637 Shares 3549 views

Jak reagować na komplementy?

Współczesny człowiek w społeczeństwie, w którym wszyscy mniej czasu na relacjach osobistych, czy rzeczywistego wykorzystania takiej koncepcji, jako komplement, i czy ma taki sam wpływ na życie człowieka, jak w niedawnej przeszłości?

Słowo „prezent” ukazał się we Francji na dworze królewskim i miał wielkie znaczenie w życiu dworzan. My, osoby panującego miał swój własny specjalny zestaw komplementy, na którym zależało na samopoczucie i sukces na dworze szlachty i oczywiście kobiety. Przetłumaczony z francuskiego słowa „dar” jest tłumaczone jako najwyższy stopień podziwu, pochlebne słowa, uprzejmości. I, oczywiście, jak reagować na komplementy ludzie w tym wieku udało się znakomicie, ponieważ jest możliwość, aby pomóc im rozwiązać wiele problemów.

Historycy odnotowali szczególną miłość do wielkich komplementy od brytyjskiej królowej Elżbiety. Na dworze wykorzystaniem miłe słowa zostały doprowadzone do poziomu sztuki. To była najpiękniejsza moda znakomity mowy, jednak mowy o wielkim znaczeniu. Pogawędka raczej słownych potyczek.

Który opanował sztukę prawidłowego zgłoszenia komplement, mógł pokazać swoją erudycję i oddanie do osoby monarchy. Dworzanie umiał ładnie odebrać komplement, natomiast dla królowej zebrano najbardziej wyrafinowanych pochlebstw. Elizabeth z kolei król był w stanie odpowiedzieć na komplement, tym samym zachęcając swoich poddanych być jeszcze bardziej przychylne i przyjemne do rozmowy.

Obecnie słownictwo ludzi jest bardzo ograniczona, język nie używa wielu słów, które zostały wykorzystane do komunikacji jeszcze niedawno. Komplement rzadko używany, ale nadal jest to pożądane w komunikacji między ludźmi.

rozmówca dar jest często bardziej niepokojące niż przyczyn pozytywnych emocji. Zdarza się nawet w taki sposób, że jest to postrzegane jako coś nieszczery, może nawet pragnienie innej osoby do manipulowania ciebie. Na tej percepcji Chwalimy spełnia niską samoocenę mężczyzny. Nieufność nie daje nam możliwość zareagowania na dobro, które chcemy przekazać. Stąd brak zrozumienia między ludźmi i długotrwałej depresji.

A dokładnie odwrotnie, jeśli właściwe wykorzystanie komplement, może być natychmiast i trwale zaprzyjaźnić lub zdobyć poparcie osoby, z którymi zostały szuka kontaktu. Ale w wyborze komplement powinien być bardzo ostrożny. Rada jest prosta – trzeba po prostu być szczerym do końca. Najważniejsze, że nie był to standardowy zestaw słów, czyli indywidualnych cech danej osoby, zwłaszcza jego charakteru i jego postawy wobec życia.

Po otrzymaniu od pozytywnych emocji drugiej osoby, jak reagować na komplementy? Tutaj, aby pomóc pozytywne nastawienie do życia i swój wewnętrzny świat. Naturalną reakcję jakichkolwiek ludzkich wdzięczności i szczerej miech. W takiej sytuacji nie ma potrzeby, aby myśleć, jak miły komplement odpowiedzieć, jego odpowiedź zostanie przeprowadzone później.

Są ludzie, z którymi są w szczególności czekają na komplementy, a kiedy zostały one wykonane, słowa te stały się najlepszym bodźcem w życiu, możemy je zapamiętać i muszą być równe. Ale nie zawsze wiedzą, jak reagować na komplementy.

Trzeba uczyć się od ludzi, którzy mają możliwość łatwego reagowania na komplement, otwartym i pozytywnym nastawieniem do życia, ludzie w życiu sukces. Odnosi się wrażenie, że sukces przychodzi im łatwo. Tacy ludzie są pewni siebie, a ich zaufanie jest przesyłany do innych. Jeśli taka osoba prowadzi zespół, ma wysoką wydajność i doskonały rezultat końcowy.

Jak reagować na komplementy w różnych sytuacjach? Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta! Musimy starać się komplementy dla ludzi, nie oczekując odpowiedzi. Wtedy masz pewność, aby usłyszeć odpowiedź na te same słodkie słowa i uśmiechu nie pójdzie długo z twarzy.