707 Shares 2002 views

Koktajl „Błyskawica”: recepta, skład

W tym artykule chcemy rozmawiać o tym, jak zrobić koktajl „Błyskawicy”. przygotowanie recepta może być przydatny do organizowania uroczystości w domu. Zawsze miło jest czyms niespodzianka gości. Istnieje kilka zupełnie różne wersje przygotowaniu tego niezwykłego napoju, uważamy za najbardziej interesujące.

Koktajl „Błyskawica”

Napój jest bardzo proste do przygotowania, ale niedoświadczony w tym przypadku gospodarze oferują szczegółowe recepty.

Składniki napoju:

 1. Koniak – 20 ml.
 2. Wódka – 15 ml.
 3. Alkohol – 15 ml.
 4. Słodkie wina – 15 ml.
 5. Lód.
 6. Syrop cytrynowy – 15 ml.

Będziemy potrzebować do tego szejkera zrobić koktajl „Błyskawica”. Składniki, jak widać, jest dość prosta. Brak egzotycznych i drogich składników. Oznacza to, że każdy będzie mógł poddać się oryginalny koktajl.

Tak więc, w shakerze miesza wino, wódka, likier i brandy. Następnie otrzymany napój wlewa się do szklanej z kawałków lodu i dodaje się sok z cytryny. Napój jest gotowy, może być podawane do gości.

Kolejny przepis

Koktajl „Błyskawica”, jak już wspomniano, nie jeden, ale kilka opcji gotowania. Oczywiście, aby docenić i zrozumieć, jakiego rodzaju napojów lubisz smak, po prostu trzeba je wypróbować, a y, a potem wyciągnąć wnioski.

składniki:

 1. Woda – 40 ml.
 2. Gorzkiej pomarańczy nalewki – 25 ml.
 3. Wódka – 40 ml.
 4. sok cytrynowy (korzystnie świeżo wyciśniętego) – 25 ml.
 5. Soku z pomarańczy (dostępna świeża) – 25 ml.
 6. Posiekane lód.

Aby przygotować w wytrząsarce umieścić najpierw lód. Następnie wlać sok, brandy i wódki. Do końcowej masy napoju odsącza i wlewa do szkła z pokruszonym lodem, podlewanie. Tutaj koktajl „Błyskawica” jest gotowy. Jego gotowanie nie zajmie Ci więcej niż pięć minut.

piorun kulisty

Bit przez zmianę składu receptury koktajli i „Błyskawica”, można dokonać innego ciekawego i wspaniałego napoju. To jest czasami nazywane także piękną nazwę „Thunderball”.

składniki:

 1. Soku z pomarańczy (świeży) – 25 ml.
 2. sok z cytryny (świeży) – 25 ml.
 3. Alkohol pomarańczowy – 25 ml.
 4. Syrop cukrowy – 25 ml.
 5. Wódka – 40 ml.
 6. Brandy – 25 ml.
 7. Szampana (koniecznie suchy) – 65 ml.
 8. Lód.

W celu dokonania koktajl „Błyskawica”, potrzebują lodu, w tym przypadku stosować kulki lodu. Aby je zamrozić, można skorzystać ze specjalnej kulechkami, jest powszechnie dostępny, jak lodówki domowe pojemniki na lód, z reguły przyjmują formę kostki.

Wszystkie składniki połączyć w shakerze, gotowe do picia wlewa do szklanki z kulkami lodu. Top koktajl ozdobione plasterka cytryny. Jak widać, w tym przepisie wszystkie składniki dość słodkie, to z tego powodu, należy użyć suchej szampana, tak aby nie przesadzić i stworzyć kontrast.

Zwyczaj koktajl przepis

Chcielibyśmy zaoferować zupełnie inną wersję koktajli. Masz bardzo pikantny napój, który łączy w sobie nuty cynamonu, rumu i słodki poignancy niezwykłym sosem „Tabasco”. Aby przygotować koktajl „Błyskawica” musimy te składniki:

 1. Brown wódki, ale jeśli nie znajdziemy takiego napoju, można spróbować zastąpić je z cynamonem i wódki – 20 ml.
 2. Biały rum, lepsze wykorzystanie "Bacardi" – 20 ml.
 3. Lód.
 4. "Tabasco" sos.

Ta receptura charakteryzuje nietypowym składzie. jakość napoju, oczywiście, zależy od składników. Ale jeśli istnieje takie składniki, można je zastąpić. Musisz zrozumieć, że jakość i smak gotowego napoju będzie również zmienić. W zasadzie można przyjąć prostą rum i „Tabasco” sos zamiast egzotyczne – zwykle czerwony pieprz (pikantne).

Sos, rum z zatrzaskami wlać wytrząsarce z lodem, następnie wytrząsa kilkakrotnie i odpływu, wlewa się do szklanej.

Pragniemy ostrzec, że ten napój na swoją nazwę. Bo jej nie nazywane przez niektórych „słodkiego króliczka”. Sącząc koktajl, czujesz w sobie prawdziwą błyskawicę. Dla tych, którym brak ostrości, zawsze można zwiększyć ilość sosu „Tabasco”.

Eksperci twierdzą, że w takiej postaci, przygotowanie koktajlu „Błyskawica” – to coś nadzwyczaj ostre. Napój ten nie ma jakiegokolwiek porównania z innymi.

W opinii ludzi, możemy stwierdzić, że ten koktajl nie tak jak wszyscy. Jak mówią, napój dla „ostrych małych fanów.” Charakteryzuje się jednym słowem – „ogień”. Lepiej jest do powstrzymania się od stosowania tego napoju do tych ludzi, którzy cierpią z powodu chorób przewodu pokarmowego.

Przepis koktajl, ozdobione cukru pudru

Obecnie wódka stała się ważnym składnikiem do wytwarzania napojów alkoholowych. W zależności od przepisu, może to być dość zauważalne w napoju, a może dominować. Cokolwiek to było, ale w każdym przypadku, wódka musi koniecznie być dobrej jakości. Wtedy będzie przyjemny smak koktajlu i głowa nie boli następnego dnia.

Koktajl „Błyskawica”, składniki:

 1. Pomarańczowy nalewki – 20 ml.
 2. Sok z cytryny – 25 ml.
 3. cukier puder.
 4. Woda – 35 ml.
 5. Wódka – 20 ml.
 6. Lód.

Aby przygotować shakerze do mieszania w lodzie, soki, nalewki i wódki. Schłodzony napój jest filtrowany i wylano na wysokie szkła stożka oraz jest również dodać wodę. Na wierzchu gotowego koktajlu posypane cukrem pudrem. Jest przygotowany tuż przed podaniem i spożywane natychmiast.

„Błyskawica Zeus”

Aby przygotować koktajl będą musiały:

 1. "Quantro" – 25 ml.
 2. "Metaxa" – 25 ml.
 3. "Limnochello" – 25 ml.

Napój przygotowuje się w warstwach. Pierwszy szkło wlewa limoncello, następnie Cointreau, a następnie – Metaxa. Pić koktajl po prostu łykać. W opinii ludzi jest bardzo miękki i idzie dobrze. Ponadto, napój ma wielokierunkowe i niezwykły smak. Ale często wpływa miłośników alkoholu nagle, jak prawdziwy piorun.

„Biała Błyskawica”

Kohl Ponieważ mówimy o koktajlu „Błyskawicy”, chcesz mówić o innym przepisie.

składniki:

 1. Światło rum – 25 ml.
 2. Tequili – 25 ml.
 3. Gen – 25 ml.

Napój przygotowuje się również warstw. Strzelający wylano tequili, następnie rum, a na końcu – Gin.

Zamiast epilogu

Mamy nadzieję, że będzie przydatny do naszych receptur. Kto wie, może ci się spodoba, a niektóre z możliwości przygotowania niezwykłego napoju, który może stać się atrakcją wieczoru. Naprawdę zaskoczyć ich goście na pewno sukces.