833 Shares 2711 views

Czy to naprawdę źle samochodu zastrzeżone siedzenia?

ZSRR był wielką moc kolejowego. przecinają ogromne przestrzenie we wszystkich torach kierunki stalowych, na którym dzień i noc rzucili wagonów z towarami i pasażerów. Titanic w zakresie systemu transportu kolejowego zaczęła się rozwijać nawet w carów i otrzymał wielki rozwój w okresie rządów komunistycznych. Dostała w spadku Federacji Rosyjskiej i innych krajach utworzone po 1991 roku. Jeden symbole osobowe czasach sowieckich był siedzibą wagon-zastrzeżone, unikalny wynalazek ekonomistów transportu zniknęła z mapy politycznej rozległym kraju.


ekonomicznego

Ruch pasażerski w samym Związku Radzieckim nie opłacać. Cena koszt Aeroflot, morza, rzeki i przejazdów kolejowych przekracza łączne wpływy pieniężne ze sprzedaży biletów. Jednak płace robotników radzieckich nie wolno ustawić stawki frachtowe na poziomie nawet breakeven, byłyby niewykonalne dla większości obywateli. Dlatego tak ważnym sektorem gospodarki, jako pasażer, była dotowana przez państwo. I tak, aby zrobić coś, co nie było łatwe, jak w gospodarce jako całości, też nie jest bardzo skuteczne.

Więc to był ten samochód. Zarezerwowane miejsce było najlepszym rozwiązaniem tej sprawy, jak wzrost wydajności konwencjonalnego taboru, to okazja, aby umieścić więcej pasażerów, zachowując zdolność do spania, jedzenia i świętowania innych potrzeb w długiej podróży. Nie jesteśmy Polsce, Belgii, gdzie można jeździć całą drogę w pozycji siedzącej.

Klasy samochodów w społeczeństwa bezklasowego

Mimo deklarowanej ogólnej równości, kolej pozostało trochę miejsca dla narodu radzieckiego, wiązki w zależności od stopnia materialnego dobrobytu. Komfort szczyt – SV z pojedynczym, podwójnym i potrójnym komory zwiększonej wygody. Podróżowali przywódcy i inne ważne osoby, które są na drodze zmęczonego sposób było niemożliwe. Myśleli o „domu”! Coupe pojechaliśmy zwykłych obywateli, wynagrodzenia, które pozwala im na zakup tych biletów, lub wysłane renomowanych firm. W dziewięciu przedziałów oddzielonych korytarzem bram rolowanych, cztery osoby znajdowały się na tyle wygodnie, może wyciągnę nogi, a jeśli masz szczęście ze swoimi sąsiadami (Smyrna, abstynentów i chrapanie), podczas gdy na drogach można uznać za dobrze wydane. Kolejna klasa była samochodowe – zastrzeżone siedzenia, najbardziej popularna i ludowa. A w dole rankingu komfortu – wspólna, prawie to samo, tylko gorzej.

Schemat zastrzeżone przewóz siedzenie

Tak więc, w każdym dziale, w zawieszeniu odgrodzone od siebie, a nie dziewięć, sześć osób go. Łatwo jest obliczyć, że łączna pojemność wynosi 54 pasażerów z bagażem, dla których ustalone, oprócz przestrzeni poniżej dolnej miejsc, opcjonalnej trzeciej półki. Naturalnie, to wpływa na uszczelnienie miejsca przeznaczonego na sen. Około 1 metr 70 centymetrów – to długość, do której podróżny może oczekiwać, przy podejmowaniu decyzji, w którym kierunku, aby nakłonić nóg. W przeciwnym razie będą one tkwić w przejściu, stwarzając niedogodności dla tych, którzy muszą iść do toalety czy nadszedł czas, aby odejść.

Boczne siedzenia w wagonie-zastrzeżone siedzeń są najbardziej niewygodne, chociaż na ogół bez wielkiej różnicy. Doświadczeni pasażerowie proszeni są o niższych półkach, ale są zalety i na górze, tam są spokojniejsze. Dobrze, gdy w toalecie nie jest blisko, a drzwi grzechotki i pachnie …

podróże romans

A jednak, mimo niedogodności i jedności akustycznej przestrzeni wewnętrznej, fotelik-zarezerwowana jest bardzo popularny. Głównym powodem, oczywiście, ekonomiczne. Ale jeśli warunki były naprawdę nie do zniesienia, pasażerowie znajdzie, oczywiście, trochę pieniędzy, aby zapłacić za komfort i iść do komory. W rzeczywistości w tym czasie samochód przechodzi długą drogę nie tyle ludzie mieli okazję porozmawiać, a nawet pomóc sobie nawzajem (na przykład w celu uzyskania najlepszego miejsca człowieka w podeszłym wieku lub pani). W końcu my przyniosły Kolektywiści.

Przewodnik Koleje ogłosił rychłe odwołanie wszystkich wagonów drugiej klasy. Być może będą nam brakuje …