573 Shares 6496 views

Dlaczego nie kwitną Geranium

Nazwa „geranium” wiele osób kojarzy z jasnym roślin z bujnymi kwiatami. Jest to bardzo skromny kwiat mogą rosnąć w doniczkach wewnętrznych i klombów w żyznej glebie. Po wylądowaniu w rozkwicie geranium najbardziej oczekiwanej – długie i kolorowe. A kiedy bardzo zadbane i zdrowe geranium odmawia kwitną, wiele zastanawiać, dlaczego nie kwitną geranium, pomimo opieki. Ale znając kilka tajemnic, aby pomóc nawet niedoświadczony kwiaciarni, aby uzyskać długo oczekiwany kwitnienie pelargonii.


Tak więc pierwszy powód, dla którego nie kwitnące pelargonie może być duży garnek, ponieważ może to zwiększyć geranium zielonej masy, ale nie chce kwitnąć. Kiedy po raz pierwszy kupić geranium, spróbuj umieścić go w małym garnku, a nawet lepiej jest umieścić w dużym pojemniku kilka pelargonie na raz – w tym przypadku, nie ma ryzyka zgnilizny korzeni z powodu ciężkich podlewania, a rośliny zwykle kwitną konkurować dobrze. To zapylenie krzyżowe podczas sadzenia w domu nie stało, a odcienie kolorów nie zmieni. Gleba może być wykonany z murawy ziemi z dodatkiem blachy, humusu i piasku. Aby uzyskać najlepszą kwitnienia pelargonii jest wymagane co roku, aby zastąpić górną warstwę ziemi w doniczce na nowym podłożu, a dwa lata później kwiat absolutnie musi przesadzają. Doniczki z pelargoniami lepiej jest zachować w wyjątkowo jasnym miejscu, ponieważ cień może być również powodem, dla którego nie kwitnące pelargonie. Jednak nawet w bezpośrednim świetle słonecznym ich liście mogą być dość poważne poparzenia, podczas gdy czas trwania kwitnących kwiatów w kwiatostanie którejkolwiek znacznie zmniejszona. Więc trzeba znaleźć „złoty środek”: położyć kwiaty w dobrze oświetlonym miejscu, ale do południa upadną lekki cień. Faktycznie, może być również powodem, dla którego nie ma kwiatów begonii.

Podlewanie geranium dopiero po górna warstwa gleby wysycha. Wiele osób woli pelargonie podlewania dość twardą wodę z kranu, ale także angażować się w to nie powinno być – od tej wody w glebie mogą tworzyć płytki nazębnej. co dwa tygodnie latem w wodzie do nawadniania jest konieczne dodawanie odpowiednio dobrane nawóz, który koniecznie musi mieć niską zawartość azotu, a wysokie – fosfor. Stosowanie nawozów o wysokiej zawartości azotu może być powodem, dlaczego nie kwitną geranium. W lecie, gdy jest ciepło, geranium mogą być podjęte na cały dzień na balkonie, ponieważ różnica temperatur pomaga jej obfite kwitnienie i na zewnątrz noc ziemia w doniczce jest chłodzony bardziej efektywnie niż w pokoju. Kwitnąć trwała do późnej jesieni, konieczne jest, aby zerwać wyblakłe kwiaty. Jest również bardzo ważne, aby nie skręcić i nie zmienić, aby zwolnić pąki pelargonii.

Wszystko to odnosi się do przyczyny, dlaczego nie jest kwitnący hortensja ze słabą opieką.

Pelargonie potrzebują dość chłodne zimowania, a jego brak może być powodem, dlaczego nie kwitnące pelargonie. Autumn kwiaty są ustawione w chłodnych okienne, w takiej odległości od baterii, temperatura powinna być utrzymywana 12 ° C W tym okresie, chcesz ograniczyć pojenia i karmienia pauzę. Po dobrym pelargonie zimujących nie cierpi na wiosnę i rośnie bardzo dobrze w rozkwicie aż do późnej jesieni.

Dla lepszego tworzenia klastrów trzeba przyciąć powrotem roślin i upraw, które jest również silnie wpływa na jej rozkwit. Warto wiedzieć, że Grandiflora geranium może odmówić kwitnąć po przycięciu, więc jest to swego rodzaju geranium wymagane szczyptą i wyciąć niezwykle rzadkie. Inne odmiany, zwłaszcza rośliny starsze, wczesną jesienią jest wymagane aby odciąć krótko, wszystkie pędy należy skrócić o połowę długości pędów opuścić 2 – 3 oczy.

Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się dlaczego nie kwitną geranium, nadszedł czas, aby przenieść się do drastycznych środków. Konieczne jest, aby posadzić go w łóżku kwiat w ogrodzie. pelargonie al fresco zaczynają kwitnąć bardzo szybko. Należy jednak upewnić się, że rośliny nie są zniszczone przez mróz. Przed mrozy trzeba kopać krzewów geranium, cięcia łodyg i umieścić je ciasno w jednym pudełku, tak, że wszystkie rośliny natychmiast, aby zapewnić równe warunki dla zimowania. A w przyszłym roku, oczywiście, twoja sprawa wróci do ciebie długi i obfite kwitnienie.