381 Shares 6341 views

Leki dla pszczół: gatunek, wskazania do stosowania, prawdziwe pszczelarze

społeczność Bee podlega choroby, która może na przedwczesną traktowania nie tylko doprowadzić do śmierci osoby, ale całego roju. W celu uniknięcia katastrofalne skutki, konieczne jest, aby w odpowiednim czasie podejmować środki. Najczęściej borykają się z chorobami za pomocą farmaceutyków. Spośród niezliczonej ilości leków jest konieczne, aby wybrać odpowiednie leki w leczeniu pszczół.


Najczęstsze choroby społeczności pszczół

Istnieje wiele chorób, które dotykają przedstawicieli rodziny pszczół. Można jednak zidentyfikować najczęstszych chorób.

 1. Akarapidoz. Choroby będące przyczyną są roztocza akarapis drzewiastą. Najczęściej choroba rozprzestrzenia się w zimnych porach roku, gdy przedstawiciele społeczności pszczół bliżej siebie. W tym czasie, roztocza przejść z jednego do drugiego pszczoły. Niebezpieczeństwo polega na tym, że zainfekowany rodzina jest w stanie przenieść do 5 zimy, przekazując infekcję z resztą społeczności letnich pszczelich. Zatem akarapidoz prowadzi do śmierci dużej liczby rodzin pszczelich.
 2. Askosferoz. Czynnik jest grzyb pleśni. Czas choroba nieleczona prowadzi do tego, że rodzina zainfekowany przez dłuższy czas stać się dysfunkcjonalne. Obecność choroby wskazuje obecność zmumifikowanych larw gniazda pszczelego.
 3. Aspergiloza. Jest to choroba zakaźna spowodowana przez grzyb. Sprawczy organizm jest w stanie zaszkodzić nie tylko wszystkie osobniki społeczności pszczół, ale także zwierząt domowych i ludzi.
 4. Varroa. Jedną z najczęstszych chorób. Czynnik jest roztocza Varroa. Głównym problemem jest to, że w początkowej fazie Varroa występuje praktycznie bez objawów.
 5. Choroba Gniltsovaya. Nazwa choroby ze względu na fakt, że pszczoły zakażone wirusem choroby matrycy i zamieni się zepsutego masy. W początkowych stadiach choroby nie mogą być widoczne nawet doświadczony pszczelarz, jak w pierwszej części małej matrycy i larwy stają się zainfekowane dorosłych.
 6. Nosema. Latem, choroba przebiega bezobjawowo. Konsekwencje choroby stają się widoczne tylko wtedy, gdy początek zimnej pogody na jesieni i zimą, gdy zakażone osoby są osłabione i umierają.

akarapidoza leczenie pszczół

Do najbardziej skutecznych leków do leczenia akarapidoza pszczół „Folbeks POLYSAN” i „”. Oba leki są dostępne w postaci pasków, które beekeeper musi być umieszczony wewnątrz gniazda pszczelego. Przed wprowadzeniem pasków bezpośrednio w gnieździe musi spalić. skuteczny także „tedio” w postaci tabletek. Przed nagraniem paski trzeba wyciąć gniazdo, należy zamknąć wszystkie luki, a górna gniazd pszczelich ceratą. Po umieszczeniu leków wewnątrz zamknięcia wszystkich otworów. Prowadzenie ponowne leczenie musi być od 6 do 10 razy z regularnością w ciągu 2-3 dni. Ważne jest, aby pamiętać, że lek jest umieszczony wewnątrz gniazda pszczół, nie palić i tlić. Przeprowadzenia procedury medyczne muszą być w godzinach wieczornych, po pszczół lata.

Ponadto, zastosowanie następujących leków na pszczoły akarapidoza: ciecz Tedion Fouriera „”, „”, „Folbeks Bipin”. Aby pozbyć się choroby, możliwe jest stosowanie kwasu szczawiowego, nitrobenzen, monochlorobenzen.

Preparaty stosowane w leczeniu askosferoza

Leczenie askosferoza mogą być wykonywane przez wyspecjalizowane środków ludowej i narkotyków. Najskuteczniejszy lek dla pszczół w walce z askosferozom jest „Unisan”. Zużywa bardzo ekonomiczne wytwarzanie: 1 ml należy rozcieńczyć pół litra ciepłej wody. Uzyskany roztwór jest wystarczająca do leczenia wszystkich komórek. Trzeba spryskać gniazda znajdujące się wewnątrz z pszczołami. Przetwarzać pojedynczy ramki nie wymagają więcej niż 12 mililitrów cieczy. Powtórzyć procedurę rozpylania musi być co trzy dni, aby zakończyć zniknięcie wszelkich oznak choroby.

leczenie aspergiloza

Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona przez lekarzy weterynarii, konieczne jest stworzenie systemu kwarantanny przez pasieki. Po tym powinieneś otrzymać szczegółowe instrukcje na temat leczenia pszczół w przypadku, gdy choroba nie jest uruchomiony i przeprowadzania procedur medycznych, jak właściwe.

Do leczenia aspergillozy odpowiednich preparatów dla pszczół, zatwierdzone przez dział weterynarii, mianowicie „Askosan”, „Unisan”, „Askomizol”. Warto zastanowić się, że przeprowadzenie zabiegu jest wskazane tylko wtedy, gdy liczba chorych pszczół jest niska. Jeśli zakażonych wiele gatunków pszczoły, jedynym sposobem pszczelarza będzie zniszczenie potomstwa i dorosłych z dwutlenkiem siarki. Plaster miodu musi koniecznie palić, a domy bee przeprowadzić gruntowną dezynfekcję.

Jeżeli osoby dotknięte mało, konieczne jest przeprowadzenie procedury odkażania. Ale przed rozpoczęciem luchebnogo oczywiście trzeba wzmocnić słabe kolonie i królowych dotknięte aspergillozy zastąpione zdrowymi. Po tym, jest to obowiązkowe, aby przenieść pszczoły do czyszczenia uli pszczelich i dostarczyć wystarczającą ilość pożywienia.

Środki do leczenia varroatosis

Istnieje kilka sposobów na rzecz zwalczania Varroa, a wśród nich – zintegrowane wykorzystanie metod fizycznych i chemicznych, leków, leczenie medyczne, stosowanie kwasów i olejków eterycznych i metod biochemicznych.

Warto zauważyć, że najbardziej skuteczną metodą leczenia będzie oparta na kombinacji kilku metod walki.

Najbardziej skuteczne leki do leczenia zaburzeń takich jak pszczoły varroatosis fenotiazynowy „” „” „kwas szczawiowy Apigard” „Apistan”. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją przed użyciem leku, jak niewłaściwe użycie leku może powodować uzależnienie w patogenu, kleszczy i zabiegi będą nieskuteczne.

Sprawne i bezpieczne stosowanie „Akarasana”. Jest to lek do leczenia pszczół dotkniętych chorobą. Procedura powinna być przeprowadzona raz w tygodniu. W przypadku szczepów bez czerwiu pszczoły powinny obsłużyć w ciągu jednego dnia.

Leki dla pszczół „Amitriz” i „Flyuvalinat” są również skuteczne w zwalczaniu choroby rodziny pszczół. Używany tych leków dla pszczół wiosennych. Efektywne wykorzystanie "Bipin-T." Jednak jego użycie może spowodować agresywne zachowanie pszczół w stosunku do macicy. Wynika to z obecności składnika leku posiadającego specyficzny smak.

Stosować tylko leki do leczenia nie jest zbyt słabych rodzin pszczelich. wykorzystanie środków jest przeciwwskazane dla słabych wspólnot. Podstawowym leczenie odbywa się natychmiast po zbiorach miodu. Druga procedura powinna być przeprowadzona przed zimą. zapoznać się z instrukcją, ponieważ są one toksyczne i niebezpieczne składniki w swoim składzie przed zastosowaniem leku. Procedura leczenia powinna zostać podwojona, w odstępie jednego tygodnia.

Środki do walki z chorobami gniltsovoy

Po potwierdzeniu rozpoznania przez specjalistów w trybie kwarantanny pasieczną. Jeśli trafisz kilka rodzin, leczenie jest niewłaściwe, a jedynym sposobem staje się całkowite zniszczenie rodziny. Jeśli chory rodzina może uratować i przywrócić ich witalność, spędzić pszczoły w ulach transplantacji czysty. Przeprowadzić manipulacja jest konieczne w nocy. Po przeszczepie, trzeba regularnie karmić pszczoły syrop leczniczy. Może ona być wylana na komórki lub opryskuje je i pszczoły (jeśli pszczoły odmawia przyjęcia syropu). Przebieg leczenia odbywa się co 5-7 dni aż do całkowitego wyzdrowienia. W celu uniknięcia nawrotu choroby, zaleca się karmić syropie zdrowych pszczołach.

Wytwarzanie syropu terapeutycznego

Do wytwarzania leków są potrzebne syrop cukrowy i narkotyków. Jako integralna część odpowiednich leków dla pszczół „neomycynę erytromycyny” „” „” „tetracyklina Oksytetracyklina”. Do obliczenia wymaganej dawki potrzebnej początkowo zrozumieć, w jaki wymagany jest syrop cukrowy, na podstawie liczby rodzin dotkniętych. W jednej ulicy Wystarczająco 100-150 g cieczy do obróbki. Na każdy litr syropu trzeba dodać jedną z powyższych leków.

Sposoby radzenia sobie z neomatozom

Głównym etapem leczenia jest uważany za przebudowa pokrzywka. Sanitarne są prowadzone 2-procentowy roztwór sody lub ługu. Po zakończeniu procedury do roztworu poddanego obróbce pokrzywka mydła lub przez spalanie. Zdrowe pszczoły po przemieszczeniu przez sprężynę na muchy umieszczano w niezainfekowanych domach i chorych zwierząt wydziela się i przetwarza antyseptyczny.

W leczeniu osób zakażonych, następujących leków: „Nozematsid” w postaci proszku „enteroseptol” w postaci tabletek, kapsułek „Fumagilin”. „Nozematsid” jest najczęściej używany.

Zapobieganie chorobom u pszczół

W celu uniknięcia wystąpienia różnych chorób pszczół, powinny być regularnie uciekać się do środków zapobiegawczych:

 • domów dla pszczół musi być czysty;
 • lokalizacja uli powinna być miejsca suche i ciepłe;
 • prowadzenie regularnej uprawy ziemi pod domy;
 • rodzin pszczelich zapewnienia jakości żywności i w wystarczającej ilości;
 • wykluczając manipulację uli w złych warunkach pogodowych;
 • Unikać stymulowania rozwoju rodzin stosowania antybiotyków w celu uniknięcia osłabienia odporności gatunków pszczół.

Efektywne wykorzystanie leku „Kas” dla pszczół zapobiegania varroatosis. Większość leków do leczenia i zapobiegania chorobom pszczół wytwarzane JSC „Agrobioprom”. Leki dla pszczół tego producenta są powszechne nie tylko w Rosji, ale również za granicą. W chińskich leków dla pszczół mogą być wykorzystane jako alternatywne metody zapobiegania. Jako środek zapobiegawczy lek jest skuteczny „Lozeval” dla pszczół, który jest stosowany w sprężynę po pierwsze obejście. Brak przeciwwskazań do korzystania z tego narzędzia. Jednak doświadczeni specjaliści zaleca, aby zastosować go w temperaturze nie niższej niż 18 lat.

Lozeval dla pszczół

Lek ten jest stosowany w postaci roztworu, który składa się z dwóch elementów: lek i wodę. Do przetwarzania kolonii pszczół jest konieczne stosowanie 5 ml „Lozevalya” 300 ° C. wody. Dać potrzebę rozwiązania do obsługi komórki lub wprowadzane bezpośrednio do płynu medycznego posuwu 50 ml na rodzin pszczelich.

Wykonaj procedurę trzeba trzy razy co dwa dni. Przebieg leczenia powinno być przeprowadzone w ciągu tygodnia. Następnie zrobić tygodniową przerwę.

Opinie o leku więcej niż pozytywne. Eksperci pamiętać, że po wykorzystaniu środków zwiększania osobom niepełnosprawnym. Efektywne wykorzystanie „Lozevalya” w leczeniu zakażonych pszczół. Może być stosowany w celu przyspieszenia procesu gojenia i uniknąć połowu ryb innych pszczół.

Oznacza "Cas-81"

Skuteczne środki do zwalczania choroby uważa się za lek „CAS-81” dla pszczół. Główną zaletą jest naturalny skład środków. Głównymi składnikami są gorzkie piołunu i sosny pąki. Ważne jest, aby zbliżyć się do przygotowania surowca do leku, ponieważ zbiór elementów muszą być przeprowadzane w określonych porach. Piołun jest konieczne do zbioru roślin w okresie wegetacji i podczas kwitnienia. A pączki sosny zbiera się w okresie wegetacji.

Stosowanie leków jest pokazany na varroatosis i Nosema leczenia słabych osobników. Ponadto, lek stymuluje rozwój wczesnej wiosny kolonii pszczół, zwiększając tym samym wydajność pszczoły królowej.

wniosek

Pszczoły w procesie ewolucji nabył zdolność do zapobiegania występowaniu wielu chorób. Ale mimo to, występowanie choroby obserwuje się dość często. Potrzeba czasu, aby zidentyfikować patogen, diagnozę i uzyskać zalecenia dotyczące leczenia rodziny pszczół.

Gdy późno wykrycie choroby jedynym rozwiązaniem może być całkowite zniszczenie rodzin pszczelich. Aby temu zapobiec, konieczne jest, z całym zestawem leków medycznych, aby wybrać narzędzie, które nie tylko pomogą wyleczyć osłabione osoby, ale także zapobiegnie ponownemu zarażeniu.