386 Shares 2047 views

Seria mid-range samolotu Canadair Regional Jet

W tanich lotów ZSRR są stosunkowo niedrogie, a większość pasażerów przewożone są przez samoloty średniego zasięgu. Latanie z miasta do miasta w odległości od 500 do 1000 kilometrów kosztuje około 30-40 rubli, co, oczywiście, było wyższe taryfy kolejowe, ale jest to dość kosztowne dla zwykłego pracownika lub inżyniera. Na początku lat dziewięćdziesiątych, przewoźnicy zaczęli czuć systemowego kryzysu, który dotknął inne dziedziny gospodarki. Niezawodne i sprawdzone maszyny przeznaczone dla linii regionalnych, nie było popytu, szybko zestarzał. bilety lotnicze stały się dostępne tylko luksus nowobogackich.


Konstrukcja nowych samolotów o pojemności 50-80 osób z zakresu lotu został zamrożony na kilka tysięcy kilometrów. Dlatego też, gdy nowo pojawiły się potrzeba takiego samolotu, przewoźnik zwrócił się do producentów samolotów zagranicznych, w szczególności do kanadyjskiej firmy Bombardier.

Canadair Regional Jet (CRJ) – liniowa seria samolotów pasażerskich, przeznaczony do wygodnego transportu pasażerów na liniach 50-100 krótkiego i średniego zasięgu. Warunki klimatyczne w kraju produkcji są podobne do naszych. Małe zużycie paliwa, wysoka wydajność, łatwość przekwalifikowania pilotów i personelu technicznego stworzyć przewagę konkurencyjną, przyczyniając się do szybkiego rozwoju tych statków na rosyjskim rynku transportu lotniczego.

Pierwszy model z serii Canadair Regional Jet, ustawiony na skrzydle w 1991 roku, otrzymał CRJ-100 indeksów. Kanadyjskie projektanci świadomie unika się popularne w ostatnich dziesięcioleciach szeroko schematów, decydując się na efektywności. Aby ją zwiększyć, cztery lata później samolot sfinalizowanej przez ustawienie silników „GE” CF-34B1 zamiast CF-34A1. Poddany modernizacji i awioniki możliwe latania w trudnych warunkach pogodowych. Liczba miejsc pozostaje taka sama – 50, ale takie wielkoskalowe zmiany strukturalne zostały odzwierciedlone w nowym indeksie – „setki” Canadair Regional Jet-200, chociaż pozornie trudno było odróżnić od

Wnętrze różne estetyka i wysoki poziom komfortu, krzesło jest bardzo wygodne i mają skórzaną tapicerkę. Silniki dla samolotów słupów Canadair serii regionalnych Jet znajdujących się po bokach tylnej kadłuba i taki układ, pierwsze stosowane w „Caravel” stanowi niski poziom szumów.

Na początku lat dziewięćdziesiątych technicznie wykonalne kontrole były opcja typu rączka „joystick” pilota, jednak kanadyjski producent koncentruje się zwykle na pilotów na całym świecie jarzma, które zwiększyło potencjał eksportowy nowej maszynie. Urządzenia dla „budziki” zostały zastąpione przez funkcjonalnych ergonomicznych multi-kolorowych wyświetlaczy.

Jak każdy pomyślnego rozwoju, samoloty Canadair Regional Jet serii posiadają wysoki potencjał do modyfikacji. Cechy konstrukcyjne pozwalają na zmianę charakterystyki lotu i pasażera. linia modelu rozszerzony o nowe wkładki z dużą liczbą siedzeń i zwiększenie promienia praktyczne trasach. Tak, ustanowiony w 2001 jet Canadair Regional Jet-900 zabiera na pokład prawie dwa razy więcej pasażerów niż model bazowy CRJ-100. Oczywiście, aby było to możliwe, długość kadłuba musiała być zwiększona, a wraz z nim rozpiętość skrzydeł i moc silnika. Być może popyt na rynku transportu lotniczego spowoduje pojawienie się nowych modyfikacji samolotów regionalnych samolotów odrzutowych kanadyjskiej spółki.