186 Shares 3948 views

Jak odróżnić samice od samców Papużka falista przy zakupie

Budgies są bardzo popularne wśród dzieci i dorosłych. Jest to idealny dom pierzaste zwierzęta domowe. Są bezpretensjonalne, posłuszny, dobrze wyglądający, nie wymagają specjalnych warunków (na przykład codzienne spacery), poza tym można je nauczył się mówić. Przed zakupem, wiele osób zastanawia się , jak odróżnić samice od samców Papużka falista. Tutaj można też polegać na wiedzy sprzedającego (co nie wyklucza niespodzianek), lub starają się znaleźć dla siebie.


Aby rozpocząć, zdecydować, co chcesz od przyszłego zwierzaka. Jeśli jesteś tym, że bez względu na to, co chcesz, aby nauczyć go mówić, należy wybrać samca, są bardziej otwarci na uczenie się. Ale samochki bardziej spokojny, łagodny i posłuszny. Należy również zauważyć, że kupując parę papug będzie w coraz większym stopniu koncentrować się na siebie, więc prawdopodobieństwo nauki ich mowy lub przyciągnąć do jego osoba jest znacznie zmniejszona ich uwagę.

Tak więc, zanim dziesięciu zabawnych kolorowych papug, z których każda przyciąga uwagę przyszłego właściciela. Jakie są główne różnice w samicy i samca? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na Budgies kolorów: mężczyźni są bardziej efektowne niż samice. Dokładnie rozważyć ich Cere. Młode papugi w wieku 3-4 miesięcy są różowe lub fioletowe Cere jednolity kolor, który jest niebieski z czasem. Kobiety często charakteryzują się różowawy lub jasnoniebieskiej voskovichkoy z granicy światła. Do dorosłych dojrzałe kobiety gotowe do rozrodu, woskówka staje się brązowa.

Jeśli jesteś trochę zmieszany, i nie może dowiedzieć się, jak odróżnić samice od samców Papużka falista może poizuchat je na chwilę. Aby dokładnie określić płeć, obserwować zachowanie papugi. Chłopcy wydają się być bardziej towarzyski i są zobowiązani do telefonów komórkowych.

Zdecyduj i dowiedziawszy się, jak odróżnić samice od samców Papużka falista powinna zapewnić odpowiednie miejsce pobytu w domu. Oczywiście, trzeba klatce. Dom dla papużek falistych powinny być wystarczająco duże i tak proste, jak to możliwe. Najlepiej jest, aby dopasować kwadratowy lub trójkątny Celi 60 o 40 cm na parę papugi. Modne i zawiłe domy dla papug może być nie tylko niewygodne dla zwierząt domowych, ale również przynieść dodatkowe problemy podczas czyszczenia klatki. Spójrz na ścianach bocznych. Jeśli nie chcesz, aby oczyścić pióra na codzień, łuski i pióra całym pomieszczeniu, warto wziąć klatkę z wysokimi murami, lepszą przejrzystość, która pozwala obserwować ptaki i utrzymanie czystości wokół.

Najbardziej odpowiednim materiałem dla komórki jest wykonana ze stali nierdzewnej lub z powłoką polimerową. Ramy mogą być smaczne do swojego zwierzaka, który pomieści szczep ponadto pochodzić z pasożytów taki materiał jest problematyczne. Nie zapomnij, aby raz w miesiącu, aby przeprowadzić procedurę dezynfekcji: zalać wrzącą wodę komórkę (oczywiście pre-firing papugę na spacer).

Wybierając odpowiedni dom dla przyszłych lokatorów, nie zapomnij również zakup żywności, miska wody, zabawki, lustra, i tak dalej. N. W naszych czasach, istnieje wiele akcesoriów, które rozjaśnić znajomego falisty przyjemności, gdy jesteś daleko. Teraz, że znasz odpowiedzi do głównych ważnych kwestii, które mogą powstać przy zakupie papugi, aw szczególności jak odróżnić samice od samców. Papużka falista kochać i pieścić, traktować go z cierpliwością, a następnie będzie można rozkoszować codziennie, swój nastrój i nowe sukcesy!