492 Shares 7988 views

Nigdy nie mów te 20 rzeczy do moich kolegów!

Komunikować się z kolegami w pracy, oczywiście, bardzo ważne. Po tym wszystkim, to pomoże Ci nie tylko na odpoczynek i poznać lepiej niż te, obok których można spędzić wiele czasu, ale również sprawi, że bardziej wydajne. Jednak są rzeczy, że moi koledzy twierdzą, że nie jest konieczne, ponieważ może to narazić Cię w negatywnym świetle. Tak, proponujemy, aby dowiedzieć się co 20 rzeczy nie powinno się rozmawiać z kolegami.


„Jaka jest twoja pensja?”

Jest to nie tylko nieprofesjonalne, ale również znaczenia kwestia. Dlaczego potrzebujesz tej informacji? Chcesz złożyć skargę do głowy fakt, że są zaniżone? Lub, wręcz przeciwnie, chcesz porozmawiać z szefem w imieniu kolegów, próbując przekonać go, aby zwiększyć swoje zarobki?

„Czy mogę pożyczyć trochę pieniędzy?”

Wielu z nas przynajmniej raz w życiu po powrocie do pracy pokazały, że po lewej torebce w domu. W tym przypadku, jest to całkiem normalne pożyczyć niewielką ilość kolegą na obiad. Nie należy jednak nadużywać dobroci współpracowników. Po tym wszystkim, gdy już nie tylko zatrzymać pożyczanie pieniędzy, ale przestanie cię szanować.

„Słowo daję!”

Skupiając się na tym, co mówisz prawdę w tej chwili, może mieć odwrotny skutek. Tak więc, ludzie mogą myśleć, a jeśli jesteś szczery z nich w innym czasie.

„Słyszałeś? ..»

Nie tak łatwo czasem, aby uniknąć plotek w pracy. Jednakże, należy to zrobić, ponieważ negatywne komentarze na temat kogoś z kolegów będzie można spojrzeć w oczach widowni jest o wiele gorsza niż jednego mówisz. Ponadto, jest prawdopodobne, że przedmiotem plotek wie o twoich słów, które może zniszczyć związek.

„Lubię te spodnie siedzieć na ciebie”

Komplementy nie są zakazane. Należy jednak zastanów się, co chcesz, aby chwalić. Na przykład, komentując wygląd współpracowników uważany nieprofesjonalne. Ponadto, niektórzy ludzie mogą uznać go za molestowanie seksualne.

„Tak jak zawsze powodować problemy”

Tematy takie jak religii, polityki i edukacji dzieci, czasami pojawiają się w rozmowach między współpracownikami. Jednak w żadnym wypadku nie może dać negatywne komentarze na temat ludzi, którzy przystąpią do tej czy innej opinii. Jest to nie tylko nieprofesjonalne, ale również bardzo lekceważący do niego.

„Czy jesteś w ciąży?”

Za to pytanie jest rzadko się być pozytywna reakcja. Jeśli kolega nie naprawdę w ciąży, to podobne słowa poważnie obraził ją. A jeśli to naprawdę jest w ciekawym położeniu, to może nie być jeszcze gotowy, aby to omówić z kolegami. Dlatego szanować prywatność innych i nie przeszkadza im w ten sposób.

„Przepraszam, że przeszkadzam”

Dlaczego mówisz, co przeszkadza komuś? Jeśli jesteś naprawdę przykro z powodu czegoś, co jeszcze nie uczyniły, czy to jest lepsze niż nie zrobić? Odpowiednim rozwiązaniem jest, aby włączyć do kolegi ze słowami: „Przepraszam, masz chwilę?”.

„Szukam innej pracy. Czy znasz kogoś, kto potrzebuje pracowników? "

Omówienie tych planów z kolegami może uczynić je instynktownie zaczynają się zdystansować się od ciebie, bo będą wiedzieć, że wkrótce nie będzie już być częścią zespołu. Ponadto, mogą one przypadkowo wspomnieć o tym swojego przełożonego. Taki obrót wydarzeń może doprowadzić do tego, że będzie można spalać znacznie wcześniej niż planowano.

„Widzisz tę wysypkę? Jutro idę do lekarza, aby dowiedzieć się o wynikach analizy "

Z wyjątkiem małżonka lub rodziców jest mało prawdopodobne, ktoś naprawdę chce widzieć ani słyszeć o żadnych szczegółów na temat stanu swojego zdrowia. Rozmowy graniczne na ten temat z kolegami omawianie bóle głowy lub przeziębienia.

„Myślę, że …”

Użycie takich słów jest dopuszczalne, ale tylko wtedy, gdy naprawdę nie wierzę w coś takiego. Więc jeśli chcesz brzmieć przekonująco, nie używać takiej prędkości, i po prostu powiedzieć, na przykład: „Spotkanie będzie jutro o trzeciej”.

„Jestem zaskoczony, że poprosiła cię zrobić dokładnie prezentację”

Innym możliwym wariantem zdaniu: „To powinien być mną!”. Należy unikać takich okazywania uczuć. Profesjonalne z was powie: „Gratulacje!”.

„Można wymienić mnie kiedy odpocząć na Karaibach?”

Nie warte dodatkowych czas, aby zwrócić uwagę na swoich współpracowników luksusowy styl życia. Może to powodować niechęć i zazdrość i jest marką o braggart.

„I zaprosił?”

Nie zapominaj, że jesteś dorosły. Nikt nie jest zobowiązany zaprosić Państwa do wszystkich zdarzeń. Również rozważyć ponownie, jesteś gotowy, aby odpowiedzieć na to pytanie.

„Chcesz spędzić weekend razem?”

Takie podejście może mieć konotacje seksualne. Więc jeśli po prostu chcesz zobaczyć kolegę, zapytać go, czy chce się z tobą spotkać w weekend.

„Nikt nie zauważy, jeśli wezmę ten słoik kawy dom”

Jest mało prawdopodobne, że takie zachowanie zostanie uznane kolegów jako coś innego niż kradzież. Więc nie zdziw się, jeśli w końcu straci ich zaufanie i szacunek.

„Wstaliśmy faceta w łóżku!”

Nie jest konieczne, aby informować swoich danych koledzy swoim życiu osobistym, zwłaszcza tak intymne.

„On ukradł mój pomysł”

Być może jeden z twoich kolegów, a nawet szefa celowych wyników swoich prac. Ale nie mów o tym wszystkim. Lepiej jest, aby omówić ten problem z tą osobą bezpośrednio.

„Czy mogę pożyczyć dezodorantu?”

Jest to bardzo niewygodne pytanie. Prosząc go, przenieść zakresu profesjonalnej relacji, co jest niedopuszczalne.

„I pozwać tę firmę!”

Jeśli planują złożyć pozew przeciwko pracodawcy, to omówić z prawnikiem, ale nie z innymi. Na to samo powinno zachowywać się z godnością i nadal wiernie wypełniać swoje obowiązki, bez przeciągania w przypadku współpracowników.