265 Shares 7407 views

Noble lilia. Sadzenie i pielęgnacja w Syberii

Najczęściej ogrodnicy zaangażowany w uprawie lilii tygrysa. Po tym wszystkim, mało znany fakt, że lilie rodziny „mieszańce azjatyckie” wspaniałe uczucie wszędzie. To dzięki tego rodzaju jest możliwe rosną róże na Syberii iw innych regionach na północy.

Odmiana ta jest tak różnorodna, że jego kolorystyka ma więcej niż kilkanaście odcieni wiśni, moreli i różu do jasnożółty i słomy. Większość z nich nadal mają do dekoracji płatki fioletowe cętki.

Lilii: sadzenie i utrzymanie Syberii

Należy zauważyć ważną zaletę odmian „mieszańców azjatyckich”. Można je łatwo spędzić zimę, nawet w otwartym polu, bez izolacji. Są bezpretensjonalne i odporne nawet w 40C zimnem.

Miło się zakorzenić i takich odmian lilii, jako „Olga”, „Aelita”, „pock”, „jest noc”, „ostrze”, „wiśnia”. Generalnie, większość odmian – bulbonosnye, co oznacza, że tworzą one w kątach liści na łodydze-dzieci melenkih lukovok który ułatwia ich rozmnażanie.

Tak, badamy lilię. Sadzenie i pielęgnacja w Syberii nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy, jest to dość proste. Dzieci z łodyg powinny być zbierane w procesie dojrzewania i pod koniec sierpnia lub pierwszym tygodniu września do zakładu. Grunt, żeby go przygotować musi być uzupełniony o luźnym piasku, popiołu i rozłożonego obornika.

Jak sadzić lilie? Sadzenie i pielęgnacja na Syberii nie jest szczególnie różnią się od tego samego działania w innych regionach i dokonywane są w następujący sposób. Wykonujemy małe otwory, głębokość do dwóch centymetrów i sadzenie ich dzieci, przylegającą 10×10 schemat obficie podlać. Wszystko przed zimnym podłożem jest pożądane zamulchirovat humusu i torfu okruchy.

Przed silne mrozy pochodzą, nasze dzieci bardzo dobrze zakorzenione i zyska siłę, ale wraz z nadejściem wiosny zachwyt ogrodnika kilku podłużnych liściach, wydany w stronę słońca. Należy jednak mieć na uwadze, że zaledwie rok później nadal kwitną lata są lilie.

Sadzenie i pielęgnacja w Syberii zakłada pewną roślinę do stałego miejsca zamieszkania w upadku. Uśpieni cebule upadku, po pierwszym kwitnieniu, mogą być przeszczepione w bardziej dogodnym miejscu przez kopanie do głębokości 10 cm, w pewnej odległości od siebie o 30 cm. Zmiana ta nie zagraża żarówkę, ponieważ jest w stanie hibernacji. Można to zrobić, a na wiosnę. Korzenie po transplantacji są skrócone o połowę.

Cechy lilie system korzeniowy

Korzenie Podlukovichnye rośnie od podstawy kwiatu łodygi i istnieje jeden i pół sezony. Ich cel – zabezpieczenie roślin w glebie i żywności. Korzenie Nadlukovichnye rozwijać wiosną, wraz z łodygą, a jesienią z Nim umrzeć. Pozwalają one na kwiat pić z górnych warstw gleby, więc rozluźnić ziemię wokół rośliny należy być ostrożnym.

Musimy pamiętać, że lilie nie lubią wody stojącej. Mogą one tolerować trochę cienia, słońce jest w rozkwicie wspaniale. Po pojawieniu się pierwszych pędów wiosną, muszą być one podlewane słabym roztworem nadmanganianu potasu i rozluźnić ziemi. Po tych procedur, można posypać na powierzchni gleby mocznika na 1 metr kwadratowy – pudełka zapałek. Raz w miesiącu, można nawozić fosfor kwiatów lub potas. Brązowe plamy na liściach cofniętym preparatów z zawartością miedzi.

Teraz już wiesz, jak produkować lilie lądowanie na Syberii, wiesz, jak prawidłowo dbać o nich. Pozostaje czekać na upadek i podjąć pierwsze kroki na uprawę tego cennego kwiatu. Powodzenia!