711 Shares 1789 views

Zamek Sheremetievs: opis, historia, atrakcje i ciekawostki

очень красивую средневековую дворцово-парковую резиденцию, расположенную на живописном берегу матушки Волги в поселке Юрино (Марий Эл). Sheremetievs zamek jest bardzo piękny średniowieczny pałac-Park Residence położony na malowniczym brzegu Wołgi matka rozliczenia Yurino (Marius E). Budynek jest znanym zabytkiem architektury i główną atrakcją kraju. Jest ozdobiona bajki karbowane wież, szklaną kopułą i witraży. Około gnieździe rodzinnym są białe brzozy, wiecznie zielone sosny, przez porośnięty kwiatami.


Trochę historii

Osiedle zaczął budować bogate właścicielowi Wasilij Szeremietiew w 1874 roku. был достроен за год до кончины сына Василия Петра. Budowa została przeprowadzona przez czterdzieści jeden lat, wreszcie Szeremietiew zamek został ukończony rok przed śmiercią jego syn Peter Basil.

Początkowo projekt niezwykle piękny zamek w stylu neogotyckim opracował znany architekt z Niemiec – Robert Mueller, w projekcie bierze Rodionov 1890, a do końca budowy zostało przeprowadzone pod kierunkiem Malinowskiego. Masters dołączył w architekturze elementów Domu różnych stylów opartych na elewacji z cegły, balustrad balkonowych i gzymsy z białego kamienia.

Właściciele zamku zostały uznane bazylia i Olga Sheremetyevo. Po zablokowaniu odziedziczyła ich syna, a kiedy w 1916 roku zmarł, jego spadkobiercy lewo Yurino.

Po rewolucji, majątek był sanatorium i reszta domu. W czasie wojny był szpital, aw czasie wojny zamek został przywieziony ewakuowanych krewnych kadry z kapitału.

obecny

сохранил мозаичные витражи, мраморные колонны, керамические решетки на некоторых окнах и еще много уникальных элементов прошлого дизайна. Dziś wnętrze Sheremetievs zamkowych zachowanych mozaiki witraże, marmurowe kolumny, słupki ceramiczne na niektórych oknach i wiele unikalnych elementów minionego projektu. konserwatorium kopuła jest główną atrakcją osiedla, aw tamtych czasach był on uważany za duma architektoniczny. Do tej pory luksus dekoracji wnętrz pokoi i zakresu dwór krajobraz zachwyca wszystkich odwiedzających.

Opis dwór

насчитывает почти 100 комнат, среди которых есть «Картинная галерея», «Дубовая комната», «Скобелевский зал», «Китайская столовая». Sheremetievs Zamek ma prawie 100 pokoi, wśród których jest "Art Gallery", "Oak Room", "Skoblew Hall", "Chiński pokój". Łączna powierzchnia całego osiedla – ponad 45 hektarów. kultura pomnik składa się z oddzielnych budynkach, które połączone są ze sobą fragmenty i razem tworzą jeden zespół. Na wieży widokowej, która przylega do głównej elewacji zamku, zanim doszło do pistoletu. Jej strzał informuje ludzi o przybycie znakomitych gości.

Jeśli spojrzymy na strukturę, widzimy różne okna, wiele wież i zaokrąglonego prostokąta szklaną kopułą. Ścianki wykonane są z czerwonej cegły, uzupełnione przez długie paski i wkładki czarnych cegieł. Liczne okna i łukowaty kształt prostokątny. Zamek zbudowany kilku panów, stąd mieszankę stylów. Wyraźnie wyrażone Gothic, romańskiego jest obecny i wschodni stylów. Dziedzictwo wzniesiono trzy pokolenia, każdy spadkobierca jest coś jest zbudowane i przerobione.

Oprócz pałacu, my przetrwały budynki usługowe, kamienne ogrodzenie, parki stawów i innych atrakcji wykonane w stylu krajobrazu prawda od dworu rosyjskiego.

Na wartości nieruchomości Michała Archanioła, pieniądze na budowę których udaje się do świata. Na lewo od kościoła znajduje się krypta Peter Szeremietiew. Na alei promenada ozdobiona basenu fontanny, wszystkie rozbite klomby, trawnik zmieni kolor na zielony.

Główne wejście do budynku nie jest w przedniej części Wołgi, a na odwrotnej stronie. To właśnie stąd do zamku zwanego bogatych w wagonach, po pięknym parku.

Wewnętrzna dekoracja zamku

начинается с красивого холла, в котором раскинулся зимний сад с огромным куполом из стекла и красивой лестницей. Wycieczka do Sheremetyeva zamku rozpoczyna się od pięknej hali, która rozciąga się ogród zimowy z ogromną kopułą ze szkła i piękne schody. Pokój jest przestronny i światła, w które wnika dużo rozproszonego światła słonecznego. Wiadomym jest, że w tym czasie nie było rosnące Sheremetievs Royal Palm ogromnych rozmiarów, niezwykłych roślin sprowadzonych z całego świata.

Na ścianach wielkiej sali, znajduje się na drugim piętrze, wiszące dużo reprodukcje obrazów znanych artystów. W rodzinie była ogromna kolekcja obrazów, które są gromadzone przez całe życie. Oryginalne obrazy są obecnie przechowywane w muzeach.

Wszystkie pokoje w zamku mają wysokie łuki, wyposażone z pięknym kominkiem. Niektóre pokoje zamkowe nie zostaną przywrócone, a także o ich dawnej świetności może być oceniana tylko z fragmentarycznych fragmentów.

Na trzecim piętrze osiedla znajduje się pomieszczenie, które wcześniej zostały uznane za biblioteką rodzina. Stąd nie ma dostępu do dużym balkonem, gdzie można bez końca cieszyć się wspaniałe widoki na Wołdze i muzeum-estate. Obecnie biblioteka jest pokój w hotelu.

Hotel w zamku Sheremetyeva

Wewnątrz zamku znajduje się miejsce zarezerwowane dla hotelu, który jest bardzo popularny, szczególnie w okresie letnim. W związku z tym, jeśli masz do pobytu w nim, należy dbać o niego.

Pokoje znajdują się w bibliotece, pokoju pokojówki i dawnej palarni. Turyści są pokoje w różnych kategoriach cenowych od „gospodarki” na „luksusowe”. Goście mogą zatrzymać się w komorach pałac z zabytkowym zegarem wewnętrznym i cieszyć ducha XIX wieku, ile chcą.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić zamek ceny hoteli Szeremietiew do pomieszczeń, gdzie można cieszyć się, do usług. Tu, w zależności od kategorii apartamentu za dobę, będzie musiał zapłacić od 450 do 2000 rubli (za osobę).

Yurinsky Muzeum

W zachodniej części budynku zamku jest muzeum historii i sztuki, która rozpoczęła swoją działalność w 1972 roku. Tutaj można zobaczyć malowidła wielkich artystów rosyjskich (Ovsyannikov, Zarubin), osobiste (książki, muzyka) kompozytora Makarova, zbiór elementów (rzeźby, meble) w rodzaju Sheremetievs.

streszczenie

Manor trwa turystów na wakacje i wycieczki przez cały rok. Pracuje od 9 rano do 6 po południu, w soboty i poniedziałki nieczynne. Od końca maja operacji – siedem dni w tygodniu.

Zamek nie może poruszać się swobodnie, ale w grupach. Usługa prowadząca jest prowadzona przez mianowanie.

и график экскурсий можно посмотреть на сайте. Jeśli planujesz odwiedzić zamek Szeremietiewo, ceny i harmonogram wycieczki można obejrzeć na stronie. Urząd zaproponował kilka programów. Ceny biletów wahają się od 300 (zwiedzanie zamku) do 500 rubli (Zamek, dwór).

Legenda o osiedlu

To po prostu tak się złożyło, że każdy przyzwoity pałac lub zamek jest właścicielem ducha, a dwór Szeremietiew nie jest wyjątkiem.

Historia, która opowiada lokalnych przewodników, związane z rozwiązłego życia hrabiego i jego okrucieństwa. W momencie, lubił SERF dziewkę nazwie Palasha, który nie odpowiedział w naturze liczyć i uderzył go w głowę ze świecznika. Dla takiego aktu Kobieta immured w ścianach piwnicy majątku, a teraz jej duch wędruje po pokojach w nocy.

Podczas tournee grupy dworze w piwnicy, gdzie uprzednio zapisanej wina i różnych dostaw. Pokój jest bardzo duży. Zgodnie z przewodnikiem, podczas wykopalisk znaleziono tu naprawdę ludzkie kości.

пользуется большой популярностью не только у путешественников, но и у молодоженов. Sheremetievs Zamek jest bardzo popularny nie tylko wśród turystów, ale także dla osób starszych. Narzeczeni chciał zorganizować sesję zdjęciową tutaj i przeprowadzenia ceremonii zaślubin w Skobelevskaya hali. Ściany tego arcydzieła architektury jest idealnym miejscem do organizowania imprez.

Przy okazji weekend jest często odbywają się liczne imprezy wieczorne (wieczory autorskie, koncerty), co oznacza, że zwiedzanie można połączyć z działalnością kulturalną.