525 Shares 9105 views

Bat – State of Thailand walucie

Walutą Tajlandii jest znany jako bat, jest kontrolowana przez krajowy bank państwa i z kolei dzieli się na sto Satang. Należy zauważyć, że do 1925 roku miał inną nazwę – zaznaczone. Jak dla nowej nazwy, wcześniej rozumie wagę środka, który został określony przez wartość wykonane ze złota lub srebra monet. W XIX wieku, każdy baht składał się z ośmiu Fuang. System dziesiętny monety w stanie zostało zaproponowane i wprowadzone w 1897 roku przez miejscowego Mahisornom Prince. Od tego czasu i do dziś jest używany w kraju. Trzy lata później, z obiegu zostały całkowicie usunięte stary model monety. Ciekawostką historyczną jest fakt, że waluta Tajlandii aż do początku XX wieku, był obsługiwany tylko przez srebra. W tym czasie wartość bahtów każda odpowiadała cenie piętnaście gramów srebra.

Bat w XX wieku

W 1941 roku, stan postanowił emitować monety o nominałach 5, 10 i 20 Satang. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie srebro. Fakt, że nikiel wykorzystywany dla potrzeb wojskowych w kraju, od II wojny światowej był w pełnym rozkwicie. Od 1950 roku monety 20-satangovye przestała produkować, a one zostały zastąpione nowymi, o nominałach 25 i 50 Satang. Oddanych stop składający się z mosiądzu i aluminium. Należy zauważyć, że waluta Tajlandii jest jeszcze przez długi czas nie zmieniając datę wybite na samych monet. W 2008 roku przedstawiciele Krajowego Thai Mint oficjalnie ogłosiła wprowadzenie zaktualizowanej serii. Odtąd do produkcji monet użycie stali stopowej, które znacznie przyczynia się do zmniejszenia cen ich kosztów produkcji. Na plecach, tak jak poprzednio, jest to obraz miejscowego króla. Pomimo faktu, że stare monety, które mają nominały 1, 5 i 10 bahtów, z obiegu nie oficjalnie wyświetlanej w wielu dużych sklepach nie można zaakceptować.

Pieniądze papierowe kraju

Jeśli chodzi o pieniądze papieru, jest ona podzielona na Tajlandii walutowe rachunki o nominałach 20, 50, 100, 500 i 1000 nietoperza. Należy zauważyć, że „setki” i „tysiące” do siebie bardzo podobne w wyglądzie, więc są czasami mylone nawet miejscowi. Zmień walutę obcą na lokalny pożądany wyprzedzeniem. Faktem jest, że w centrach handlowych i sklepach płacić za towary otrzymały tylko waluty Tajlandii – z bahtów. Wyjątkiem może być wyjątkiem, że taksówki, gdzie po wstępnym porozumieniu z kierowcą, można płacić dolary lub euro. Z wymianą pieniędzy nie ma problemów – jest produkowane nawet w międzynarodowych portach lotniczych, zaleca się, aby dać pierwszeństwo będąc Phuket, gdzie stopa nie różni się od innych miejsc.

Należy zauważyć, że procedura walutowym w bankach jest bardzo niewygodne, bo tu trzeba wypełnić mnóstwo papierkowej roboty i identyfikacji, który zostanie usunięty z kopii. Od kantorach są nieco łatwiejsze.

kurs wobec rubla i dolara

Według rosyjskiego rubla wahań Thai pieniądze dość niskie, a koszt bahtów w przedziale od 0,95 do 1,05 rubli. Innymi słowy, stopa jest prawie równa „jeden do jednego”. Tak więc, waluty Tajlandii jest dolar amerykański jest skorelowana podobnie krajowa – jedna kąpiel kosztuje około 3 centy.