710 Shares 9561 views

Home czyszczenia mebli tapicerowanych: staranne i skuteczne środki

Takie wewnętrzne elementy wymagają ostrożny – trudności w utrzymaniu czystości może wynikać z charakteru ich powierzchni. Natychmiast konieczne do zrozumienia: fotele, kanapy oraz wnętrze, które jest wykonane z weluru, sztuczna skóra, jedwab naturalny pielęgnacji skóry odnosi się do różnych metod.

Tak więc, na przykład, wiskoza najlepiej czyścić miękką szczotką, Pokrywy z lnu lub bawełny powinno być prane w delikatnym cyklu. Ponieważ jedwab jest trudno poradzić sobie na własną rękę, jak również z zamszu. Najlepszym rozwiązaniem może być odkurzanie mebli tapicerowanych – specjaliści są w stanie sprawnie i dokładnie obsługiwać dowolną powłokę. Następne będą podstawowe zasady procedury.

Rozwiązania do czyszczenia mebli tapicerowanych: podstawowe zasady

Oprócz usunięcia kurz do odkurzacza, w większości przypadków potrzebne i na mokro. Mieszaninę można stosować do płukania proste plamy składający się z:

  • 1 litr. woda
  • 2 łyżki. l. sól,
  • 2 łyżki. l. ocet.

Konieczne jest, aby otrzymać roztwór do impregnacji arkusza i przykryć mebli tapicerowanych. Podczas wybijania sofa na dywanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia będą stopniowo przejść do tkaniny, wymagane może być płukane i rozprowadzić ponownie mebli tapicerowanych.

Jeśli sofa tapicerka włochatej pomocy wody z mydłem, która jest impregnowana bawełnianej szmatki do obróbki powierzchni w kierunku przeciwnym do drzemki.

Co jeśli zdejmowana pokrywa?

Tutaj praca jest znacznie ułatwione, algorytm jest następujący:

  • Zdejmij pokrywę i odkręcić;
  • Zmywalny pokrywa ręcznie lub maszynowo na delikatnym cyklu;
  • Meble próżniowy z wykorzystaniem specjalnych dysz;
  • Rozciąganie meblowe powinno być lekko wilgotne.

środki ostrożności

Z samooczyszczające mebli tapicerowanych jest ryzyko uszkodzenia tapicerki, niezawodny powierzyć sofę lub fotel w rękach profesjonalistów, którzy będą odpowiedzialni za wynik. Ale jeśli nie jest to możliwe w pierwszej kolejności konieczne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcjami, które opisane szczegółowo Care (trzeba szukać na etykietach lub tagi).

Niespodzianki nie być w stanie sprawdzić, czy wybrany kompozycji detergentu do części tapicerki, co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Wynik może być określony tylko wtedy, gdy plama jest sucha. Zaleca się, aby stopniowo zwiększać stężenie środka do czyszczenia mebli tapicerowanych, jak najłatwiej uniknąć smug. Ważne: Nie można stosować różne substancje chemiczne, jeden po drugim, lub mieszać je.

Jeżeli czyszczenie jest celem profilaktyki, częstotliwość, z jaką zmienia się w zakresie od 1 w czasie 6-10 miesięcy, w kuchni, figura 3-7 miesięcy.