434 Shares 5996 views

Wymiana żarówki oświetlenia pomieszczeń samochód

W celu zmiany numerów światło oświetlenie żarówka w samochodzie, konieczne jest, aby pamiętać, niektóre z zasad. Przede wszystkim, można ustawić sobie lampkę tablicy rejestracyjnej, która znajduje się z tyłu. Zaleca się użyć diody z soczewek, ponieważ są one lepiej oświetlić pokój, i, zgodnie z prawem, są okazją do bardziej wyraźnie zobaczyć tablicę rejestracyjną. Mimo że dostępne na rynku lampy są szeroka gama kolorów, prawo nie zezwala na użycie wielu z nich w praktyce.


Niezależna praca dla kierowców

Zmiana liczby lamp oświetleniowych w następującej kolejności:

  1. Cienki śrubokręt musi być zdemontowany w dwie miski, zaczynając od środka.
  2. Delikatnie odkręcić zwykłe lampy, co jest dość łatwo można uszkodzić pojemnik na plecach.
  3. Kolejnym etapem zamontowany LED lub żarówki.
  4. Przed zainstalowaniem pokrywę na miejscu, aby być czyszczone.
  5. Po zainstalowaniu sufitu powinien sprawdzić, czy zadanie zastąpienie żarówek oświetlenia tylnego pokoju przeprowadzono dokładnie taka liczba będzie jasno oświetlony

Podczas wymiany oświetlenia na różnych modelach samochodów, istnieje małe niuanse, które różnią się po zainstalowaniu. To zadanie poprawnie, różnice te powinny być brane pod uwagę.

Praca z "Hyundai-Solaris"

Tablicy rejestracyjnej światło dwie lampy, które są rozmieszczone na pokrywie bagażnika pod płytą, są połączone ze sobą. Do żarówki zostały zastąpione pokoje oświetleniowych „Hyundai-Solaris”, zdjąć wykładzinę z pokrywy bagażnika, w tym celu:

  1. Podważyć pokrywę za pomocą wkrętaka w uchwycie, który zamyka bagażnik.
  2. Pomimo oporu oferowanych przez zatrzaski, otworzyć pokrywę.
  3. Za pomocą śrubokręta Phillips, odkręcić dwie śruby samogwintujące mocujące uchwyt, aby go usunąć.
  4. Przy użyciu tego samego śrubokręta odkręcić nakrętki mocujące tapicerkę w pokrywie bagażnika i usunąć je, a następnie usuwa się wyściółkę.
  5. Konieczne jest, aby włączyć do ruchu wskazówek zegara, aż do oporu i wkład z lampą, należy go usunąć z obudowy lampy, ciągnąc przewody potrzebne do takiej długości, że było wygodnie wymienić lampę.
  6. Aby wyjąć żarówkę z gniazda, wystarczy pociągnąć jej butelkę.

Wymiana żarówek podświetlających do pomieszczeń „Hyundai Solaris”, została przeprowadzona prawidłowo, cała instalacja lamp i innych elementów niezbędnych do produkcji w ścisłej kolejności odwrotnej.

Po ukończeniu potrzeby badania zmontowanego urządzenia. Jeżeli zgodność ze wszystkimi warunkami i wymaganiami oświetlenie powinno działać sprawnie tylko po wymianie żarówki oświetlenia pomieszczeń „Solaris” sami będą rozpatrywane jakościowo wyciągnąć.

Zastąpienie „Priore”

Wykonać tę pracę w „Przed” nie są wystarczająco mocno, aby postępować zgodnie z instrukcjami dokładnie i posiadają niezbędne narzędzia. Przede wszystkim musimy klucze:

  • Z pomocą klawiszy należy usunąć mocowanie z tworzywa sztucznego na ośmiu jeże.
  • Aby zdjąć tylną ramki chrom nad liczbą trzeba odkręcić cztery nakrętki. Zamontowaną ramą światła.
  • W celu uzyskania żarówkę zainstalowane w suficie, trzeba zastosować trochę wysiłku, ponieważ są one trudne do wykonania na zewnątrz.
  • Podczas otwierania sufit ważne jest, aby nie stracić gumową uszczelkę. Wymiana żarówek oświetlenia pokoje „Priora” jest szybki.

Pamiętaj, aby sprawdzić światła robocze zainstalowane przed montażem, w celu uniknięcia konieczności ponownego podjęcia pracy. ponowny proces odbywa się w takiej kolejności, z jego demontażu. Po wymianie lampy montażu sufitowym więc jego ramy fotela, który jest przykręcony. Następnie umieścić w miejsce strzał plastiku. W tym zastępczej pokoje żarówek oświetlenia uznaje się za zakończone.

proces wymiany na „Kalina”

Z biegiem czasu, na każdy samochód ma obowiązek wymienić zużyte części, nie jest wyjątkiem i „Kalina”. Jeśli tablica rejestracyjna stała źle lub nie świeci, że żarówki są zastępowane pokoje oświetleniowych „Kalina”. Łatwo jest zrobić własny:

  1. Dla większej wygody, należy otworzyć bagażnik samochodu, zdjąć pokrywę.
  2. Aby usunąć sufitu cienkiego wkrętaka niezbędnych do naciskaj jej lewą ręką w prawo i do przezwyciężenia uprzedzeń dalej.
  3. Należy uważać, aby nie załamać, unosząc zatrzask do góry za pomocą śrubokręta należy zdjąć lampę.
  4. Wyciągi plastikową kartę i wyjąć wtyczkę z gniazdka.
  5. Po tym, wyjąć gniazdo z żarówką obracając w lewo białej obudowie.
  6. Wyciąg żarówkę z gniazda, prostym ruchem przez pociągnięcie go na bok.
  7. Po wymianie lampy, cała praca odbywa się w odwrotnej kolejności.

Zmiana liczby lamp oświetlenia nie wymagają specjalnych umiejętności, trzeba się skupić, cierpliwości i chęci, aby to samemu. Wielu właścicieli „Kalina” jest często do czynienia z tym problemem, jego rozwiązanie nie zajmują dużo czasu i nie wymaga interwencji specjalistów.

Podświetlane numery do „Qashqai”

Wymiana żarówek oświetlenia pokoje „QASHQAI” nie jest szczególnie różni się od postępowania w innych samochodach, są tylko drobne niuanse, które powinny być przestrzegane. Przede wszystkim, zanim konieczna jest naprawa, aby odłączyć akumulator „minus” kabel. Następnie należy wykonać następujące czynności:

  1. Za pomocą śrubokręta zdjąć sufit oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. Aby to zrobić, trzeba nacisnąć na nim lekko w prawo i wyciągnąć.
  2. Ostrożnie zdjąć osłonę sufitu.
  3. Rozłączyć złącze.
  4. Aby wyciągnąć lampę, trzeba obrócić uchwyt w lewo.

Po prostej procedury położyć nowe światło i są zmontowane w odwrotnej kolejności. Po zainstalowaniu kabla minus na miejsce trzeba sprawdzić działanie pokojach tyłu. Wymiana żarówki oświetlenia światła pokoje z własnymi rękami pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniędzy.

Własna Naprawa na „Reno-Logan”

Podkreślając tylną pokój jest potrzebne w nocy, aby ustalić numer rejestracyjny pojazdu. Dlatego też, gdy szkoda jest konieczne zastąpienie numerów żarówki podświetlenia, które jest łatwe do wykonania w domu. Dla „Reno-Logana”, jak również do wielu innych modeli aut, Fit żarówki i żarówki LED. Pierwszy nie miał wysoką niezawodność i niskie zużycie energii, ale ze względu na niski popyt kosztów. Te ostatnie mają wysoką jasność i trochę energii jest wykorzystywane, ale ich koszt jest znacznie wyższy.

Wymiana żarówek oświetlenia pomieszczeń na „Reno-Logan” nie trzeba było długo czekać:

  1. Konieczne jest, aby odłączyć kabel „negatywnie” od zacisków akumulatora.
  2. Nacisnąć zatrzask i wyjąć lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej z tylnym zderzakiem rowka.
  3. Ścisnąć dźwignię i wyjąć dyfuzor lampy.
  4. Wyciąg z bańki lampy, która nie ma nasadkę.
  5. Zainstalowania nowej lampy i montażu części w odwrotnej kolejności.

Self-montaż nie zajmie dużo czasu i będzie szybko naprawić szkody.

Podświetlenie na „Toyota Corolla”

Przy wymianie podświetlenie z powrotem na liczby samochodów „Corolla” jest konieczne, aby wykonać kilka prostych kroków.

  1. Naciśnij zaczep i opuść latarnię obiektywu w dół, aby uzyskać łatwy dostęp do uszkodzonej żarówki.
  2. Następnie przeciwnie obrócić gniazdo lampy, a następnie usunąć.
  3. Następnie odkręcić śruby mocujące światła tablicy rejestracyjnej i całkowicie dolną latarnię.
  4. Następnie wyjąć oprawkę żarówki, to musi go obrócić w lewo.
  5. Ostatnim krokiem, aby uzyskać żarówkę z gniazda.

Kiedy wymiana żarówek oświetlenia pomieszczeń „Corolla”, montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. Taka praca może wykonywać każdy kierowca niezależnie.

Światła do tylnych pomieszczeń

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego o zmierzchu tylnej tablicy rejestracyjnej musi być podświetlony na pomarańczowo lub białe światło. To nie tylko przyczynić się do ustalenia, jeśli to konieczne, numer pojazdu, ale także pokazuje jego nagłówek. Jeśli tablica rejestracyjna jest Diody niebieskie lub czerwone lub jasne, może to spowodować sytuację awaryjną. Ponieważ w nocy percepcję kierowcy poruszającego się z tyłu mogą się różnić.

Praca dla specjalistów

Nie wszystkie sterowniki, w obliczu problemu a wypalonych żarówek podświetlenia w zapleczu, starając się zrobić samemu. Czasem przeszkodą może być konieczność usunięcia skórę wewnątrz pnia lub usunięcie plastikowych nitów – wiele Obawiają się złamać. Nie zawsze zdjąć pokrywę, lub są stosunkowo krótkie przewody i dostać się do żarówki jest prawie niemożliwe. W takich przypadkach lepiej jest zwrócić się do specjalistów.