820 Shares 7274 views

Wycieczka do Izraela w styczniu: Pogoda, kurortów, wskazówki dla podróżujących

Styczeń – jeden z tych miesięcy, gdy istnieje wystarczająca ilość mocy, aby przejść gdzieś na relaks i odpoczynek. Jeśli zwykłe ośrodki zimowe jesteś dość, zalecamy, aby przejść do Izraela w styczniu. Obiecujemy, że podróż będzie niezapomniany, jak to jest w tym miesiącu charakteryzuje się licznymi święta religijne, na które kraj przyciąga dziesiątki tysięcy pielgrzymów.


Więc, co zobaczyć w Izraelu w zimie, pogoda czeka na turystów i niektórych ośrodkach można odpocząć? Kwestia ta zostanie omówiona dalej.

Pogoda stycznia w Izraelu

Pogoda w Izraelu w styczniu różnią się deszczowo. Pomimo ogólnego miękkości lokalnego klimatu subtropikalnego jest na ogół dość chłodne miesiące. W basenie Morza Śródziemnego, na przykład, w styczniu, nie pływać, jeśli nie są z pewnością fanem ekstremalnego pływania.

Temperatura w Izraelu w styczniu

Wybrzeże Morza Śródziemnego – Haifa, Netanya, Tel Aviv – w tym miesiącu, zwykle w temperaturze około 17 stopni. Jednocześnie w nocy spada do 10. Temperatura w Izraelu w styczniu, nie bardzo korzystne dla wakacje na plaży. Nieco cieplej w pobliżu Morza Czerwonego – do 21 stopni w ciągu dnia, w nocy jest tu taka sama, jak blisko Morza Śródziemnego – około 10. Przybliżona temperatura wody – 17 stopni w rejonie Morza Śródziemnego, a 22 – na czerwono. Jeśli nie możesz bez pływania – jeszcze lepiej ograniczyć podgrzewane baseny w hotelach.

Również znajduje się w pobliżu pustyni, gdzie temperatura w nocy w ogóle dojdzie do zera. Ci, którzy chcą iść na urlop w styczniu, w Izraelu, polecam zaopatrzyć się w ciepłą odzież na wieczorne spacery i odpoczynek – na cały dzień. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zachorować, a następnie reszta nie będzie taki kolorowy i niezapomniany.

Styczeń – deszczowy miesiąc

Jaka jest pogoda w Izraelu w styczniu? Dla Izraela jest to dość deszczowy miesiąc, gdy wilgotność względna może wynosić od 50 do 72%, w zależności od oddalenia pustyni i bliskość morza. Wiadomo subtropikalny pora deszczowa, która trwa od listopada do kwietnia, w styczniu wchodzi swój szczyt. To, oczywiście, nie tropiki ze stałymi nieustannych deszczów, ale bez parasola i kurtki o tej porze roku nie będzie trudne. Stała opadów – kolejny powód, dlaczego na morzu w czasie należy zapominać, ponieważ nie wyrzucać do wygodnej kąpieli.

Uzdrowiska w Izraelu w zimie

Jeśli podróż w styczniu w Izraelu nie zwracać uwagę na wakacje nad morzem, do leczenia można przejść bezpiecznie. Znany ze swoich uzdrowisk Morza Martwego jest odpowiednia do tego celu najlepiej. Średnia temperatura tutaj jest w granicach 20-22 stopni, temperatura wody jest niższa o kilka stopni.

Ponieważ woda w Morzu Martwym nie jest prosta i zawiera wiele różnych minerałów, wydaje się cieplejszy we wszystkich porach roku, w tym zimy. Przydatne właściwości wody też nie znikną w ciągu roku, tak, że w styczniu w Izraelu może być stosowany przynajmniej do poważnego uwagę na ich stan zdrowia. Nad brzegiem Morza Martwego rzadko pada deszcz, wilgotność jest na poziomie około 40 średnio przeciwieństwie do innych miejsc w kraju, gdzie nie będą przeszkadzać w odpoczynku.

Ośrodek od Ein Bokek

Najbardziej popularny ośrodek, który może zapewnić wspaniałe wakacje w Izraelu w styczniu – Ein Gedi. Jest to cała sieć hoteli w Morzu Martwym. Jest dużo nowoczesnego centrum spa, centrum fitness, kryty basen z podgrzewaną wodą morską. Tu i ośrodki zdrowia i kliniki, w której jednak zostanie podjęta tylko wtedy, gdy dokumentacja medyczna opisująca historię choroby.

Generalnie, Ein Gedi – jednym z najbardziej popularnych ośrodków w kraju, więc należy wstępnie określić dostępność.

Gdzie jechać do Izraela w styczniu?

Ośrodki rehabilitacyjne i zdrowotne – dobra rzecz, ale czasami chcesz trochę bardziej żywe wrażenia z resztą. Jeśli pozwala na zdrowie i samopoczucie w styczniu, Izrael powinien pójść, choćby dlatego, że odbywa się tu jedne z najważniejszych chrześcijańskich świąt Bożego Narodzenia i Objawienia -, która przyciąga pielgrzymów z całego świata. I jest to świetna okazja, aby wziąć udział w imprezie dla Ciebie.

Tak więc, jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych w Izraelu, warto zauważyć, Jerozolima, Nazaret, Betlejem. Chłodów, bez typowych dla tego południowego kraju upał ma tylko podróżować na chrześcijańskich sanktuariów. Warto zobaczyć na własne oczy miejsca, które są opisane w świętej księdze zwanej Biblii i była scena z najważniejszych wydarzeń w historii chrześcijaństwa. Ich wizyta daje wrażenie, że nie zapomni do końca swoich dni. 06 stycznia, w dzień Bożego Narodzenia, setki (jeśli nie tysiące) turystów postarać się świąteczną liturgię w kościele Narodzenia, który znajduje się w Betlejem.

W nocy z 19 stycznia – tym razem inny najważniejsze święto w chrześcijaństwie, Epiphany. W tym momencie można przejść do kąpieli w rzece Jordan, gdzie według tradycji chrześcijańskiej, dwa tysiące lat temu Iisus Hristos został ochrzczony siebie. Nie zapomnij odwiedzić i najważniejsze sanktuaria religii chrześcijańskiej w Jerozolimie – Grobu Świętego.

Chociaż wyczerpująca podróż po całym kraju i mogą męczyć cię, uwierz, że warto. Dodatkowo, masz wspaniałą możliwość połączenia wakacji na Morza Martwego ośrodków pielgrzymek, jeśli pójdziesz do kraju przez cały miesiąc. W każdym razie, przyjdź i przekonaj się sam.