434 Shares 7237 views

Oleje tłuste z własnymi rękami: plany, jak zrobić urządzenie

Olejowe piece są najbardziej odpowiednią opcją do ogrzewania garaży, pomieszczeń magazynowych i roboczych. Rezultatem działania takiego urządzenia jest niski koszt zużytego paliwa i dobrego ogrzewania. Olej odpadowy (zwany także górnictwem) odnosi się do tych rodzajów odpadów, które są dostępne w każdej stacji utrzymania w dużych ilościach. Olej można znaleźć w garażu. Trudno jest przetwarzać i prawie niemożliwe do wykorzystania.


Co do pieców na olejach odpadowych, podejmowane są działania mające na celu ponowne użycie tego produktu. Każda ropa, która służyła jego terminowi, silnikowi, przekładni lub przemysłowi, może być użyta jako paliwo. Na domowych instalacjach grzewczych można pracować.

Cechy obsługi

Piec olejowy ma specjalny wygląd, dzięki czemu możliwe jest samodzielne wytwarzanie przyrządów. Wśród zalet tego rodzaju ogrzewania można zidentyfikować mobilność, ekonomię. Podobne wzory mogą być stosowane nawet jako powierzchnie do gotowania (dotyczy to ich górnej części).

Piecy eksploatujące olej odpadowy są ekonomiczni nie tylko w zakresie konserwacji, ale także w produkcji. Może to obejmować zużycie paliwa i wybór. Właściciele małych garaży i obiektów magazynowych preferują te urządzenia, ponieważ mają mniejsze wymiary. Dlatego też korpus pieca może być łatwo demontowany i przenoszony w inne miejsce.

Piece oleiste są nielotne. Użycie takiego sprzętu nie jest połączone z gazociągami lub z sieciami elektroenergetycznymi. Urządzenie nie zakłada użycia dodatkowych źródeł energii, na przykład baterii lub baterii. Musisz jednak być przygotowany na to, że istnieją pewne trudności związane z użytkowaniem pieców grzewczych pracujących na olejach odpadowych. Obejmują one potrzebę instalacji dość wysokiego komina, jego rozmiar powinien wynosić 4 metry. Wśród minuses – i tygodniowego systematycznego czyszczenia struktury od sadzy i brudu.

Przygotowanie materiałów

Piece oleiste są wykonane w prosty sposób i nie ma potrzeby kupowania żadnych produktów. Możesz użyć złomu, który znajdzie się w garażu. Prototypem do produkcji pieca będzie obudowa sprężarki ze starej lodówki lub cylindra. Będziemy potrzebować cienkościennych rur, które mają długość 4 metrów. Jeśli chodzi o średnicę, może ona wahać się od 8 do 10 centymetrów. Elementy te będą działać jako dodatkowy i podstawowy grzejnik. Do rysowania potrzebna jest kolejna rura.

Sposób wytwarzania pieca z pojedynczą komorą

Kuchenki żeliwne można nabyć w sklepie, ale jeśli zdecydujesz się na metalową wersję tego projektu, należy wziąć pod uwagę, że podczas pracy powinien znajdować się w pozycji pionowej. W tym celu należy przygotować nogi, idealnie dopasowane narożniki lub kawałki rury. Przygotuj kawałki metalu, z których każda ma długość 20 cm, musisz je spawać do ciała przyszłego wzoru. Następnie zainstalowana jest grzałka domowej roboty.

W górnej części urządzenia należy wyciąć otwór do rysowania. Jego wymiary powinny odpowiadać promieniu przygotowanej rury. Małe wycięcie, które można próbować wiercić za pomocą szlifierki kątowej, podobnie jak w przypadku otworu o dużej średnicy, najlepiej jest wykonać takie prace z maszyną do zgrzewania.

Wykonywanie rury do rysowania

Zdaniem użytkowników, piece żeliwne nie są bardzo wytrzymałe, ponieważ mają właściwość wypalenia. Bardziej praktyczne będzie wykonanie takiej instalacji.

Na następnym etapie będziesz musiał spawać rurkę do rysowania. Powinien być wykonany otwory, aby wykonać te manipulacje, zaleca się użycie szlifierki kątowej z kołem tnącym. Umieść otwory w odległości dziesięciu centymetrów od ciała. Ich wysokość powinna wynosić 0,5 metra lub mniej.

Po wycofaniu jednego metra, w tej samej rurze konieczne jest wykonanie cięcia w drugiej rurze, co jest przydatne w przypadku dodatkowego grzejnika. Aby wykonać te prace, najlepiej jest użyć urządzenia spawalniczego. Dodatkowy grzejnik musi być równoległy do podłogi.

Na szczycie domowej roboty trzeba zrobić otwór na paliwo. Taki piec żelazny jest najprostszą opcją, którą można polepszyć. W tym celu grzejnik poziomy należy wkładać żelazną szmatką, a następnie można go używać nie tylko do ogrzewania, ale także do gotowania, a także do podgrzewania wody.

Piec z dwiema komórkami

Piec na żelazo może również mieć dwie komory. Będą one połączone ze sobą przez kawałek rury o imponującej średnicy z otworami wywierconymi w niej. Dolna połowa konstrukcji będzie zbiornikiem oleju odpadowego, który będzie używany jako paliwo. Jednocześnie będzie działać jako komora spalania i parownik.

Pracuje na dole

Jeśli zdecydujesz się na taki piec w pracy, rozważyć, że powinno być wyposażone w nogi. Szczelina powietrzna pomiędzy dnem konstrukcji a podłogą będzie dodatkowym czynnikiem, który poprawi ogrzewanie pomieszczenia. W dolnym przypadku wykonaj otwór, który jest przykryty klapką. Jest to konieczne, aby dostosować tryby pracy i doprowadzić olej do komory.

Dokonaj sprawy

Jeśli zdecydujesz się na wydajny piec w pracy, to w górnej pokrywie od spodu zlokalizowanej obudowy będzie trzeba spawać rurę, która jest wyposażona w otwory. Staną się spaloną komorą, spalą opary wrzącego paliwa. Jeśli tak zaprojektujesz, możesz zapewnić niemal całkowite spalenie oleju. Obudowa ogrzewana cylindrycznie jest przyspawana do górnej części tej grzałki. Wewnątrz musi istnieć przegroda, która będzie potrzebna, aby opóźnić ciepłe produkty spalania.

Produkcja kominów

Urządzenie pieca zakłada obecność nie tylko dwóch komór, ale także komina. Rurkę należy przyspawać do górnej części modułu podgrzewaną. Średnica tego elementu powinna wynosić sto milimetrów. Jeśli chodzi o długość, dozwolona granica wynosi od 3 do 4 metrów. Komin może być umieszczony nie tylko w pionie, ale także w razie konieczności pod pewnym kątem. Piec olejowy do garażu będzie pracował ciągle tylko wtedy, gdy możliwe jest zapewnienie nieprzerwanego zasilania w obudowie. W tym celu można wzmocnić dodatkowy zbiornik, który znajduje się nad parownikiem. W przypadku ostatniego elementu pojemnik musi być połączony oddzielną metalową rurą.

Zwiększenie efektywności

Jeśli piec na olej do garażu nie działa wydajnie, możesz spróbować osiągnąć wzrost wydajności. W tym celu eksperci radzą, aby kierować strumień powietrza do górnej części konstrukcji, co wymaga trochę zmian obwodu. W górnym przedziale przyrządów zainstalowana jest komora ogrzewania powietrza. W bezpośrednim sąsiedztwie, ale w bezpiecznej odległości, musi być zamocowany wentylator. Dzięki temu powietrze zostanie pompowane do wymiennika, ogrzewane i dostarczane do ogrzewanego pomieszczenia. Jeśli piekarnik jest wykonany ręcznie, to można go poprawić, dodając obieg wody. Umożliwi to jednoczesne ogrzewanie kilku pokoi w jednym budynku.

Konstrukcja struktury olejów odpadowych

Jeśli piekarnik jest wykonywany ręcznie, ważne jest, aby najpierw zapoznać się z jego urządzeniem. Możliwe jest rozróżnienie pomiędzy tymi strukturami za pomocą metody dostarczania oleju i braku / obecności dodatku. Jeśli jest używany, możliwe będzie zwiększenie temperatury spalania, a co za tym idzie sprawność. Jednak w takim przypadku nieuchronnie napotykasz szybkie zużycie obudowy, co doprowadzi do konieczności naprawy.

Urządzenie jest całkiem proste, dlatego można go samodzielnie zbudować. Projekt zakłada obecność tylko kilku elementów, a mianowicie dwóch komór, rury łączącej i komina.

Jeśli chodzi o komorę dolną, musi mieć klapę i otwór. Amortyzator znajduje się w dolnym zbiorniku, nazywanym piecem. W zbiorniku górnym musi znajdować się przegroda. Ten przedział nazywa się dopalaczem. Eksperci nie radzą, aby uzupełnić projekt za pomocą dysz regulacyjnych, krążków i innych części, które mogą utrudnić obsługę pieca. Dostosowanie powinno odbywać się bez automatyzacji, ręczne przesuwanie klapy. Ostatni element należy umieścić nad otworem, w którym wylany jest zużyty olej. Jeśli jest pragnienie, można podgrzewać kuchenkę tylko trochę lub podgrzać do 900 stopni.

Wykonanie pieca na butli gazowej

Przed wykonaniem piecu naftowego należy wziąć pod uwagę, że technologia procesu może być inna. Na przykład, aby zorganizować działanie urządzenia, można użyć konwencjonalnego cylindra gazowego. Powyżej opisano technikę, w której stosuje się blachę. Dla profesjonalistów do cięcia materiału, a następnie spawania, tworząc dwie komory spalania, jest to łatwe. Jeśli nie ma doświadczenia, skontaktuj się z specjalistą w celu uzyskania pomocy.

W ostatnim etapie konieczne będzie wzmocnienie nóg, a następnie łączenie wszystkiego z rurą. Jednak te operacje zakładają dość długą pracę z maszyną do zgrzewania. W celu zredukowania technologii, mistrzowie ludowi stosują tradycyjne cylindry gazowe. Takie piece wykonane z metalu są dość silne, ponieważ pojemniki mają grubą ścianę. Pozwala to zapewnić projektowanie bezpieczeństwa pożarowego i długiego życia.

Niezależnie od tego, czy do stworzenia struktury wykorzystano blachę lub balon, należy przestrzegać pewnych reguł. Doprowadzenie powietrza do pierwszej komory musi być wykonane z możliwością regulacji. W tym celu zwyczajna przepustnica jest idealna, co może być lekko otwarte, gdy występuje luka o dowolnym wymiarze. Kompartment, do którego dostarczany jest olej do spalania, musi być zawsze demontowany, co pozwoli na łatwe czyszczenie. Przed wykonaniem pracy należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami. Piece tego typu powinny mieć dobrą przyczepność. W tym celu długość komina musi być wykonana dokładnie tak, jak to wskazano powyżej.

Procedura wytwarzania

Przed użyciem cylindra należy go starannie przygotować. W tym celu wytwarzany jest cały gaz, a powierzchnię wewnętrzną należy myć. Woda jest wlewana do cylindra. W żadnym przypadku nie należy rozpocząć cięcia produktu, jeśli nie podjęto wszystkich działań w celu wyeliminowania gazu.

Górna i dolna część są wycinane z cylindra. Powstałe połowy służą do składania złożonej komory spalania do pracy. Nogi metalowe powinny być spawane do dołu. Na górze pierwszej komory trzeba wykonać otwór, w którym jest zainstalowany kawałek rury. Ostatni element powinien być wyposażony w płytkę regulacyjną. Strumień powietrza i oleju przepływa przez otwory.

Jeśli robisz piec naftowy, rysunki tego projektu należy zbadać przed rozpoczęciem pracy. W środku trzeba zrobić ten sam otwór, do którego jest spawana rura. Połączy obie komory spalania. W niej znajduje się kilka otworów dla przepływu powietrza. Blacha i środkowa część cylindra będą wykorzystane do utworzenia wtórnej komory spalania. Musi być przyspawany do rury łączącej. W ostatnim etapie należy wykonać kominek i zainstalować go.

Aby piec pozostawał nierówny na nierównej powierzchni, należy spawać nóżki w dolnej części swobodnie regulowanej wysokości.

Bezpieczeństwo pracy

Montaż piekarnika musi być przeprowadzony na powierzchni zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Może to być blacha lub inny podobny materiał. Ważne jest, aby upewnić się, że olej nie wycieka z komory spalania, gdyż nie zaleca się napełniania zbiornika ponad 2/3. Jeśli po zapłonie do wrzenia oleju konieczne jest zmniejszenie dopływu powietrza, regulując przepustnicę. Nacisk będzie wystarczający, jeśli co tydzień będziesz czyścić zbiornik oleju i komin przed zanieczyszczeniem. W celu usunięcia sadzy na górze konstrukcji konieczne jest dotknięcie powierzchni.

Montaż pieca powinien odbywać się w miejscu, gdzie konstrukcja nie będzie przeszkadzać ruchowi ludzi. Ważne jest, aby wykluczyć możliwość powstania w pobliżu łatwopalnych przedmiotów. Przed kominkiem konieczne jest umieszczenie materiału, który nie zapala się i nie spala nawet po bezpośrednim ogniu.

Wnioski

Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa naprawy samochodów, nie doświadczają oni braku pracy, ale jeśli jesteś zwykłym kierowcą, zaleca się nabycie pojemności o odpowiedniej objętości. Będzie można zebrać ropę, którą otrzyma latem. Zimą będzie można efektywnie używać tego paliwa.

Jeśli nie masz samochodu, ale decydujesz się na produkcję lub zakup podobnego pieca, powinieneś zapytać o dostępność zbędnych prac na stacjach obsługi technicznej. Pracownicy przedsiębiorstw z tej orientacji są prawie zawsze gotowi do udostępnienia zasobów bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ w ogóle nie musisz wydawać paliwa. Właśnie dlatego opisane projekty są dziś tak popularne.