807 Shares 6800 views

Ozdobne ekrany do chłodnic: rozmiar zdjęcia

W niemal wszystkich obszarów mieszkalnych mają grzejniki. Często nie są one całkiem atrakcyjny wygląd, który może zniszczyć nawet najbardziej stylowe wnętrze. Po zmianie baterii jest bardzo drogie, i byłoby pożądane, aby każdy szczegół w pokoju wyglądało pięknie, przyjść z pomocą dekoracyjnych ekranów do grzejników.

Co to jest wyświetlacz dla baterii?

Ekran grzejniki – dekoracyjny rozwiązanie, które jest przeznaczone do wyposażenia strefy ogrzewania. Ponadto przedmiotem funkcji ochronnej. Jest to szczególnie ważne, gdy pokój mają małe dzieci.

Drobne sita nie różnią się tylko przez producenta, ale także producenci materiału, wielkości i sposobu mocowania. Aby utworzyć element zabezpieczający przy użyciu drewna, plastiku, akrylu, szkła lub metalu. rozmiary ekranów do grzejników zależy od liczby sekcji akumulatorów. Jednak większość z tych parametrów części dekoracyjne są następujące: 600 mm x 300 mm, 600 x 600 mm, 600 x 900 mm, 1200 mm, 600 x 600 x 1500 mm. Tutaj musimy pamiętać, że sam ekran może być tak duży, jak akumulator i opuść ją. Czas ten zależy od konstrukcji scenerii.

drewniane ekrany

Elementy ochronne drzewa otrzymał najbardziej powszechne, jak są do grzejników dekoracyjnych ekrany z własnych rąk do zrobienia nie jest trudne. tylko niezbędne materiały wystarczy mieć. Odpowiednie licówki, płyty wiórowe, płyty MDF lub naturalnego drewna.

Najczęstszym rodzajem drewnianymi ekranami skonfigurowanych jako kraty. Jest to normalne pudełko, wewnątrz którego wyciąć dowolny projekt lub wzór. Całe także wspólne skrzynki drewniane, które są wprowadzane do chłodnicy. Jednak koszt tych ekranów, jeśli nie zrobić go samodzielnie, to nie jest tani.

ekrany szklane

Takie drobne sita są wykonane z przezroczystego lub nieprzezroczystego szkła. Jest to na tyle gruba, trudno jest na uszkodzenia. Rysowanie na ekranie dekoracyjne stosowane przez aerografu lub technologii 3-D. Ponadto dość często takie modele szkła wybrany do druku, panele dekoracyjne z jasnych obrazów. Na przykład w przypadku zatrzymania dziecka w obrazach postaci z popularnych kreskówek.

wyświetlacze akrylowe

Te modele dekoracyjne ekranów nie odbiegają od jakości szkła. Jednak są one znacznie lżejsze, są one znacznie łatwiejsze do zainstalowania. Również grubsze szkło akrylowe, więc te ekrany potrwać trochę więcej miejsca.

Oznaczenia na powierzchni stosowanej przez aerografu lub technologii 3D-drukowanie. Dlatego obraz jako jasne i piękne, jak na ekranie szkła.

Ekrany wykonane z plastiku

Plastic – rzeczy budżet, więc cena tych ekranach są jednymi z najniższych. Z wyglądu te elementy dekoracyjne przypominające drewno. Główne zalety ekranów z tworzyw sztucznych do grzejników są: przystępnej cenie, wiele różnych kształtów i kolorów. Ponadto, powierzchnia może być stosowany aerografu lub ZD-rysunku.

Ekran z tworzywa sztucznego nie są narażone na wysuszenie, jak drewniane. Ale to szybko staje się jasne, forma ze względu na częste zmiany temperatury. Dlatego te ekrany zaleca się wymieniać co pięć lat.

ekrany metalowe

Ozdobne ekrany do chłodnic metalu są najbardziej trwałe ze wszystkich modeli. Nie koroduje, nie boją się zmian temperatury i niskiej wilgotności, a żywotność jest nie mniejsza niż życie samego akumulatora. Takie ekrany produkowane dekoracyjne aluminium lub stali nierdzewnej.

Jedyną wadą modeli metalowych jest wysoka cena.

Rola ekranach w projektowaniu wnętrz

Ozdobne ekrany do chłodnic (przykład zdjęcia widać powyżej) są przeznaczone do wykonywania następujących funkcji:

 • Wideo. Ekrany nie tylko pomoże ukryć grzejniki niepozorne, ale także znacznie przekształcić wnętrze lokalu. Tak więc, oni sprawiają, że dom staje się wizualnie bardziej stylowy i atrakcyjny.
 • Ochronny. Ekran – rodzaj bariery, która uniemożliwia kontakt z gorącym baterii. W ten sposób zwiększa się poziom bezpieczeństwa, ale nie zapobiega rozwojowi ciepła.
 • Higieniczne. Ekran minimalizuje szansę na kontakt z kurzem i brudem grzejniki, które nie tylko psują wygląd pomieszczenia, ale również mogą powodować korozję. I element dekoracyjny jest znacznie łatwiejsza w czyszczeniu.

Parawany dekoracyjne metody instalacji

Montaż grzejników dekoracyjnych dla ekranów odbywa się w zależności od konkretnego projektu. Może to być:

 • Prefiksem pudełko, które całkowicie ukrywa sprzętu grzewczego.
 • Uchylna pokrywa ekranu. Stosowany najczęściej w przypadkach, gdy bateria jest mocno uprzywilejowanych spod parapetu.
 • Montowane ekrany bez przykrycia. Założona w tych przypadkach, gdy bateria nie jest wystającym spod parapetu.
 • Płaski ekran zamyka grzejnik, który jest osadzony we wnęce (na przykład z płyt gipsowo-kartonowych).

Na podstawie tych dekoracyjnych ekrany mogą być instalowane na różne sposoby: na ścianie, na podłodze, do niszy. Następnie trzeba wywiercić otwory, umieścić je w śruby i dokręcić je. Istnieje również projekt, który pochyla się do grzejnika, a przede prostu dołączone małych haczyków. Podwieszane ekrany dekoracyjne nie wymagają specjalnych łączników. Z reguły są one zawieszone na grzejnikach i są utrzymywane ze względu na kształt zakrzywiony.

Niektóre modele mogą być instalowane bez konieczności mistrzów pomocy.

Zrobić sam dekoracyjny ekran

Instrukcje jak zrobić większość ekranie grzejnikiem drewna:

 1. Przygotowania listew wkrętów, gwoździ, kołków typu sklejki zszywacza meble reechki lub cienkich gałązek, młot, kleju PVA, śrubokrętu do metalu.
 2. Zmierz rozmiar akumulatora. Musisz wiedzieć, szerokość, wysokość i głębokość. Do tych liczb należy dodać kilka centymetrów.
 3. Zmierz odległość od ściany do ekranu na przyszłość, a także dodać kilka centymetrów, aby umożliwić cyrkulację powietrza dobrze.
 4. Utworzyć ramkę z odorem.
 5. Montować ramę do ściany za pomocą śrub.
 6. Zamocować sklejki na bokach ramy.
 7. Zrób ozdobną cienkich pasków lub patyczków. Aby to zrobić, należy najpierw zrobić ramkę. I już to jest możliwe, aby naprawić reechki.
 8. Kratka gotowe dołączyć do ramy.

Jak widać, dekoracyjny ekran, można łatwo zrobić samemu. Ale jeśli chcesz bardziej wyrafinowane rozwiązania konstrukcyjne (na przykład, kute elementy z przodu kolorowy lub wydrukować), trzeba iść do sklepów specjalistycznych.