186 Shares 8015 views

Ogniwo słoneczne z rękami: jak to zrobić?

Ogniwo słoneczne jest ogniwo słoneczne, czyli urządzenie, które zamienia promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Wysokowydajne urządzenia można kupić w sklepie internetowym, ale jeśli jesteś gotów poświęcić wydajność, można użyć materiałów pod ręką.


Ogniwo słoneczne z rękami mogą być wykonane z tlenku miedzi zastąpić krzem. Materiał ten jest jednym z pierwszych stosowane na efekt fotoelektryczny. Rozważmy na potrzebę produkcji baterii: Blacha miedziana 150 * 150 mm, zaciski para aligator, małe multimetr lub wrażliwe amperomierz, kuchenka elektryczna moc 1 kW, plastikowa butelka, który należy odciąć szyjkę kilka łyżek soli, papierem ściernym, wody Nożyce.

Zatem ogniwo słoneczne z rękami jest następujący. Najpierw trzeba odtłuścić swoje ręce. Teraz konieczne jest odcięty kawałek blachy miedzianej boku o długości równej średnicy płytek PETN. Powierzchnię płyty powinny być oczyszczone z tłuszczu z detergentem. Nazhdachkoy wymagany do czyszczenia powierzchni płytki dokładnie usunąć z niego żadnej korozji. Aby uzyskać panel słoneczny z rąk, trzeba położyć kawałek miedzi na płytkach, a następnie włącz ją na maksymalną moc. Przy ogrzewaniu, tlenek miedzi na niego pojawią się w różnych wzorów. Rozgrzej miedź nabędzie czarny kolor, ale konieczne jest, aby odczekać chwilę, że nie ucieknie, a następnie utleniona powierzchnia jest pokryta różnymi plamami. Gdy element grzejny jest świecące czerwone gorące, ostatnie kolorowe skrawki znikają. Następnie, miedź jest pokryty jednorodną warstwą tlenku miedzi. należy pozostawić na pół godziny do ogrzania się, powłoka stała się o wiele grubsze. Płytka może być wyłączony, a płyta powinna być pozostawiona do niej. Podczas stopniowego chłodzenia stopniowo czarny tlenek płatków. Panel słoneczny z rękami wykonanych z tlenku miedzi, ukryte pod warstwą czarnej, ma czerwoną barwę.

Teraz musimy zrobić ostateczną manipulacji. Z innego arkusza miedzi jest wymagane do cięcia w przybliżeniu ten sam kawałek rozmiarze. Obie części muszą być delikatnie zgiąć je, aby pasowały do plastikowej butelce, a nie w kontakcie ze sobą. Arkusz powlekane tlenkiem należy zwrócić na zewnątrz. Płytki muszą być przymocowane do krokodyle stykają się ze ścianką naczynia. Ołów z czystej płycie musi być podłączony do zacisku dodatniego urządzeniu. Drugi przewód jest podłączony do bieguna ujemnego. Niewielka ilość wody, wymagana jest do rozpuszczenia kilka łyżek soli, a następnie wlać do kompozycji w pojemniku z płyt, ponieważ nie zmienia się styków.

Jak działa ogniwo słoneczne? Takie urządzenie działa w słońcu lub w cieniu. Od tej baterii nie ładuje baterii i poświatę żarówka, to ma na celu wykazanie możliwości. W praktyce korzystać z różnych narzędzi. Nowoczesne elastyczne panele słoneczne zdolne do generowania mocy do 300 watów na godzinę.