773 Shares 4512 views

Taniec węgierski – melodyjność i omdlenia

Taniec węgierski jest powszechnie znana na całym świecie. Ten gatunek muzyczny znany z kontrowersyjnych kursu: melodyczne zakręty nagle zastąpione przez ostrą synkop i rytmiczne figury. To funkcje przeplatają Cygana, włoski, słowiańskich muzyki węgierskiej i wiedeńskie. Najczęściej tancerze wykonanie rozpoczyna się od ogólnego ruchu tańca w kręgu pod lirycznym wstępie, na przemian następnie Swift tańców pary. Musical rozmiar dance – 2/4 lub 4/4.


Węgierski taniec ludowy ma swoje korzenie w drugiej połowie XVIII wieku, kiedy rodzi się Verbunkos – twórcy tego kierunku. Został stracony w ust rekrutacji żołnierzy i kabli wojskowych. Wskazuje na to nazwa, która powstała od niemieckiego słowa „Werbung”, co można przetłumaczyć jako „rekrutacja”. Tradycyjnie jest ona wykonywana zarówno przez mężczyzn jak i kobiet. A kobiety często ubrani w czerwone szerokich spódnicach, zabierając ze wirujący charakterystycznym kształcie kapelusza grzyba.

Palotash – taniec węgierski jak Czardasza wynikających z Verbunkos. Ale, w przeciwieństwie do czardasza, palotash przeznaczone do wykonania na bale i uroczystości ( „Palota” tłumaczone z węgierskich pomocą „pałacowych”). Więc był bardziej umiarkowany i powściągliwy, ale nadal szybki i skoczny. Pojawienie Czardasza i palotasha pochodzi również od połowy koniec XVIII wieku.

Czardasz – taniec węgierski, który wyłonił się z Verbunkos w procesie jego realizacji w bardziej spokojnym otoczeniu. „Czardasza”, przetłumaczony z języka węgierskiego oznacza „Inn”. W związku z tym nazwa, jest często wykonywany w restauracji i tawern, i, oczywiście, fakt ten poczyniła pewne śmiały i wyraz w jego sposobie wykonania.

Dla muzyki węgierskiej w swojej pracy adresowane przez wielu kompozytorów: Vittorio Monti, Ferenc List, Iogann Shtraus, Piotr Czajkowski, Johannes Brahms. Taniec węgierski stał się tematem dla całego cyklu dzieł Brahmsa. Pod wieloma względami, to pomogło pojawienie twórczej interakcji niemieckiego kompozytora i pianisty Johannes Brahms i słynnego wirtuoza skrzypiec Węgrzy Eduarda Remeni. Towarzyszący mu w przemówieniach, Johannes był pełen miłości do muzyki, Węgier, emocjonalne i ekspresyjne. To uczucie znalazło odzwierciedlenie w czterech zeszytów węgierskiej muzyki na fortepian na cztery ręce i trzy orkiestrowej wersji węgierskiej Dance.

W ogóle, węgierskich tańców ludowych i do dziś jest bardzo popularny wśród różnych grup tanecznych. Również spełniać swoje Cyganów miłosne. To dzięki nim w odpowiednim czasie i czardasza Verbunkos były tak powszechne – to koczowniczy lud tańczy wszędzie, gdziekolwiek się pojawił, a taniec węgierski, pełne uroku i niepowtarzalnego uroku, zdobyty jeden kraj po drugim.

Oprócz Węgier, najszerzej opisane taniec dostał w regionach znajdujących się najbliżej historycznej ojczyzny Verbunkos: Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Vojvodina, Transylwanii i Moraw. W tych obszarach, można zobaczyć ten taniec do dnia dzisiejszego.