137 Shares 9717 views

makaron i dań z ryżu z niej

Makaron ryżowy – jest to jeden z najbardziej popularnych potraw w Chinach i innych krajach Azji Południowo-Wschodniej. W Niebieskiego Imperium istnieje wiele rodzajów produktu, różniące się między sobą grubością, długość, kształt, a także różne dodatki wchodzące w skład kompozycji ciasta. Na przykład, napar z zielonej herbaty mogą być zawarte w teście.

Makaron ryżowy (lub jak to nazywa się czasem, funcheza) sama ma wyraźny smak, dlatego jest podawany z sosami lub różnych dodatków – warzyw, kurczaka, owoce morza. Muszę powiedzieć, że ten produkt malokalorien, jednak ci, którzy siedzą na diecie, często nie zamówić danie z makaronem ryżowym w kawiarni lub restauracji. Fakt, że dodatki Funcheza mogą zawierać dużo kalorii, na przykład, jeśli dużo oleju sałatkowego dodał, trudno jest nazwać dietetycznych. Ponadto, sałaty z ry, zasadniczo ostre, a tym samym pobudzanie apetytu można zatem nieświadomie je więcej niż planowano. Ale posiłki gotowane w domu, takich jak kluski ryżowe, może być zalecane dla diety. Tylko trzeba dostosować recepturę, eliminując suplementy wysokokalorycznych lub znaczne ograniczenie ich liczby.

Przygotować kluski ryżowe jest proste, wystarczy stosować się do pewnych zasad. Na przykład, jeśli funcheza będą stosowane na zupę, musi najpierw moczyć przez pięć minut, a następnie gotuje się w ciągu dwóch minut. Makaron sałatki ryż gotuje bez moczenia przez pięć minut, a następnie wlać do wody zimnej. Jeśli funcheza bardzo cienki, nie można gotować, ale wystarczy zalać wrzątkiem i odstawić na kwadrans w szczelnym pojemniku

Chodźmy przygotować potrawę o nazwie makaron ryżowy z warzywami. Musimy spakować Funcheza ważący czterysta pięćdziesiąt gramów i warzywa – pomidory (duży), ogórek, papryka (najlepiej czerwona). Ponadto trzeba wziąć sto pięćdziesiąt gramów gotowego koreańskiej marchewki, trochę sosu sojowego, zieloną wiązką (idealnie kolendry, ale jest to możliwe i pietruszka), olej roślinny, sól i przyprawy do smaku.

Gotować makaron, jak opisano powyżej. Gotowe kluski można pokroić na mniejsze kawałki, ale można zostawić tak jak jest. Moi warzywa i pokroić w paski, po usunięciu nasiona z papryki i pomidorów. Shred zieleni. Wymieszać warzywa, zioła, przygotować sałatkę z koreańskich marchwi i doprawić przyprawami naszych posiłków (nasion kolendry są tu dobre, czy możemy wziąć gotowy zestaw przypraw do sałatek koreańskich). Dodaj smak sosu sojowego i oleju roślinnego. Dajemy sałatkę do zaparzenia co najmniej jedną godzinę i podawać. To danie idzie dobrze i jako przekąska i jako dodatek do mięsa.

A oto w jaki sposób można przygotować gorący posiłek makaron ryż z owocami morza. Wymagamy pakowanie owoców morza koktajlu opakowaniu (polukilogrammovaya) Funcheza (450 g), dwie żarówki, roślinny olej sojowy, sos, soli i przypraw.

Umieścić mieszaninę morza w garnku, wlać wrzącej wody, soli. Doprowadzić do wrzenia i zdjąć z płyty, pozostawiając ją stać pod pokrywą przez pięć minut, a następnie jest wyrzucane z powrotem morza durszlak.

Cebule pokroić w pół pierścienie, parzony, a następnie zawijane w mące i smażyć na oleju roślinnym. Gdy cebula staje się złoty kolor, dodać do tej samej patelni przygotowane mieszanki owoców morza i dusić razem przez dziesięć minut. W międzyczasie ugotować makaron ryżowy i gotowy dodatek do patelni z cebulą i owoców morza. Wszystko wymieszać, rozgrzać i ubrany z sosem sojowym i przyprawy do smaku. Fani mogą dodać zmiażdżony czosnek. Podawać gorące naczynie z surówka.