135 Shares 7751 views

Miedniczki nerkowej: struktura, wzrost różnych chorób

Nerki odgrywają ważną rolę we wszystkich systemu oczyszczania organizmu człowieka. oczyszczają one krew po to wszystko przechodzi przez wątrobę. Po przejściu krwi jest oczyszczany całkowicie nerki.

Dziennie przez nerki trwa około jeden i pół tysiąca litrów krwi. Z tej ilości filtruje się co najmniej 170 litrów moczu pierwotnego, ale ilość ta jest znacznie zmniejszona w wyniku ponownego adsorpcji wody. W rezultacie, za noc osoba produkuje około dwóch litrów moczu.

Nerki – jest to bardzo skomplikowany mechanizm, a podstawowe funkcje to wykonywane nefronów. Ich nerki wynosi około jednego miliona jednostek. Dzięki nim, jak się okazuje z moczu pierwotnego. Następnie rearbsorbtsii procesu i pozostaje stężony roztwór moczu. Przed tym moczu w pęcherzu, jest gromadzone w miedniczki nerkowej. Miedniczki nerkowej wtórny osadnik jest mocz, zanim wejdzie do pęcherza.

Miedniczki nerkowej: co może być choroba?

Miedniczki nerkowej i kielich nerki stanowią jeden system. Znajdują się one w organizmie nerek, zajmują dużą część, i są częścią układu kolektora. Nerek Itself miednica wewnętrznie pokryte stosunkowo cienką błoną śluzową. miednica ciało jest organem, który kurczy mięśni naciskać moczu w dół drogi moczowe. Jeśli zwiększysz miedniczki nerkowej, pierwsi lekarze sugerują rzeczą
wodonercze, miedniczki nerkowej. Ten wzrost objętości System pyelocaliceal. Wodonercze może być wrodzone lub nabyte.

Zwykle wrodzone wodonercze jest już możliwe do zidentyfikowania ciężarną kobietę. Kiedy zrobić USG płodu, zobacz rozszerzenie miedniczki nerkowej. Po urodzeniu dziecka może być łamanie odpływu moczu z miedniczki dół dróg oddechowych. W tym miednicy rozszerza, a to wpływa na nerki.

Leczenie tych anomalii jest przeprowadzane po urodzeniu dziecka i zrobić to za pomocą operacji.

U dorosłych, wodonerczu miedniczki nerkowej zdarza się również, ale przyczyna tej choroby jest kamicy nerkowej, a także naruszenie odpływu moczu z nerki i miedniczki kielicha. Choroba ta wzrasta z zaburzeniami krążenia krwi w tkankach samych nerkach. Oni często dotyka kobiety.
Leczeniu choroby chirurgicznie, kiedy przeprowadzono rekonstrukcję miedniczki nerkowej. Obecnie takie operacje są wykonywane przy użyciu metody laparoskopowej. Jest mniej traumatyczne, a wynik jest zazwyczaj pozytywne.

Istnieją również nowotwory miedniczek nerkowych. Wynika to z faktu, że w miedniczki nerkowej są zawsze konkrecji, które powodują rozrost. Ta obecność może prowadzić do rozwoju raka płaskonabłonkowego. Zwiększone miedniczki nerkowej, niestety, pozwala przypuszczać, i złośliwość. To może szybko przekształcić się po zakażeniu górnych dróg oddechowych.

Należy zauważyć, że zagrożenie rozwoju nowotworów górnych dróg oddechowych i miedniczki nerkowej jest zwiększone u pacjentów z nadciśnieniem płucnym.
Główne objawy nowotwory miednicy nerek krwiomocz lub, innymi słowy, występ krwi w moczu. Jest to pierwszy objaw guza, ale diagnoza „rak miedniczki nerkowej,” może upłynąć co najmniej rok od początku krwiomocz.

Inne objawy guza miednicy – ból w okolicy lędźwiowej. Czasami jest gwałtowny spadek masy ciała, w tym przypadku osoba stracił apetyt i zaczyna bolesne oddawanie moczu lub bolesne oddawanie moczu.

Głównymi przyczynami raka miedniczki nerkowej może być palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, otyłość, nadciśnienie tętnicze, niechciana leki, jedzenie smażone, solone i wędzone produkty.

Zwiększa to możliwość rozwoju raka miedniczki nerkowej w przypadku cukrzycy i stanów związanych ze szkodliwymi produkcji. Szczególnie często takie choroby wynikają z pracy na roślinach azbestowych, cementowni i innych branżach związanych z solami metali ciężkich i pestycydów.