295 Shares 4193 views

Więcej informacji na temat jak sprawdzić sondę lambda

Jeśli jesteś zainteresowany na pytanie, jak sprawdzić sondę lambda, to trafiłeś pod ten adres. Aby przeprowadzić ten test, trzeba będzie następujące elementy: instrukcja do producenta pojazdu (trzeba także wiedzieć, gdzie to jest), oscyloskop, i wreszcie, woltomierz. Kiedy wszystko co robisz jest gromadzenie, a następnie przystąpić do ocieplenia silnika samochodu do temperatury roboczej.


Zapoznanie się z instrukcją, a mianowicie z tym, co najważniejsze wskaźniki to czujnik tlenu. Kontrola obejmuje następujące parametry, które reagują z nieprawidłowego działania czujnika tlenu. Napięcie to narzędzie, a tutaj także czas zapłonu i działania systemu, odpowiedzialnego za dostawę paliwa. Nadal należy zwrócić uwagę na zewnętrznych powierzchniach różnych mechanizmów, a mianowicie, aby wyeliminować obecność jakichkolwiek uszkodzeń fizycznych do nich swoje ciało lub w okablowaniu.

Następnie przyjrzymy się w komorze silnika, gdzie możemy wybrać sondę lambda. Powinien on być kontrolowane od góry do dołu i zwrócić uwagę na stopień zanieczyszczenia. warstwę sadzy z ołowiu lub powłoką szarobiałego na końcówki mówi panu, że należy wymienić. To pokazuje wykorzystanie paliwa niskiej jakości. Jeśli obecne są zanieczyszczenia, należy przejść do następnego etapu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak sprawdzić sondę lambda, odłącz go od konsoli, a następnie podłączyć woltomierz. Uruchomić silnik i podnieść indeks obrotów do dwóch i pół tysiąca obrotów. Teraz, przy użyciu urządzenia wzbogacania, obniżyć prędkość obrotową silnika na poziomie dwóch tysięcy obrotów na minutę.

Jeśli urządzenie jest wyposażone w układzie paliwowym , który jest sterowany elektronicznie, a następnie trzeba wyciągnąć rurę próżniową ze swojego ciśnienia paliwa kontrola. Spójrzmy teraz na woltomierz. Jeśli wykazuje wartość zbliżoną do 0,9 V, to czujnik w kolejności. Jeśli to nic nie wskazuje, czy wartość jest mniejsza niż 0,8 V – jest uszkodzony. Ale pytanie, w jaki sposób sprawdzić sondę lambda nie ujawnił do końca.

Następnym krokiem będzie próba mieszaniny ubóstwa. Wziąć rurkę próżniową i spowodować przeciek powietrza. Z ogranicznikiem właściwa tlenu powinna być woltomierz V 0,2 lub mniej.

Teraz musimy sprawdzić sondę lambda w dynamice. Aby to zrobić, trzeba go podłączyć do złącza systemu paliwowego. Gdy już to zrobisz, podłączyć woltomierz równolegle z nim. Dalsze zwiększanie obrotów silnika na poziomie półtora tysiąca obrotów na minutę. Wskaźniki woltomierz w tym momencie musi być dokładnie 0,5 woltów. Jeśli tak nie jest – uszkodzony czujnik.

Tutaj, w zasadzie, i wszelkiej mądrości, jak sprawdzić sondę lambda. Brak specjalistycznej wiedzy jest wymagane, i wszystko może zrobić w domu bez żadnych problemów. okresowo sprawdzać ten szczegół, bo jakość paliwa w naszych stacjach benzynowych nie spełniają standardów, a to przyczynia się do szybkiego wyczerpania zasobów sondy lambda i poza nią. Jak najszybciej dowiedzieć się, że on ma nosić – raz produkować jego wymianę. Powodzenia na drodze i mniejsze zakłócenia.