398 Shares 6004 views

Kondycjonery do bielizny: jak wybrać i czy jest jakieś korzyści?

Nowoczesne klimatyzatory do prania spełniają co najmniej dwie funkcje: zmiękczaj tkaninę i smak. Bardziej zaawansowane środki mogą również zapobiec występowaniu elektryczności statycznej i mnożeniu się bakterii, uprościć prasowanie, a nawet odpędzić wodę i brud! Wydaje się, narzędziem cudów. Ale najpierw musisz zrozumieć, dlaczego bielizna staje się twarda w czasie.


Nowoczesne proszki do prania zawierają fosforan wapnia, który osadza się w włóknach tkanki. Oczywiście, można go pozbyć przez dokładne płukanie ubrań, ale nie wszystkie gospodynie domowe to robią. Z każdym nowym praniem więcej tej substancji pozostaje w tkaninie, niektóre sole również osadzają się z twardej wody. W wyniku tego ubrania stają się nieprzyjemne w dotyku, a ręczniki frotte tracą swoje właściwości higroskopijne. Kondycjonery do prania tworzą film na powierzchni tkaniny, co ułatwia ślizgowanie się i powoduje poczucie miękkości. Jednak ta metoda nie rozwiązuje samego problemu.

W końcu soli będą nadal gromadzić się w tkaninie, a na górze pozostaną zachowane warstwy silikonu, z których składa się głównie kondycjonery do prania. Odzież zużyje się szybciej. Jeśli nie jest to problem, możesz nadal używać środka nabłyszczającego. Jednak z czasem nie będą wystarczająco skuteczne. Aby przedłużyć żywotność odzieży, można przynajmniej spłukać ją w miarę potrzeb – do 10 razy. Oczywiście można korzystać z pralki, ale najbardziej delikatne tkaniny powinny być obsługiwane lepiej.

Dla niemowląt wytwarzany jest specjalny odżywacz do ubrań dziecięcych, ale w pierwszej kolejności wszystkie rzeczy muszą być dokładnie prasowane z dwóch stron – to zmięknie tkaninę. W przypadku wystąpienia podrażnienia lepiej przestać używać jakichkolwiek środków chemicznych i umyć rzeczy dziecięce mydłem domowym lub dziecięcym. Wiele młodych matek stosuje również specjalne ciekłe koncentraty. I oczywiście ludzie, którzy są skłonni do reakcji ze skórą na czynniki chemiczne, często używają specjalnych płukanek, ponieważ kondycjonery dla dzieci są uważane za hipoalergiczne.

Jak wybrać najlepszy środek do pielęgnacji bielizny i jak go używać poprawnie? W rzeczywistości każda gospodyni domowa musi znaleźć odpowiedni kondycjoner dla siebie, mimo wszystko, alergia może pojawić się na jakiś rodzaj lekarstwa, inni nie lubią zapachu, trzeci wydaje się nieopłacalny. Prawie wszystkie klimatyzatory do prania są w przybliżeniu takie same w składzie: kationowe środki powierzchniowo czynne, silikony i zapachy. Więc trzeba zacząć od własnego gustu.

Ważne jest również, aby prawidłowo stosować środki do prania. W żadnym przypadku nie należy ich wylewać do przedziału detergentu, a dawkowanie należy ściśle przestrzegać. Użycie odpowiedniej ilości środka nabłyszczającego jest bardzo ważne, ponieważ folia silikonowa na tkaninie nie powinna być zbyt cienka lub gruba, w przeciwnym razie wynik końcowy jest mało prawdopodobny. Właściwe mycie i płukanie jest gwarancją, że ubranie będzie trwać długo i nie straci właściwości.