892 Shares 4479 views

Jak czyścić kwas cytrynowy czajnik i inne środki improwizowane

Zawsze miło rozpocząć nowy rano ze świeżo parzonej kawy lub herbaty z chrupiącym croissant. Ale cały smak napoju rano mogą być przysłonięte przez smaku i poczucia skali w ustach. Jeśli tak się stanie, to jest czas, aby wyczyścić czajnik. Ale jak to zrobić z łatwością, bez uciekania się do środków sklepie?

Wapienny w wodzie pojawia się z powodu obecności w nim dużych ilości soli i zanieczyszczeń, które dążą do wyklarowania się na dolnej ścianie reaktora i elementu grzejnego. Późno urządzenie czyszczące mogą spowodować, że jest dłuższa i będzie podgrzewać wodę szybko złamać. Ponadto, efekty skali na korpusie ma negatywny wpływ na zdrowie nerek i dróg moczowych są zniszczone.

awaryjna

Zanim porozmawiamy o tym, jak oczyścić kwas cytrynowy czajnik powinien omówić inne sposoby, aby oczyścić Artykuły gospodarstwa domowego improwizowanych środków. Zgadzają się, że zastosowanie środków chemicznych, zwłaszcza do czyszczenia naczyń, jest wysoce niepożądane. W porównaniu z produktami handlowymi, środki do domu mają bardziej delikatny efekt, a ryzyko zatrucia po nich jest znacznie niższa.

Oto tylko niektóre z opcji:

  • kwasu cytrynowego.
  • Soda.
  • Ocet 9%.
  • Sody oczyszczonej.

Jeśli nieaktywna, można szybko stracić czajnika, służył na przykład, 1 rok, lub 1.5.

Jak czyścić czajnik ze stali nierdzewnej i resztę potraw na skali

Najbardziej dostępne Sposób czyszczenia Naczynia usuwania zgorzeliny jest kwas cytrynowy. będzie korodować wszystkie zbędne warstwy, a czajnik błyszczy jak nowa.

Jeśli nie wiesz jak wyczyścić czajnik z kwasem cytrynowym, należy zapoznać się z instrukcją. To rzeczywiście bardzo proste.

  1. Aby usunąć warstwę szumowin, trzeba będzie jeden worek zwykłej żywności kwasu cytrynowego.
  2. Wlać zawartość worka do czajnika.
  3. Dial zimnej wody i odstawić na 2-3 godziny w nim.
  4. Zagotować wodę w każdym razie nie jest to konieczne, kwas wpłynie na już! Jeżeli warstwa zanieczyszczeń, nie jest bardzo duże, a następnie przez godzinę powinna całkowicie zniknąć.
  5. Na koniec zużytej wody w zlewie i wlać wrzenia czystej wody kilkakrotnie.

Ważne! Podczas cała procedura będzie na pewno ostrzec swojego domu o tym, inaczej ktoś mógłby przypadkowo wypić zawartość czajnika.

Co robić w przypadku zaniedbania?

Jak wyczyścić czajnik z kwasem cytrynowym, jeżeli proste zabiegi nie pomagają? Oprócz kwasu w naczyniach z wodą można dodać 100 ml 9% octu, a następnie gotuje się całą mieszaninę, wlać reaktora i dokładnie płucze. Możliwe jest przeprowadzenie w tej samej sekwencji z kwasem cytrynowym w stosunku 1 łyżka. Łyżka w 1 litrze wody. Gotowane urlopu płyn na noc i rano, opróżnić ją i dokładnie spłukać potraw.

Co zrobić, jeśli sytuacja absolutnie beznadziejna?

Pełna czajnik wody z jedną łyżkę sody oczyszczonej, gotować przez pół godziny. W miarę upływu czasu, ciecz musi być odprowadzana i nowa wlać, tym razem z dodatkiem 1 łyżka kwasu cytrynowego. Ponownie postawić na ogniu przez 30 minut. Następnie ponownie wlać wrzącą wodę i wlać nowej porcji wody i pół szklanki octu. Ponownie wrzenia. Na koniec wlać wodę i dokładnie opłukać naczynia. Jeżeli depozyt nie jest usuwany całkowicie, w każdym razie, to będzie luźna, i łatwo można usunąć za pomocą zwykłej gąbki.

Jak czyścić kamieniowi kwas cytrynowy, teraz wiesz, ale jest pewien wyjątek. Jeśli szlam do usuwania stężony roztwór kwasu cytrynowego lub octu istocie, to nie jest potrzebny do zagotowania wody. Należy pozostawić ją przez czas wystarczający do rozpuszczenia skalę. Do czyszczenia czajnika elektrycznego stosuje się stężony kwasów spożywczych jest wysoce niepożądane.

Inne środki folk przydatnych w gospodarce

Niektóre zaradna gospodyni, który wie, jak wyczyścić czajnik z kwasem cytrynowym, oprócz niego, jest wykorzystywane do tego celu napojów gazowanych „Fanta”, „Sprite” czy „Cola”. Cała procedura odbywa się przez klasycznego schematu. Ciecz wylano do naczynia, gotuje się i wylewa niepotrzebny. Należy pamiętać, że trzeba z napoju na gazie jak najwięcej możliwości do usunięcia i nie zalać pełnego czajnika, ale tylko połowę. Wzbudzenie tego sposobu jest to spowodowane występowaniem w składzie kwasu sody. W tym samym celu z innymi zastosowanie solanki marynowane ogórki i pomidory, jak tam jest obecny ocet.

oczyszczanie ziemniaczanej – kolejny opłacalnym rozwiązaniem. Przemyte resztki ziemniaków, wlać do naczynia z wodą i gotować raz. Ponadto, można je umieścić jabłka obrać, zawiera również niewielkie ilości kwasu.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że tylko filtrowana woda czyrak do zmniejszenia powstawania skalę. Pozwoli to zaoszczędzić od obaw o sposób czyszczenia czajnika z kwasem cytrynowym lub przy użyciu innych sztuczek. Ponadto, oczyszczona woda jest bardziej korzystne dla zdrowia.