w tej samej kategorii, jedyną kobietą, udał się do amerykańskiego Dorothy Hamill.

narciarzy

Należy zauważyć, że radzieccy mistrzowie ski okazał się tak dobry, jak w łyżwiarstwie figurowym. W wyścigu, który odbył się na 30 kilometrów, zwycięstwo udał Sergeyu Savelevu. W podobnym konkursie, ale na 15 km, pierwsze miejsce podzielił Evgeny Belyaev i Nikolai Bazhukov. Brąz zwycięstwo przyszło w wyścigu zespół, dając zwycięstwo w Finlandii. Raisa Smetanin w biegu narciarskim na 10 kilometrów, zdobył złoto u kobiet. Pierwsze miejsce udał się do sowieckiej i dziewcząt w przekaźniku. Należy zauważyć, że złoto jest wydobywany i radzieckich sportowców w biathlonie.

hokej

Przez cały czas było bardzo spektakularne sportowe. Na turnieju, który odbył się w ramach notorycznych olimpiady, doszło do sześciu zespół Division A i cztery najsilniejsze zespoły z Wydziału VI posiada zespół Division C. Dodaje również pre-turniej odbył się właśnie na wynikach Mistrzostw Świata w 1975 roku. Po utracie mecze trzymać w systemie pod nazwą „każdy z każdym” – dla 7-12 miejscach. Zwycięzców następnie grał razem 1-6-te miejsce. Długo pamiętać Olimpiadę 1976. Hokej (końcowe w tej kategorii była wspaniała) pozwoliły radziecki zespół ponownie Excel. Warto zauważyć, że w Innsbrucku nie chcą działać jako Team Canada. Dlatego w pierwszej kolejności i tytuł najsilniejszych drużyn hokejowych świata rywalizowały zespoły z Czechosłowacji i ZSRR. W pierwszej połowie straciliśmy po rosyjsku – przeciwnicy już zdobył dwie bramki. Ale w drugim, nasi zawodnicy byli w stanie walczyć i po raz czwarty, aby udowodnić, że są one – mistrzynie. Olimpiada 1976 udał się długo w historii świata, ponieważ wówczas radzieckie zawodników udało się zdobyć największą liczbę nagród, która została tylko możliwe.