272 Shares 4612 views

Uprawa ogórków w otwartym polu i szklarni

Ogórek – cenne warzywo, które ogrodnicy uwielbiają rosnąć. Jest bogaty w witaminy i mikroelementy, tak szybko, jak się sezon ogórkowy, każdy zacznie zużywać duże ilości świeżych ogórków. I ogórek – warzywem niezbędnym dla domu zakatok, sałatek i innych pysznych dań. Opodatkowanie upraw i warunków uprawy, pozostawiając przestrzennego jeszcze. Uprawa ogórków w otwartym polu iw szklarniach – są dwie podstawowe metody hodowania warunki w okresie letnim.

Uprawa ogórków w otwartym terenie

Najczęściej ogórki uprawiane w ten sposób. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby przygotować grunt. Odbywa się to na jesieni: strona wykopane, a na ziemi obornika i nawozów na życzenie. Wiosną ziemia jest konieczne, aby ponownie kopać. Uprawa ogórków w otwartym terenie może rozpocząć się z sadzeniem rozsady lub ominąć ten proces. Sadzonki ogórka uprawy lubi coś, który jest dostarczany z ciepłem i wilgocią. Zazwyczaj pre sadzonki sadzi się w szklarni lub parapecie. Ważne jest, aby pamiętać, że przeszczep sadzonki w otwartym terenie – jest to pracochłonne, więc w dobrych warunkach pogodowych, można to zrobić bez niego.

W czasie sadzenia nasion rozluźnić glebę, należy bruzdy, odległość między nimi zależy dalsza uprawa ogórków w otwartym polu odbędzie się: drogą lądową lub przez kraty na zawiasach. Jeśli wybierzesz drogę na ziemię, gdy ogórki po prostu podróżować po ziemi, odległość między rzędami powinna być 80-90 cm, krótsza droga będzie kolidować z ogórki rosną, a więcej – będzie komplikować żniwo. Jeśli nie jest preferowaną metodą Shpalernaya, odległość może być bezpiecznie zmniejszona o połowę, ponieważ ogórki rosną pionowo. Rowki są układane nasiona odstępie 8-10 cm. Najważniejsze Nasiona zasypywane warstwą gleby i nakładanie folii. Pozwoli to na ziemi, aby rozgrzać się dobrze, dlatego pędy pojawią się szybciej.

Uprawa ogórków w otwartym terenie w środku zaczyna się pod koniec kwietnia, początku maja. Ale w tym przypadku, gdy nie ma mrozu, a ziemia jest dobrze ocieplony. W przypadku spóźnionej wiosny będzie najlepszy wstępna uprawa sadzonek.

W trosce o ogórków jest prosta. Najważniejszą rzeczą – to jest o to, że rośliny nie odczuwać brak wilgoci. Ogórki jak wilgotnej ziemi, ale to nie znaczy, że powinny one być przetaczane. Jeśli pada rzadko, ogórki muszą być podlewane codziennie. Pielęgnacja również składa się z okresowym usuwaniu chwastów i nawożeniu.

Uprawa ogórków w szklarni

Technologia uprawy ogórka pod cieplarnianych warunkach zasadniczo nie różni się od sposobu opisanego powyżej. W ziemi cieplarnianych warzyw uprawia się rzadko, w zasadzie to samo dotyczy Shpalernaya. Aby to zrobić, należy zainstalować specjalną kratę metalową lub ciągnąć kilka pionowe rzędy konwencjonalnych przewodów. Gdy ogórki rosną, trzeba upewnić się, że w przyszłości ich wzrost został rozciągnięty na ramie. W niektórych przypadkach jest konieczne, aby związać je starannie do dolnej podstawy kraty lub drutu. Gdy rośliny rosną do góry szklarni, muszą prischipnut.

Ogórki uprawiane w szklarniach, potrzebują więcej opieki niż te, które dorastają na ulicy. Jednym z warunków koniecznych – regulacja temperatury w szklarni. Zbyt wysoka temperatura może zaszkodzić wzrostowi roślin, więc w ciągu dnia, szczególnie w czasie upałów, okna i drzwi powinny być otwierane w szklarni. Konieczne jest także przeprowadzenie terminowe pojenia i karmienia. Delikatna pielęgnacja pozwoli kilka tygodni zebrać dobre plony.