412 Shares 1689 views

Wybierz przepis: domowy chleb

Shoplifter chleb nie zawsze charakteryzują się doskonałym smakiem i silnym aromacie. Poza tym, sztucznych dodatków i konserwantów są czasami używane do niego. Dlatego każdy, kto ceni swoje gotowanych posiłków, nie pozostaje nic jak zrobić domowy chleb. Takie placki będą ozdobić dowolną tabelę i wszystkie potrawy z nim zrobi trochę smaczniejsze.

Pierwszy przepis: domowy chleb z koperkiem i oliwą z oliwek

Wykonana tym sposobem uzyskuje się nieprawdopodobne bochenek. Trzeba będzie mąki pszennej – cztery kubki, ciepłej wody – szkło, kilka łyżeczek soli, dwadzieścia gramów cukru, ćwierć pakowania świeżych drożdży, świeży pęczek koperku, dwadzieścia mililitrów oliwy z oliwek. Rozpuścić cukier i sól z drożdże w ciepłej wodzie. Wlać mąkę i zagnieść ciasto. Wyciąć koper w nim, dodać oliwę z oliwek oraz, jeśli to konieczne, trochę mąki. Przykryć ciasto ściereczką i umieścić otrzymany w ogniu przez pół godziny. Pieczenia lub kształt do pieczenia szczotką z olejem, położyć na wierzchu ciasta i również smarować oliwą z oliwek. Czterdzieści minut później, wstawić do piekarnika nagrzanego do 160, stopni. Piec przez około pół godziny, aby uzyskać apetyczny skórka. Taki chleb jest domowej roboty najlepiej służy świeże do stołu tak szybko, jak ostygnie. Połączenie oleju i kopru nadać jej smak.

Drugi przepis: Domowy chleb z papryką

Do przygotowania tego chleba będzie musiał trzy filiżanki mąki pszennej i filiżankę kukurydzy, łyżeczkę papryki, szklanka ciepłej wody, kilka herbaty łyżki soli dwadzieścia gramów cukru, dwadzieścia pięć gramów świeżych drożdży i łyżkę oliwy z nierafinowanego oleju. Soli, cukru i drożdże wlać ciepłą wodę i mieszać. Dodaj paprykę i kieliszek każdego rodzaju mąki, wymieszać i pozostawić na krótką chwilę, a następnie dodać resztki mąki i zagnieść ciasto. Wlać oliwę z oliwek i pozostawić napar w ogniu przez godzinę. Wlać do formy wysmarowanej i posypać sezamem, pozostawić na pół godziny, aby podnieść ciasto. Umieść w piekarniku podgrzanym do stu sześćdziesięciu stopni, piec przez trzydzieści minut. Wyjąć z formy po chleb do ostygnięcia i służyć.

Trzeci przepis: domowy chleb ze śmietaną

Weź trzysta dwadzieścia mililitrów wody, trzy łyżki kwaśnej śmietany, dwadzieścia pięć gramów świeżych drożdży dwie łyżeczki soli i łyżkę cukru, trzy i pół szklanki mąki. W ciepłej wody, w celu rozpuszczenia drożdże, cukier, sól, dodać kwaśną śmietanę i wymieszać. Dodać mąkę i zagnieść ciasto, pozostawić na pół godziny w upale. Po tym czasie zagnieść napar rąk z olejem roślinnym i pozostawić na pół godziny do pieczenia. Piec do czterdziestu minutach w temperaturze sto sześćdziesiąt stopni.

Czwarty przepis: domowy chleb z rozmarynem

Trzeba będzie szklankę wody, dwadzieścia pięć gramów drożdży, cztery szklanki mąki, łyżkę oliwy z oliwek, dwie łyżeczki soli, łyżka cukru, szczypta rozmarynu. Rozpuszcza się w wodzie drożdże z soli i cukru, aż do całkowitego rozpuszczenia się składników. Dodaj masło i przesianą mąką. Wyrobić ciasto i dodać rozmaryn. Pozostawić do wyrośnięcia na kilka godzin. Poncz Podnieść gąbki, szczotki z oliwą z oliwek i przenieść do formy. Po półgodzinie, wysłać go w piekarniku podgrzanym do stu siedemdziesięciu stopni i piec przez czterdzieści minut.