806 Shares 9922 views

Agrest: co jest przydatne dla ludzkiego płodu

W agrest wspólnej nazwie „północne winogrona” kocham go za przyjemny smak i korzystnych właściwości. Berry rośnie na kolczastych krzewów. Owoce są Bristly i gładka, kulisty kształt, a czasem rośnie do 40 mm. Paleta kolorów jest zróżnicowany: zielony, purpurowy, żółty i czarny nawet.


W żywności mogą być spożywane świeże. Agrest również okazać się bardzo smaczne i pikantne Dżemy, galaretki, kompoty, dżemy i wina. Jest on powszechnie stosowany w celach kosmetycznych i medycznych. Jednak jest to cenny jako wczesny pszczół rośliny. Berry rośnie w środkowej strefie o klimacie umiarkowanym. Na świecie istnieje około 1500 odmian owoców.

pochodzenie

W Rosji agrest został przywieziony z Afryki Północnej i Ameryki Zachodniej. Pielęgnować to rozpoczęła się w 11 wieku. W tamtych czasach nazywano ją Bersen-Kryzhi. Nieco później, w 17 wieku, to zaczęła rosnąć właścicieli w swoich domach do wytwarzania wina high-end i dżemem, który jest wyrafinowany smak i właściwości.

Dziś jego kolczaste krzewy można znaleźć na Kaukazie, w Azji Środkowej, Europie i na Ukrainie. Wszędzie wyhodowania zapalonych ogrodników i ogrodników w swoich dziedzinach. Rzadko berry można zobaczyć w dzikie lasy.

Skład i kaloryczność

kwasy organiczne, włókna, mono- i disacharydy zawiera agrest. Owoc jest użyteczny dla organizmu? Przede wszystkim on malokalorien – konto 100 g 45 kcal. Zaleca się włączenie do diety, żywienia na całym świecie, jagód jest cennym produktem spożywczym.

Poza tym bogate w witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B9), witaminy A, E, C, PP. Istnieje wiele makroskładników korzystne dla organizmu, takich jak miedź, żelazo, mangan, popiół lotny, wapń, jod, fluor, miedź, fosfor i potas. Zawiera on również ważny element śladowych – molibden jest zaangażowana w tworzeniu hemoglobiny i odpowiada za wymianę aminokwasów.

Kiedy utrata krwi oraz niedokrwistość mianowany agrest. Im bardziej użyteczne, można zapytać? Jest to jeden z kilku roślin jagodowych, która zawiera dominującą ilość miedzi. Jest on uważany za najlepszy antiradiantom ponieważ jest to 1,5% pektyny, która chroni ludzi od fal promieniowania. Reguluje także poziom cholesterolu, leczy drogi oddechowe i układ pokarmowy.

Chemiczna związków bogatych agrest. Jak przydatne formulacja substancji obecnych w jagody? Kumaryny, która jest w agrest, zapobiega zakrzepicy antocyjanów zmniejsza leukocytoza, serotonina pomaga regulować ciśnienie, poprawia nastrój i środka przeciwnowotworowego. Przydatne właściwości agrestu bezcenne.

Nic dziwnego, że jest tak aktywnie wykorzystywane do celów leczniczych. W stanie świeżym pokazano na niedoboru żelaza, miedzi oraz fosforu. Brzeczki z owoców nasycony witamin. Jako środek moczopędny i żółciopędnie wykorzystywane agrestu.

Owoc jest przydatne i co choroby jest zalecane?

Użyteczne w leczeniu chorób nerek, przewlekłe zaparcia i gastroehnterokolitah. Niesamowita kombinacja minerałów poprawia układ odpornościowy. Ten produkt ma działanie ujędrniające, hemostazy, przeciwzapalne i tonik.

Napary są wykorzystywane do normalizacji miesiączki i wywary z liści pomaga na gruźlicę. Kiedy gonty i łuszczyca pomocy dobrych gadżetów puree z owoców. Na tłustej pielęgnacji skóry, można użyć wyciągi z tych jagód, czy maski nawilżające z dodatkiem serwatki i twarogu.

Pozbyć się trądziku i stanów zapalnych na twarzy pomoże agrest. Przydatne właściwości jego wielki – to prawdziwy królewski jagodowych. Owoce są wykorzystywane w leczeniu wielu dolegliwości.

szkoda

Jelit i okrężnicy, towarzyszy ciężkiej biegunki, stosowanie jest przeciwwskazane agrest.