640 Shares 6337 views

Rodzaje i baterii. wielkość typy baterii AA

Wszelkie urządzenia, które nie są podłączone do gniazdka elektrycznego, działają na autonomicznych baterii. Istnieje wiele elementów. Spróbujmy zrozumieć sens tej różnorodności. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się głównych typów baterii.


typy elementów i ich klasyfikacja

Rozróżnić materiałów, z których są wykonane elementy aktywne. Wszelkie bateria składa się z:

 • anody;
 • katoda;
 • elektrolit.

Teraz przemysł produkuje ponad pięć typów baterii:

 • Sól.
 • Zasadowy.
 • Rtęć.
 • Litu.
 • Srebrny.

Można również wybrać baterii w baterii.

Urządzenie, a zwłaszcza produkty słone

Bateria zastąpiono baterii cynk-mangan. Wielkość zasilacza autonomicznym nie uległa zmianie, ale technologia zmieniła się poważnie. Sól elektrolitu w akumulatorze za pomocą rozwiązania, w oparciu o chlorki amoniowe. W tym rozwiązaniu są anoda i katoda baterii. Te elementy funkcjonalne wykonane z materiałów takich jak tlenek cynku i manganu. Mostek sól elektrolitu połączone. Główną zaletą, że te rodzaje baterii – niskie ceny. To jest najtańszym źródłem energii spośród wszystkich innych, które można zakupić. Poważne braki obejmują większą utratę pojemności elektrycznej podczas wyładowania. Istnieje również minusem pozycje obejmują krótki okres przydatności do spożycia. Użyj elementu bez utraty jego właściwości mogą być nie więcej niż dwa lata. Pod koniec tego okresu, pojemność baterii zmniejsza się do 40%. Przy niskich temperaturach, bateria może stracić całą swoją pojemność.

Baterie alkaliczne

Te typy baterii opracowane w 64. roku. Nazywane są również zasadowy. Czym się różnią? Proste użytkownik może zrozumieć ten czas pracy. Jak opinie, to produkty alkaliczne są przechowywane znacznie dłużej niż inni. A koszt tylko 20-30 procent więcej. Elektrody do elementów danych – cynk. Ponadto przy produkcji dwutlenku manganu używane. Elektrolit jest roztwór wodorotlenku potasu.

Te elementy są wspólne. Są one idealnym rozwiązaniem dla większości urządzeń elektronicznych. Wśród korzyści – wysokiej mocy elektrycznej w porównaniu z analogiem soli, a zatem dość długi okres trwałości. Alkaliczny bateria jest w stanie działać bez utraty właściwości i cech nawet przy niskich temperaturach. W tych modelach, poprawa szczelności, co zmniejsza ryzyko wycieku. W odniesieniu do czasu pracy, to bateria może przechowywać do 5 lat. Bateria self-wyładowania w znacznie wolniejszym tempie niż w solance analogowych. Preferowane są te typy baterii AAA do stosowania w elektronice.

Przez minusy obejmują redukcję upływ czasu w chwilach stresu, gdy bateria jest aktywnie rozładowany. W ten sam produkt w postaci soli, rozmiaru, wagi i kosztu tego elementu są większe.

rtęć

Do wytwarzania cynku akumulatora jest stosowany jako materiał anody i katody wykonane są z tlenku rtęci. Wewnątrz komórki dwie elektrody są oddzielone od siebie membraną i specjalnym separatorze. Przesłona impregnowane specjalnych roztworami wodorotlenku potasu. Dzięki takiej strukturze i składzie, baterie rtęciowe mogą być używane jako baterii. Ale podczas cyklicznego stosowania elementu będą podlegać degradacji – znacznie zmniejszona pojemność elektryczna.

Główne zalety to stabilnego napięcia, pojemności, niezależnie od warunków temperaturowych, w długich okresach przechowywania.

Wady to wysokie koszty, ryzyko i dekompresji niebezpiecznych wycieków rtęci. Konieczne jest również, aby zutylizować tych baterii.

srebrne przedmioty

W przypadku stosuje się anody cynku katody wykonane są z tlenku srebra. Elektrolit jest A wodorotlenki sodu lub potasu. Podklasa ta nie obejmuje baterii zegarka. Wśród korzyści można wydzielić stabilnego napięcia wyjściowego i wysokiej wydajności energetycznej. Akumulator nie jest odporny na zmiany temperatury i mają długi okres przydatności do spożycia. Jedynym negatywnym – wysoka cena.

bateria litowa

Produkt ma wewnątrz katody litu. jest oddzielona od anody przez membranę i separatora. Membrana jest impregnowana szczególnych rozwiązaniach, elektrolitów organicznych. Zalety obejmują stałe napięcie, którego wielkość niezależną od prądu obciążenia. Bateria ma małą masę, długie okresy przechowywania, jak również odporność na zmiany temperatury. Wady to wyższą cenę.

baterie

Wraz z non-akumulatory i baterie produkować. Mają dużą zaletę – można je wielokrotnie ładować. Typy akumulatorów są różne, zbyt – istnieją ołowiu, niklu, żelaza, niklu i kadmu-litowe produkty.

Wymiary baterii

Wszystkie samodzielne baterie można odróżnić od siebie pod względem wielkości. Jednym z popularnych sposobów klasyfikowania – amerykański system. System ten jest bardzo wygodny, i jest on powszechnie stosowany w większości krajów. Spójrzmy na typów baterii w rozmiarze. Zgodnie z baterią amerykańskiego systemu zwanego «D» posiada następujące wymiary – wysokość równą 61,5 mm, średnica – 34,2 mm. Napięcie – 1,5 V. Element typu „C” – 50,0 mm wysokości, 26,2 mm średnicy, napięcie równe 1,5 V. baterii «AA» wysyła napięcie 1,5 V 14,5 mm średnicy i jego wysokość 50,5 mm. Jednym z najbardziej popularnych „AAA” lub zwykłych ludzi „mizinchikovaya” – 44,5 mm wysokości, 10,5 mm średnicy, 1,5 V. „PP3” – 48,5 mm wysokości, 26,5 mm średnicy, napięcie 9 V

W codziennym życiu ludzie nie używają klasyfikacji, a baterie są nazywane inaczej. Na przykład, rozmiar AA model może być porównywana z ludzkiego palca. Bo to jest popularnie nazywany jej palec. Istnieją inne rodzaje baterii AA – AAA. Wymiarach porównywalnych do rozmiarów małego palca. Typ baterii „C” jest popularnie nazywany „Calineczka”. PP3 – nie jest niczym innym, jak korona.

Bateria guzikowa

Anoda jest srebro katody cynku elektrolit w postaci mieszaniny soli w konsystencji pasty.

Różni producenci akumulatorów często zaznaczyć te produkty, a symbole są dalekie od normy. Zastanów się, co jest bateria guzikowa. Formy można odróżnić od ich standardowych rozmiarach. Rozmiary zaczynają się od 5,8 mm do 11,6 mm końcach. Wysokość wynosi od 2,1 do 5,4 mm. Te małe baterie srebrny używany do zasilania elektronicznych lub kwarc. Kiedy trzeba wymienić baterię, ludzie często myślą, jaki rodzaj baterii do zakupu. Jeśli producent ustalił w elemencie 399 godzin, alternatywy możemy wybrać zamiast:

 • LR57.
 • LR57SW.
 • LR927.

Wszystkie te typy baterii są dokładnie tej samej wielkości. Liczba wskazuje, że bateria znajduje się 2,6 mm wysokości i 9,5 mm.

cechowanie

Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna opracowała system symboli, w którym nowoczesne producenci są zobowiązani do oznaczania baterii.

Na przykład, nie jest elementem z oznaczeniem 15a LR6 AA 1,5 V. Tak więc, tego rodzaju baterii mają ładunek 15 Ah. Klasa (w tym przypadku «» AA) wskazuje, że palec bateria w stanie dostarczyć napięcie 1,5 V. LR6 poinformował, że komórki zasadowym.

«R» Saline elementy są oznaczone. Alkaline – «LR», srebrny – «SR», litowo – «CR». Ponadto baterie czasami wskazać klasy, a za pomocą liczb. 20 – D-klasy C – 14 AA – 6 AAA – 03 PP3 – 6/22. Mają swoje własne symbole i okrągłą baterię. Formy są określone przez liczbę. Następny rozszyfrować wszystkie znaki z przykładu. Litery powiedzieć, że element typu zasadowym. Liczba doniesień, że ich członkiem klasy AA.

wniosek

W ten sposób, znając wielkość dzisiejszych baterii, ich przeznaczenie i deszyfrowanie może łatwo znaleźć odpowiednią samodzielne źródło zasilania dla wszystkich urządzeń przenośnych. Często jednak wiedzieć takie szczegółowe informacje zwykły człowiek z ulicy nie jest konieczne. musi brać pod uwagę tylko jeden rozmiar zaznaczenia. 90 procent wszystkich baterii – A AA lub AAA. Popełnić błąd tu jest trudne.