448 Shares 6741 views

Szukaj Satellite Systems: opinie, opisy, specyfikacje i opinie. System zabezpieczenia pojazdu satelitarna

Dziś ludzkość używa zabezpieczeń nawet kosmosu. Aby to zrobić, i to zostało ustalone wyszukiwarek satelitarnej. Uważa się, że początek takiej nawigacji ma 4 października 1957 roku, to właśnie wtedy po raz pierwszy uruchomiła pierwszy sztuczny satelita Ziemi. Pod koniec lat 70-tych wyglądał pierwszy system nawigacji radiowej. Jest możliwe, aby określić współrzędne dowolnego obiektu na podstawie sygnałów odbieranych z satelity. Dziś ten rodzaj nawigacji znajduje swoje zastosowanie w geodezji i ratownictwa, a także do zapewnienia bezpieczeństwa państwa i obywateli.


Jakie są systemy satelitarne? Ten kompleks komunikacji elektronicznej i technicznej. I ich realizacja jest możliwa tylko wtedy, gdy łączna sprzęt przestrzeń robocza i ziemia. W ten sposób systemy satelitarne pozwalają nam określić wysokość i położenie geograficzne, czas i parametry ruchu celów wodnych, lądowych i powietrznych.

klasyfikacja

Systemy satelitarne są podzielone na następujące obszary:

– poszukiwanie bezpieczeństwa, przeznaczone dla pojazdów;
– nawigacja, dla ochrony biur, domów, mieszkań i terenów prywatnych;
– bezpieczeństwo dla witryn internetowych i telefonów komórkowych;
– nawigacja wyszukiwania (GPS).

Głównymi elementami

Systemy satelitarne obejmują:

– Grupowanie orbitalny kilka satelitów (2 do 30), które emitują odpowiednie sygnały;
– sterowanie naziemne i system zarządzania, ustalenia aktualnej pozycji satelitów, a także odbierać i przetwarzać informacje przekazywane przez nich;
– klient otrzymaniu urządzeń niezbędnych do określenia pochodzenia;
– sygnalizatory są systemem lądowych, który poprawia dokładność ustaleniu lokalizacji obiektu;
– system radiowy informacji dostarcza użytkownikowi zmianę współrzędnych.

Zasada działania

Systemy nawigacji satelitarnej zmierzyć odległość od anteny w zakładzie, do położenia satelity na orbicie, która jest znana z dużą dokładnością. Wykorzystuje ona specjalny stół, zwany almanach. Powinien on być przechowywany w pamięci urządzenia odbiorczego i wskazuje pozycję wszystkich satelitów. Jeśli tabela ta jest aktualna obecność obiektu w przestrzeni zależy od urządzeń wykorzystujących proste konstrukcje geometryczne. Dla prawidłowego obliczenia szerokości i długości geograficznej odbiornika musi odbierać sygnały z co najmniej trzech satelitów. Dobrze, jeśli musisz znać lokalizację obiektu na powierzchni? Trzeba będzie sygnał z czwartego satelity.

Wszystkie informacje są przetwarzane przez jednostkę gruntu, który za pomocą układu równań wyprowadza żądanej pozycji. Jednak dane te wymagają pewnych korekt. Jest to spowodowane wpływem działania ciśnienia powietrza, temperatury i stopnia wilgotności powietrza. Każdy z tych czynników sprawia, że błąd znajduje się w zasięgu 30 m, łączna wartość, która często sięga 100 m.

Pomaga zmniejszyć niedokładności trybu różnicowego GPS. Przekazuje użytkownikowi niezbędnych korekt, co zapewnia dokładność określania przedmiotu do 1 cm. W tym satelicie wyszukiwarki są w stanie przechowywać i obsługiwać dane uzyskane w określonym okresie czasu. Dzięki takim procesie, użytkownik ma pomysł prędkości obiektu, oni ruch ścieżkę, i tak dalej. D.

GPS

Dziś są aktywne, kilka systemów nawigacyjnych. Jest to amerykański GPS, rosyjskiego GLONASS i europejski Galileo. Wszystkie z nich będzie określić bieżącą lokalizację obiektu oraz jego datę i czas, prędkość i trajektorię ruchu na lądzie, w powietrzu i na ziemi. Rozważmy te nawigator więcej.

Historia systemu satelitarnego GPS USA rozpoczęła się w roku 1973. Był to okres DNSS rozwój programu. Później został przemianowany na Navstar-GPS, a po –W GPS. Pierwszy z jego satelitów na orbitę umieścić w 1974. Dopiero w 1993 roku ich liczba została skorygowana do 24, co pozwoliło na przeprowadzenie pokrycia powierzchni całej Ziemi.

Początkowo system satelitarny GPS do pracy na cel kompleksu wojskowego USA. I dopiero w 2000 roku tajność została usunięta z systemu. GPS zaczął służyć potrzebom użytkowników cywilnych. Jednak teraz Pentagon może albo wyłączyć z terytoriów, gdzie walki, sygnałów satelitarnych, lub zapewnić im hałas. Ponadto, amerykańskie agencje wywiadowcze zastrzegają sobie prawo do zakładania lokalnych „Jammers” obejmujący strefę konfliktu. Zatem takie walki radioelektronicznej nie zakłóca NATO sił działających w zakodowanym sygnale.

GLONASS

To rosyjski system nawigacyjny działa od lat 90. ubiegłego wieku. Do tej pory w skład jej grupy orbitalnej ma więcej niż dwadzieścia orbicie satelitów. W niedalekiej przyszłości ich liczba zostanie zwiększona do trzydziestu.

Od 2007 roku, system satelitarny GLONASS jest wykorzystywane do celów cywilnych. Dziś obejmuje całe terytorium Rosji i znajduje zastosowanie w różnych kierunkach. Jest z powodzeniem stosowany w transporcie, który nie tylko zapewnia frachtu ale także transport pasażerski. Tutaj GLONASS – system satelitarny monitoring, a także środki, które pozwalają na optymalizację harmonogramu. Takie wykorzystanie nawigacji w ich pracy usług online Moe, policji i pogotowia ratunkowego.

Zasada systemu GLONASS bazuje na otrzymaniu informacji od śledzenia nawigacyjnego przez GSM kanału na zdalnym serwerze. Tutaj jest on przechowywany w celu dalszego przekazania do użytkownika. Czas gromadzenia danych wynosi w zakresie od 15 do 240 sekund. Następnie specjalny program komputerowy przetwarza informacje przechowywane na serwerze i zapewnia lokalizację obiektu.

W Rosji opracowano i najnowszy projekt o nazwie ERA-GLONASS. Taki system pozwoliłby specjalne służby ratunkowe do reagowania w przypadku awarii i wypadków. Planuje się, że do 2020 roku wszystkie pojazdy będą wyposażone w terminale nawigacyjnych i komunikacyjnych automatycznie przekazywać sygnały i obowiązek usługę wysyłki w przypadku poważnej awarii, to znaczy wtedy, gdy pojazd poduszki powietrznej. Operator stara się wyjaśnić wszystkie szczegóły wypadku z kierowcą. W przypadku braku odpowiedzi lub potwierdzenia informacji o określonych współrzędnych zostaną skierowane oficerów ratunkowych, lekarzy i personel STSI. W ten sposób system transportu satelita będzie służyć jako pierwszy asystent kierowcy w razie wypadku.

Galileo

Ten system nawigacji satelitarnej opracowany dla krajów Unii Europejskiej. Koszt projektu szacuje się na $ 2 mld EUR, został nazwany na cześć Galileusza – słynnego włoskiego astronoma. W swojej pracy, Galileo jest niezależna od systemu kontroli satelitarnej rosyjskiego GLONASS i amerykańskiego GPS.

Oprócz definiowania lokalizację obiektu, współrzędne, które można znaleźć z dokładnością do jednego metra, Galileo posiada funkcję wyszukiwania, i zbawienie. Ten projekt nie jest w żadnym kraju na świecie (nie tylko opracowany w Rosji).

środki bezpieczeństwa

Dziś przyciąga uwagę wielu kierowców satelitarnego systemu przed kradzieżą. W opinii wielu użytkowników jest nie tylko niezawodne, ale również bardzo wygodne.

Takie zabezpieczenie nawigacja działa na zasadzie komunikacji między anteną zamontowaną na samochodzie i kilku towarzyszy. Informacja o współrzędnych maszyny stale dochodzi do urządzenia odbiorczego, i pozwala użytkownikowi określić obecność pojazdu z dokładnością do kilku metrów.

W przeciwieństwie do konwencjonalnego systemu nawigacji satelitarnej przed kradzieżą nie tylko odbiera sygnały z orbity, ale także wysyła je do dyspozytorni lub właściciela. Jeśli auto showroom przeniknęły napastników, którzy próbują włamać się do systemu, a następnie, gdy tylko operator sieci telefonii komórkowej lub specjalnie wyznaczonych do tego kanałów przeznaczenia odbędzie się sygnał, który zabierze telefon komórkowy właściciela lub dyspozytorni. Po tym rozpoczyna Response Team, który określi dalszy ruch i położenie maszyny.

Według opinii użytkowników, system bezpieczeństwa satelitarnej z samochodu jest dość wiarygodne. Zneutralizować to o wiele bardziej skomplikowane niż proste syreny alarmowe.

W niektórych modelach, zdalna blokada silnika zapewnia systemie odzyskiwania danych satelitarnych. Dzięki tej funkcji, gdy sprawca nie będzie mógł prowadzić swój pojazd, a nawet jeden metr. Czasami hakerzy wykorzystują Jammers. To urządzenie tłumiki, a nie sygnał „Uruchamianie”. Zostało to wzięte pod uwagę przy opracowywaniu nowych systemów bezpieczeństwa. W ich konstrukcji wykorzystywane specjalne moduły, które nie pozwalają zakłócające pracę.

rzut

Ten system bezpieczeństwa pojazdu satelita działa w naszym kraju od września 2003. Jest to konwencjonalny system GPS-GSM-alarm, tylko jego jednostka przetwarzająca jest zaprogramowany w sposób szczególny. Przy próbie kradzieży pojazdu system alarmowy jest aktywny, a podczas korzystania z jammer karną lub brak komunikacji z pilotem, blokada silnika. Jest to mechanizm działania, w którym działa system satelitarnego „Echelon”.

Istotną zaletą tej nawigacji jest jego zdolność do zapobiegania kradzieży, nawet jeśli nie ma komunikacji z właścicielem. Według opinii użytkowników, niewątpliwą zaletą systemu jest szereg dodatkowych funkcji. Zatem system satelitarny „Echelon” może być zaprogramowany tak, aby zablokować silnik w przypadku:
– po przekroczeniu pewnej wartości prędkości;
– Wyjazd do wyznaczonych obszarów;
– podłużny i przyspieszenie boczne pojazdu.

I może to nawet zdalnie zmienić algorytm. To wystarczy, aby wysłać żądany program przy pracy GSM-kanałowego.

"Arkan"

Większość systemów bezpieczeństwa satelita samochodu działa na zasadzie dostawy do sygnału sterującego konsola „Alarm”. Jednakże, taka ochrona jest nieskuteczny z powodu braku celowego lub GPS kanału tłumienia.

Alternatywą jest system satelitarny „Arkan”. Przekazuje informacje o tytułowej specjalnej sieci nawigacji. Poprzez ciągłe sygnału radiowego, stale zmieniającym częstotliwości, atakujący nie może zabrać system z działania.
W tej chwili ten rodzaj nawigacji to najbardziej zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które pozwala na łatwe zlokalizowanie urządzenia.

Ponadto, system satelitarny „Arkan”:
– może przekazywać współrzędne urządzenia, naciskając przycisk paniki, a podczas próby nieautoryzowanego dostępu do wnętrza;
– przełącza się w tryb niskiego poboru energii, gdy bateria jest na wyczerpaniu;
– kontroluje pracę „Atu” kanał poprzez ciągłe dostarczanie sygnałów testowych.

satelita komunikacyjny

Istnieją różne rodzaje takich systemów.

Wśród nich:

1. Backbone komunikacja. Jej rozwój został wymuszone przez coraz większą potrzebę przesyłania dużych ilości informacji. Pierwszy z tych systemów było Intelsat, a następnie pojawił się i organizacje regionalne Arabsat Eutelsat i innych. Do tej pory główne systemy łączności satelitarnej są zastąpione przez sieci światłowodowych.

2. systemy VSAT. Stanowią one terminal z minimalną ilością sprzętu. Takie systemy są zaprojektowane, aby zapewnić łączność satelitarną dla małych organizacji, które nie wymagają dużej przepustowości. Ponadto system VSAT może dostarczyć kanały na żądanie.

3. łączności ruchomej satelitarnej. Cechą charakterystyczną takich systemów jest niewielki rozmiar anteny, co powoduje trudności w odbiorze sygnału. W celu zwiększenia mocy fal radiowych, satelity umieszczone na orbicie geostacjonarnej, zapewniając im silnego nadajnika. Takie systemy zapewniają komunikację do statków i różnych operatorów regionalnych. Aby wzmocnić sygnał radiowy posiada dużą liczbę satelitów polarnych i nachylonych orbitach. Przekazywania informacji i wielu operatorów komórkowych.

4. Internet satelitarny. Takie systemy komunikacji mają swoje własne cechy. Tutaj jest podzielona ruchu wychodzącego i przychodzącego, jak i korzystania z określonych technologii w celu dalszego wyrównania. Dlatego te systemy łączności satelitarnej nazywane są asymetryczne. Cechą Internetu uważa się, że jeden kanał może być używany przez kilku użytkowników. Fakt, że dane te są transmitowane za pośrednictwem orbicie kosmicznej dla wszystkich klientów w tym samym czasie.

telewizja satelitarna

Od połowy ubiegłego wieku, aby osiągnąć swoje cele ludzkości coraz częściej wykorzystują przestrzeń. Dziś orbita Ziemi jest dosłownie otoczony przez satelitę „naszyjnik”, dzięki czemu nie tylko służyć jako systemów nawigacyjnych, aby przekazywać informacje, ale … oglądanie telewizji. Jak to się dzieje? Na każdym z specjalnie zaprojektowane do tego celu satelita jest ustawiona potężną antenę. To ona odbiera sygnał telewizyjny, który jest następnie wysyłany do Ziemi i podjąć specjalne nadajniki transponderów. Te obszary, gdzie można złapać te fale radiowe, zwany obszar pokrycia.

Antena, która odbiera sygnały z satelity ma postać płytek. Powierzchnia ta pozwala na odbicie fal radiowych, a następnie skupia się w jednym punkcie, gdzie Konwektor jest ustawiony. Urządzenie odbiera sygnały, które są następnie podawane na kablu odbiornika. Jest także odbiornik, ale przekształca fale radiowe i przesyła je jako obraz na ekranie telewizora.

Systemy telewizji satelitarnej pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Jest to możliwe dzięki przepływowi informacji w postaci cyfrowej. Ponadto, telewizja satelitarna pozwala na oglądanie programów z różnych krajów i kontynentów. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy uczyć się języka obcego. Dzieci i dorośli podczas oglądania tych programów można znaleźć wirtualną towarzyszkę, a także sprawdzić i uzupełnić wiedzę zdobytą znacząco. Przyciąga uwagę widza i licznych tematycznych kanałów telewizji satelitarnej. Dzieci mogą wybierać bajki, a dorośli – zanurzyć się w świat podróży i muzyki.

Zapewnienie swoją telewizję satelitarną domu będzie nie tylko poszerzyć swoje horyzonty i uzyskać wiele pozytywnych emocji oglądając ciekawe programy, ale również zaoszczędzić pieniądze. Będzie musiał zapłacić tylko raz dla urządzeń do łączności satelitarnej. W przyszłości, gdy konsument pozostaje niezależna od ciągle zmieniających się planów taryfowych operatorów kablowych, satelitarnych, ponieważ sprzęt pozostaje na stałe w majątku swego pana.

Trzeba powiedzieć, że w opinii mieszkańców małych osiedli, jak ten telewizji często pomaga je. Po tym wszystkim, czasem w małych miasteczkach nie mają operatorów kablowych i jakość transmisji sygnału za pośrednictwem zwykłej anteny TV jest słaba.

Nawiasem mówiąc, w wielu małych miastach z powodu problemów z odbiorem sygnałów telewizyjnych płyt instalacyjnych jest być może jedynym sposobem, aby oglądać telewizję w dobrej jakości.