393 Shares 7621 views

Przeszczep żonkili – Porady

Wielu projektantów krajobrazu, kwiaciarnie i ogrodników są słusznie uważane uniwersalnych żarówki daffodil. Ogromna różnorodność gatunków i odmian tych kolorów może bardzo skutecznie manipulować nimi w ogrodzie: wyglądają świetnie zarówno na łóżkach i na kamienistych wzgórzach lub dzikich ogrodów.


Ponadto, te rośliny nie mogą być wywoływane tylko wiosna, ponieważ niektóre odmiany kwitną doskonale, zarówno latem i jesienią. Ta mała funkcja daje im ogromną przewagę nad innymi roślinami cebulowych. Ich prostota i mróz zapewnia dużą popularnością wśród florystów i ogrodników. Zwykle te kwiaty wolą pozostawić na swoim miejscu przez pięć lat, ale to pomyłka. Jeśli uczysz się niektóre z ich wegetacji, staje się jasne, że przeszczep żonkile jest bardzo ważne.

W przeciwieństwie do innych roślin cebulowych, które są aktualizowane co roku, podstawienie tego kwiatu żarówka następuje stopniowo i w sposób ciągły. Jego waga rosną charakterystyczne warstw środka i jest stale aktualizowana. Każda warstwa istnieje od czterech lat, a następnie jest jego wysuszenie i śmierć, aw kątach utworzone bulbils tworzą małe-dzieci, które po śmierci warstwy mają możliwość rozwijać i stać się niezależną roślinę. Tak więc, z roku na rok, żonkile rosną gęstsze, a wkrótce już są już wystarczające środki do życia. W tym przypadku, zaczynają kwitnąć bardzo słabo.

Z tych faktów i następujących wniosków, jak ważne żonkile przeszczepieniu ich rozwoju. Należy zdecydowanie zrobić przynajmniej raz w ciągu 3-4 lat, aby zapobiec degeneracji bulw i kwiatów. W tym samym czasie, młode sadzonki nie powinny zostać przeniesione do momentu ich cebulki nie powstają dzieci.

Przeszczep żonkile na wiosnę

Mimo, że okres odpoczynku jest w sierpniu kwiaty, żonkile w tym czasie transplantacji może przekazać najbardziej udany. Wiele zagranicznych kwiaciarnie praktyka tolerowane przez rośliny w dowolnym momencie. To nawet może wystąpić podczas sezonu wegetacyjnego. Żonkile, które przeszczep przeprowadzono w czasie kwitnienia, zwykle natychmiast złożyć, ale następnego roku od ich cebulek zauważalnego wzrostu wolumenów i bardziej aktywnie kwitną. Należy pamiętać, że w trakcie pracy w niewłaściwym czasie, aby uniknąć nadmiernego wysuszenia z korzeni i bulw.

Przesadzanie żonkile lato

Gdy siedzenia żonkile latem są zazwyczaj karmione siarczan potasu i superfosfat w ilości 20 g i 40 g, odpowiednio, na metr kwadratowy. Gleba wykopali, i upewnij się, mierzwa. Po tym, zatrzymuje podlewania na czas niezbędny do obumierania starych korzeni. Żonkile muszą kopać przy suchej pogodzie. Dzieci i bulw dekontaminacji w roztworze nadmanganianu potasu i dobrze wysuszono. Przed lądowaniem są one przechowywane w plastikowych pojemnikach w temperaturze 13-17 stopni. Należy pamiętać, że powinny one być ułożone tylko w jednej warstwie lub wysokim ryzykiem gnicia bulw.