124 Shares 2524 views

Lek „Nazol”. instrukcja

Lek „Nazol” jest lek zwężający naczynia krwionośne, stosowane miejscowo. On jest powołany do leczenia ostrego nieżytu nosa o różnej etiologii.


Preparat „Nazol” szczegółowej instrukcji, do której wprowadza kompozycja zawiera składnik aktywny – chlorowodorek oksymetazoliny. Element ten jest pochodną imidazoliny i wydzielany syntetycznie. Substancja ta jest w stanie tworzyć długie działanie zwężające naczynia. Ponadto, działanie leku jest przeznaczony do zmniejszenia obrzęku i ułatwiające oddychanie przez nos w chorobie zapalenia błony śluzowej nosa. Ponadto element aktywny zmniejsza nadmierne gromadzenie się krwi w naczyniach krwionośnych znajdujących się w zatokach i błony śluzowej.

Lek „Nazol” instrukcja opisująca mechanizm jego działania, jest w stanie stymulować funkcję alfaadrenoretseptorov. W wyniku tego procesu, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa. Zmniejszenie ilości krwi przepływającej zmniejsza obrzęk śluzówek trąbki słuchowej, zatok przynosowych i nosa. Dodatkowo, substancje zawarte w preparacie, wspierać proces zwilżania. Zapobiegają one również wysuszenie i podrażnienie, które mogą pojawić się w błonie śluzowej nosa. Głównym substancja czynna jest wchłaniana do krwi, jest wyświetlane w swojej pierwotnej postaci, w kale i moczu.

Lek „Nazol” przewodnik, który zawiera podstawowe wskazania do stosowania, określonych w monoterapii. Ponadto, lek może być zalecana w kombinacji z innymi lekami. Został przydzielony do wyeliminowania nieżyt nosa, nosi ostry charakter (w tym wynikające z grypy, alergii i schorzeń wirusowych). Zaleca się stosować leku w kompleksowym leczeniu zapalenia ucha. Lek „Nazol” przewidziany do przeprowadzania działań zapobiegawczych, jak również w leczeniu obrzęku błony śluzowej nosa i zatok obocznych nosa, w tym wynikające po interwencji lekarza. Ponadto, lek jest wskazany obrzęk spojówki, nosi charakter alergiczny lub nie zakaźnej. Okazuje lek aplikacji i usuwania kataru siennego. przemysł farmaceutyczny produkuje różne formy przygotowania „Nazol” – Drops i spray.

Lek „Nazol” przewodnik, który zawiera wskazówki dotyczące sposobu stosowania i dawkowanie musi być stosowany przez trzy do pięciu dni. W nieżycie nosa lek jest podawany donosowo w nosowych w objętości w zależności od przynależności pacjenta do określonej grupy wiekowej i porad ekspertów. Gdy wkraplanie spojówek wytworzenia roztworu do każdego oka (w worku spojówkowym).

Lek „Nazol” instrukcja obsługi, która opisuje ewentualne negatywne skutki związane z jego użytkowaniem, może powodować suchość i pieczenie w jamie ustnej, gardła i błony śluzowej nosa. Można również otrzymać następujące działania niepożądane:

  • nudności;
  • zawroty głowy;
  • bezsenność;
  • ból głowy;
  • kołatanie serca;
  • ciśnienie.

Długotrwałe stosowanie leku może spowodować rozwój tachyfilaksji, przekrwienie i zanik błony śluzowej nosa. Kiedy podaje się w jego ewentualnego podrażnienia spojówek i odsunięcie wieku i wzrost ciśnienia wewnątrz oka. Każdy pacjent powinien być pakowane pojedynczo produktu w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji.

Przyjmowania leków przeciwwskazane indywidualnej wrażliwości na jej składniki, gdy pacjent cierpi na chorobę naczyń i choroby serca i niewydolności nerek. Nie przypisano przerost i nadczynność narzędzia i prostaty.