339 Shares 8712 views

PEP: Co to jest i dlaczego nie?

Niestety, okołoporodowa encefalopatia dziś jest dość powszechnym problemem. Dlatego wielu rodziców interesuje pytanie, dlaczego istnieje PEP, co to za choroba i czy można go traktować? Wszakże w takiej sytuacji, aby ocenić stan dziecka jest bardzo ważny czas i prawidłowo.

AED – co to jest?

Jak wiadomo, PJP lub okołoporodowym encefalopatia – to określenie, który łączy bezpośrednio odchylenia grupy. Taka diagnoza oznacza, że dziecko zostało znalezione naruszenia struktury lub funkcji ośrodkowego układu nerwowego.

Natychmiast warto zauważyć, że choroby te mają tendencję do rozwijania lub późno w ciąży (po 28 tygodniach), lub bezpośrednio podczas porodu. Ta grupa postanowiła przypisują wczesnej patologii, utworzonej w pierwszym tygodniu życia noworodków.

Oczywiście, pogwałcenie układu nerwowego jest bardzo niebezpieczne. Ale z drugiej strony, zdolność organizmu do przystosowania dziecka jest ogromna. Dlatego ważne jest, aby czas rozpoczęcia leczenia.

PEP: co to jest i dlaczego nie?

W rzeczywistości, przyczyny mogą być same encefalopatii inny, a lekarze nie zawsze można ustalić, dlaczego tam jest podział. Niemniej jednak, istnieje pewne ryzyko.

W pierwszym miejscu, do naruszenia normalnego rozwoju układu nerwowego niedotlenienie (brak tlenu). Z kolei, zaburzenia mogą wystąpić z powodu niekorzystnego przebiegu choroby, ciężką przedłużonego porodu, pępowinowej sprzęgania przewód szyi dziecka etc.

Ponadto, encefalopatia jest często konsekwencją ciągłego stresu podczas ciąży, stosowanie niebezpiecznych narkotyków, nadużywanie alkoholu, uzależnienie od narkotyków, etc.

Zwierzęta w dziecko: Objawy

Przejawy okołoporodowym gąbczastej są tak różne, jak przyczyn jej występowania – wszystko zależy od stopnia uszkodzenia układu nerwowego. W niektórych przypadkach pierwsze objawy naruszeń wykrytych w pierwszych dniach życia – jest sinica, zaburzenia regulacji cieplnej i czynności serca, brak odruchu ssania, złym snem.

Później przejawiać inne objawy. Niektóre dzieci mogą się pogorszyć lub, wręcz przeciwnie, zwiększone napięcie mięśni, podczas gdy inne dzieci cierpią z powodu objawów kurczowego. Przez przejawów LPP należą drażliwość (dzieci są zawsze płacze, biedny snu), a także aktywności neuronowej z zespołem ucisku, któremu towarzyszy apatia, senność i apatia dziecka.

Nieleczony, uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego są wyrażone w pewnym opóźnieniem w psychicznego, fizycznego lub intelektualnego rozwoju.

PEP dziecko: Leczenie

Oczywiście, zanim włożysz taką diagnozę, konieczne jest przeprowadzenie dogłębnej analizy ciała dziecka. Pamiętaj, że tylko doświadczony lekarz wie dlaczego PEP wydaje się, że to jest i jakie objawy przestrzegane. Jeśli chodzi o leczenie, następnie ponownie terapii zależy od stopnia uszkodzenia układu nerwowego i zaburzeń występujących w rozwoju i zachowania. W niektórych przypadkach, miękkich środków uspokajających, leków pobudzających przepływ krwi i trofizmu tkanek nerwowych. potrzebne są również stale zajęta dzieckiem, który pomoże mu rozwijać umiejętność porozumiewania się i promowania rozwoju intelektualnego. Niektórzy eksperci zalecają również regularne fizjoterapia, masaże, lekcje pływania, etc. Program terapii jest indywidualnie dla każdego dziecka.