748 Shares 1701 views

Jak mogę dokonać strojenia silnika Priory?

Prawdopodobnie każdy właściciel rosyjskiego VAZ chciałby, aby jego przyjaciel żelaza rozwinął „setkę” w kilka sekund i może wyprzedzić nawet najbardziej prestiżowych zagranicznych samochodów. Oczywiście w praktyce nie zdarza. Ale ta sytuacja może się zmienić tylko jedną rzecz – strojenie silnika. Łada Priora w tym artykule będzie służyć jako pomoc wizualną, a dzisiaj patrzymy na przykład możliwe jest zwiększenie mocy silnika o kilka procent.

Gdzie należy rozpocząć pracę?

Wielu kierowców przede wszystkim dokonać turbodoładowanie. Takie strojenie Priory silnik pozwalają silnik sprężarka mechaniczna wziąć ze tylko ułamek jego mocy, podczas gdy turbosprężarka będzie działać tylko przez energię spalin. W związku z tym strojenie może zwiększyć przyczepność o około 15-25 procent. Ponadto, aby zwiększyć efektywność swojego silnika, można zadbać o instalacji specjalnych filtrów, które ułatwią przepływ zimnego powietrza do komory silnika.

Głównym wyrafinowanie techniczne z samochodem VAZ Priora

Strojenia silnika można uzyskać urządzenie zwiększona tylko wtedy, gdy otwór w cylindrze pracy i rozszerzony w tłoku. Ten proces pozwoli jakościowo silnik proforsirovat i dać mu dodatkową moc 50 koni. Głównym zadaniem kanalizacji robota – zwiększenie roboczą objętość silnika. Cały proces jest dość prymitywne – jedyny tłok zmniejsza grubość ścian, ale mimo to zrobić wszystkie prace własnymi rękami jest bardzo niebezpieczne, ponieważ istnieje duże ryzyko błędu. W rezultacie, cylindry spali więcej paliwa, a tym samym zwiększenie wydajności i mocy silnika. Ale to strojenie Priory silnik nie może być uznana za kompletną. Biorąc pod uwagę fakt, że silnik wejdzie więcej benzyny, można przyjąć, że temperatura ciała może wzrosnąć o kilka razy. I to jest obarczona przegrzaniem. Jeśli takie problemy pojawią się prawie codziennie, wiesz, miesiąc później silnik wymaga poważnego remontu. Dlatego konieczne jest, aby dbać o dostarczenie dodatkowych ICE tlenu. Jest to wystarczające do ustalenia szeroką kratę i zrobić dziurę pod gałką kaptur.

Co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Przy przekraczaniu odpowiedni silnik zwiększy współczynnik kompresji, bo tylko wtedy urządzenie będzie absorbować ilości paliwa fabryczną. I na dynamikę mocy i przyspieszenia aktywny strojenie Priory silnik nie pojawia się, ponieważ tylko objętość komory spalania jest tutaj wzrosła. Aby to zrobić, należy wymienić wałek rozrządu seryjny na nowy z innych figur geometrycznych. I to może być uzupełniony z instalacją turbosprężarki. Ta metoda może być rozpatrywane oddzielnie z otworu cylindra. Jest również możliwe stosowanie obu metod jednocześnie, ale to paliwo będzie jeszcze wzrosła.

Co otrzymujemy w wyniku?

Efektem końcowym jest strojenie Priory silnik da nam bardziej dynamiczne przyspieszenie (mniej niż 8 sekund do „setki”) i jest dopuszczalne zużycie paliwa – 6 litrów na autostradzie do 9 w mieście.