776 Shares 6019 views

Gandi Feroz: biografia, zdjęcia i ciekawostki

Często zdarza się, że łącząc swoje życie z kobietą, która osiągnęła niespotykane wyżyny, jego towarzysz ma do czynienia z faktem, że staje się ledwo zauważalny cień w chwale Bożej. Losy tych ludzi w pełni podzielane mąż jest tylko data kobiety indyjski premier Indiry Gandhi – Feroz Gandhi, którego biografia była podstawą tego artykułu.


Syn nikczemne czciciele

Feroz Gandhi urodził się w 1912 roku w Bombaju – miasta położonego na terytorium Indian kolonii Jej Wysokości Królowej Anglii. Należy zauważyć od razu, że jego przyszła żona – Indira – on nie brał udziału w jakiejkolwiek relacji rodzinnych, a to był tylko imiennik. Zgodnie z ideami rodaków, był uważany za człowieka niskiego urodzenia.

Fakt, że jego rodzice należeli do religijnej wspólnoty Zoroastrians – The czcicieli ognia, znany również jako Parsowie, zwyczaj, który nie spalić martwy i pogrzebany, bezczeszczenie zwłok ziemi, i dać im na pożarcie przez sępy. Ten dziki rytuał był powód, że Zoroastrians został wzgardzony kasta. Nawet członkowie niższych kast gardzą siedzieć obok nich w środkach transportu publicznego.

Wiemy z historii, że jego odlegli przodkowie w lewo na początku wieku VIII jego rodowa ojczyzna Persia (stąd ich nazwa stało – Parsees) i osiadł najpierw w zachodnich Indiach, w obrębie półwyspu Gujarat, następnie rozrzucone po całym kraju. Obecnie ich liczba wynosi sto tysięcy ludzi.

Nieodwzajemniona miłość młody polityk

Pomimo przynależności do takiej małej grupy społecznej, Gandi Feroz ukończył szkołę średnią, a następnie kontynuował ją w London School of Economics. Upokorzenia doświadczane przez nich od dzieciństwa, były powodem, że młody człowiek szybko zaangażował się w walkę polityczną, której przedmiotem wraz z problemami nierówności kasty, było wyzwolenie Indii od zależności kolonialnej.

Biorąc aktywny udział w działaniach tajnych kręgach politycznych, Gandi Feroz spotkał i zaprzyjaźnił się blisko widocznym rysunku publicznych w tych latach, przyszły premier Indii Jawaharlal Nehru. odwiedzając często w swoim domu, młody człowiek zaprzyjaźnił się z córką swego starszego brata w walce politycznej – Indira. To było, gdyby nie piękne, to w każdym razie bardzo urocze dziewczyny, a to nie jest zaskakujące, że zainteresował się Feroz. Tymczasem, zrozumiałe jest, że ze względu na jego pochodzenie trudno liczyć na wzajemność.

samotny imigrant

Jednak po pewnym czasie sytuacji tak, że miał nadzieję. Studiując w London School of Economics, Gandi Feroz często wizyta w Genewie, gdzie przez kilka lat mieszkał na stałe Indira. Przeprowadzka do Szwajcarii przewidziano to środek konieczny. W 1935 roku, przerywając zajęcia na Uniwersytecie Ludowej Rabindranath Tagore, przybyła tam z jego schorowany matki Kamala, który cierpiał na gruźlicę i potrzebują specjalnego traktowania.

Kiedy po daremnych wysiłków szwajcarskich lekarzy, zmarła, ona nie spieszyć, aby powrócić do ojczyzny. Jej ojciec, który został aresztowany przez władze kolonialne dla jego działalności politycznej, był w więzieniu, Uniwersytet Ludowy został zamknięty, a przyjaciele są w większości opuścili kraj. Pozostawione same sobie, była boleśnie samotny.

Szansa, biorąc pod uwagę przeznaczenie

W tym okresie życia w najtrudniejszych chwilach z nią zawsze uczestniczył jej wiernego przyjaciela Feroz. Pomógł dbać o matkę, gdy była jeszcze żyje, i wziął od uciążliwych obowiązków związanych z jej śmiercią. Biografowie Indira Gandhi zawsze podkreślają, że w czasie ich związku były czysto platoniczne, a także o każdej powieści, tak nie było. Jak każda kobieta, Indira nie mógł pomóc, ale czuję, że czuł atrakcją dla młodego człowieka, ale odpowiedzią na to było nic.

Ich małżeństwo, więzień następnie nie było wynikiem wzajemnej miłości. Dziwnego, że pojawienie się kruche i ładna kobieta ukrywa silną i ambitną osobą, a nie ze skłonnością do sentymentalizmu. Natura nie obdarzyła jej dar miłości, cierpieć i płakać w nocy z powodu zazdrości – to był obcy do niej, ona utworzona Indira wiernym wojownikiem dla męża i miała być przede wszystkim sprzymierzeńcem w walce.

Reakcja rodziców panny młodej i społeczeństwa

Jeśli w Szwajcarii – centrum cywilizacji europejskiej – ich różnice kastowe nie ma znaczenia, że w Indiach wiadomości, że córka szanowanego lidera politycznego gotowy ożenić dispised ogień czcicielem wywołał burzę. Nawet ojciec panny młodej, Jawaharlal, ze wszystkimi ich zaawansowanych widoków, choć nie otwarcie sprzeciwiali, ale jasno, że nie pochwala wyboru córki.

To ciekawe, że wbrew oczekiwaniom, jego żona Kamala mniej progresywny podczas życia bł młody. Jednak możliwe jest, że taka decyzja była wynikiem jest to dość rozsądne rozumowanie. Jako matka, dobrze studiował córką, wiedziała, że panna młoda ze szlacheckiej rodziny z trudem mogli się dogadać szczęśliwie z jej nadmiernie ambitny i aspirujących do siebie dochodzić Indira. Oczywiście, ten sam widok był, a sama panna młoda. Zresztą dokładnie myślał, zgodziła się na małżeństwo. W tym samym roku rozpoczął studia w Oxfordzie, gdzie studiował jednocześnie narzeczonym.

niewesoły Homecoming

Wkrótce Feroz Gandhi i Indira Gandhi wrócił do Indii. W tym czasie nie było już w czasie II wojny światowej w pełnym i wrócić do domu mieli do dzielnicy przez – łamanie Atlantyk i RPA. W Cape Town, gdzie w tym czasie mieszkał wielu Hindusów, Feroz raz pierwszy miał okazję, aby upewnić się, że jego przyszła żona należy nie tylko (i nie tak dużo), ale cały naród. Imigranci jej dobrze znane dzięki jego ojcu, a zebrana w porcie, oferowane powiedzieć kilka słów. To był jej pierwszy publiczny występ z wypowiedzi politycznych.

Jeśli na skraju Afryki spotkali ciepłe powitanie, to było bardziej niż zimno w domu. Od tego czasu, Jawaharlal stał się uznanym liderem w walce o niepodległość Indii i do pewnego stopnia nawet wobec narodu, wielu ludzi nie mógł w kraju pogodzić się z faktem, że jego własna córka popełniła „bluźnierstwo”, zgadzając się ożenić nikczemną osobę, do kogo i obserwacją było haniebne. Codziennie Nehru otrzymał setki listów z nawoływań, a nawet bezpośrednie zagrożenia w swoim wystąpieniu. Zwolennicy świeckich fundamentów zażądał on wpływ na jego córkę i zmuszony do porzucenia „szalonego przedsięwzięcia.”

Ślub, ułożone według dawnego zwyczaju

Czułam się w dzisiejszych czasach życie historia Feroz Gandhiego jest pod wieloma względami podobna do podmiotów indyjskich filmach budowanych na odwieczne problemu kastowego nierówności? Przyniósł ulgę wstawiennictwu inny jego imiennik i innego lidera indyjskiego ruchu niepodległościowego – Mahatma Gandhi. Będąc człowiekiem postępowych poglądów, ma również władzę w społeczności, on publicznie broniła ich małżeństwo.

Kiedy było przygotowanie do ślubu, naturalny pojawiło się pytanie: w jaki sposób, aby nie obraził uczucia religijne ani Parsi ani Hindusów? Po wielu dyskusjach znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Okazało się, że starożytny rytuał ślubny, który nie mógł znaleźć winy z jednego, ani z drugiej strony. Zgodnie z postanowieniami zawartymi w nim, młody poszedł około siedem razy wokół świętego ognia za każdym razem powtarzając przysięgę wierności. Owocem ich małżeństwa było dwóch synów, urodzonych w 1944 i 1946 roku.

"Straw Widow"

Jednak nawet najbardziej optymistyczne biografowie nie odważył się nazwać szczęśliwym związku. Wkrótce w nowo niepodległych Indii Dzhavaharlal Neru utworzył rząd narodowy. Jego osobisty sekretarz, mianował Indira karierę polityczną, która od tego momentu zaczęła systematycznie rosnąć.

Zostawiła rodzinę i przeniósł się do rezydencji ojca. Życie, w którym ona teraz pogrążony, zostali wypędzeni z jej umysłu i dzieci, a sam Feroz Gandhi. Fabuła jest dość typowy dla rodzin, w których jest w dużej mierze przekroczony żona sukcesu męża w życiu. Głównym zajęciem „słomianego wdowca” był w latach wydaniu tygodnika, założonej przez jego teścia.

Ostatnie lata swojego życia

W 1952 roku odbyły się wybory ogólne Indie i Feroz Gandhi, którego zdjęcia są prezentowane w artykule, ze względu na wsparcie żony został członkiem parlamentu. Dzięki wysokiej trybuny próbował krytykować rząd, kierowany przez swojego teścia, a także walki z korupcją, która przetoczyła się przez kraj. Ale jego słowa nie zostały wykonane z należytą powagą. Dla wszystkich pozostał tylko słabe odbicie promieni chwały otaczających Indira.

Doświadczenia i częsty stres nerwowy spowodował atak serca, cierpienie Feroze w 1958 roku. Po wyjściu ze szpitala, był na prośbę lekarzy został zmuszony do opuszczenia działalność parlamentarną. Zamknij się od świata, spędził ostatnie dwa lata życia w New Delhi, poświęcając się wychowywaniu dzieci. Feroz Gandhi zginął 08 wrzesień 1960.