313 Shares 1162 views

Norma temperatury ciała u niemowląt. Jaka jest normalna temperatura ciała u niemowląt?

Że pipsqueak chory i nie mogę nic powiedzieć. Tylko skomlenie, je źle. A także do spania. Podczas gdy wszystkie gorące. Co robić? Kwestia ta zostanie omówiona w artykule.

Nie panikuj!

Chore dziecko – to jasne. Ospały, zepsuty, zaczerwieniona … Niektóre mamusie tylko mierzyć temperaturę najmniejszego dyskomfortu grudnichka nutą. Inni po prostu będzie naciskać usta na czole – a więc określenia temperatury. Okazuje się bardzo ok, oczywiście.

Ale zastanawiam się jaka temperatura ciała u niemowląt jest uważane za normalne? Takie nazywa figury 36,3 i 37,3. Jeśli chłopiec czy dziewczyna ma 37 lat i nie zmienia się przez długi czas, ale pewne oczywiste wskaźniki choroby nie jest obecny (dziecko śpi dobrze, je dobrze), to nie panikuj. W ciągu kilku miesięcy, a termoregulacja dziecko zaczyna „pracować” prawidłowo. Temperatura powróci do normalnej szybkości.

najmniejszy

Który przyniósł wam cud ze swojego szpitala. Kładziemy się spać. I nagle zaczęły się czkawki, ramiona i nogi zwrócił niebieski. Co to jest? Po prostu zimno. U noworodków, regulacja temperatury ciała nie została ustalona, ponieważ straty ciepła dominuje swojego pokolenia. Dlatego dzieci jest bardzo prosta jak przegrzanej i schładza.

temperatura ciała u noworodków (1 miesiąc) powinna być 37 lub 37,5 °. I w ciągu zaledwie kilku dni, może ona zacząć skakać od 36 do 37. Nie martw się. Zazwyczaj, „tradycyjnych” w 36,6 będzie dziecko aż do końca pierwszego roku życia.

Termoregulacja nie jest doskonały, nawet u niemowląt karmionych piersią, więc natychmiast reaguje na wszelkie zmiany w powietrzu. A w mieszkaniu na ulicy. Dlatego temperatura ciała u niemowląt (2 miesiące) i dopiero w wieku trzech miesięcy zmienny. Dziecko szybko przegrzewa – i skoczyła, następnie schładzany – spadła.

Kilka powodów (oprócz przeziębienia). To płacz dziecka przez długi czas i stał się gorący. Lub zbyt ciepło, by zakończyć swoją matkę – po raz kolejny termometr ponad normę. Lub dziecko, które ma mniej niż jeden miesiąc, zaczął kolka, plus gazy zgromadzone w brzuszku. Tu trzeba ponownie temperaturę.

Choć mały organizm nie przystosował się do życia poza brzuchu matki, nie może poradzić sobie z obciążeniem ciepła.

Kolejnym punktem. Jeśli dziecko stale swaddle, rozpieszczać, żeby nie dać łydkę trochę odetchnąć w lekkiej odzieży, mechanizmy jej ciepło nie jest prowadzony. On, jak powiedziałem wcześniej, nie stwardnieje, staje się niestabilny nawet najmniejsze przeziębienie. Dla dzieci potrzebują zwykłą ostrożność: nie nosić to albo zbyt ciepłe lub bardzo łatwe. Złoty środek, a tutaj jest bardzo ważne.

Z termometru nie Pozostawić

Do sześciu miesięcy od dziecka jest konieczne, aby mierzyć temperaturę codziennie. Jest to z pewnością idealne. Ale mało kto pójdzie porady – do uruchomienia na łóżku z termometrem każdego ranka. Ale bez względu na to nie zwraca uwagi i nie powinno być.

Jeden młodzi rodzice muszą zrozumieć: nie w pełni rozwinięte jeszcze odporność u nowego członka rodziny. termiczny mechanizm nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Dlatego dziecko (do sześciu miesięcy) przegrzewa się tak szybko i łatwo. I zawsze – przy aktywnym gry lub silną płakać. Trochę wieje wiatr, zamiatać projekt – jest już schładza.

Ale jeśli zauważysz, że obniżona temperatura ciała u niemowląt, na przykład, spadła do 35, powodem tego może być przeciwgorączkowe leki, które dały w przeddzień dziecka podczas choroby. I ich wpływ tuż po odzyskaniu trwa przez pewien czas. Ponieważ organizm dzieci – nie takie same, jak u dorosłych.

rzadki przypadek

Taki objaw – nie często. Mimo niskiej temperatury ciała u dzieci nie musi oznaczać, że jest bardzo chory, to jeszcze rodzice są zobowiązani do zwrócenia uwagi.

Nadal muszą wiedzieć, że to widać u wcześniaków. Czy dzieci w pierwszych dwóch miesiącach życia, które mogą być szybko przechłodzonej z chłodzeniem powietrzem.

Ponadto, temperatura ma tendencję do zmiany w cyklu 24 godzin. Niewielki spadek – w nocy, gdzieś w 2-4 godzin, gdy wszyscy są w głęboki sen.

W sytuacji, gdy dziecko było chore od dłuższego czasu i ciężki, ogólne osłabienie jego ciała daje również spadek temperatury. Rzucać w niedoborem witamin i anemii. Wpływają one również na regulację temperatury niemowląt.

różni

Na pytanie, co jest normą w temperaturze ciała u niemowląt, prosta odpowiedź brzmi: nie. To nie może być taka sama dla wszystkich dzieci, dla każdej osoby. Wskaźniki „float” od 36 do 38 stopni.

Zależą one również od gdzie w środkach temperatury. Wpływu na dane oraz innych czynników, charakterystycznych dla rozwoju i fizjologii danego dziecka.

Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieci z normalnej temperatury, trzeba zmierzyć kilka dni z rzędu – rano i po obiedzie i wieczorem.

Co to zależy?

Jak już stwierdzono, z normalnej temperatury ciała u niemowląt – zazwyczaj pomiędzy 36 i 37 stopni. Naukowcy, w międzyczasie, wykazały, że nawet każdy narząd ma własną rękę! Na przykład w wątrobie – najwyższa. W innych narządów – tuż poniżej. Ale skóra pod pachami jest zazwyczaj najgorętszych (36-36,8 stopni).

Na szyi – jest zawsze niższa niż stopa temperatury ciała u niemowląt. Zaledwie 34 stopni. Jest to również konieczne, aby pamiętać, jak rodzice czasami wziąć pod uwagę fakt, że była mierzona tu w fałdy skóry.

Bardzo kilka stopni pokazać podeszwach stóp i długopisy brush dzieci (24-28). W ustach – nieco wyższa niż pod pachą i odbytnicy.

Ponadto, temperatura zmienia się w ciągu dnia. U dzieci, najniższy spada we wczesnych godzinach porannych (4-5 godzin). A najwyższy jest w dniach 16-17. Ona podskakuje i po posiłku, zwłaszcza jeśli byliśmy na talerz dań mięsnych.


Pulchny, bardzo pobudliwy berbeć, zawsze w ruchu, kilka dziesiątych stopnia jest zawsze gorąca dziecko apatyczne, nie kochające eskapady.

U zdrowych dzieci (wczesne lata), energia bije prawy klawisz. Jeśli nie spać, nie usiąść na chwilę na ziemi: Bardzo niska, spinning, bieganie. I dużo ciepła akumuluj. I mają problem z odprowadzaniem ciepła. Tyle potu.

Gdy jest to niezbędne do zmierzenia

Wiedząc, co jest osobista stawka temperatury ciała u dzieci, rodzice nie mogą nadużywać jego pomiar tak często. Dzieje się tak pomimo faktu, że dziecko nie ma śladu choroby. Ale jeśli widzisz, że dziecko zmarło w dół, nie jeść, paly, długopisy i chłodny, chłodny, to jest to sygnał, że temperatura powinna być mierzona bezpośrednio.

Niektóre matki w starym, popularna metoda jest stosowana do dziecka czoło usta. Oczywiście, próbowałem, ale zbyt subiektywne. A z gorączką u dziecka i nic nie robi, mówi. Tutaj musimy skutecznego instrumentu.

Najczęściej sytuacja, w której wskaźnik temperatury ciała u niemowląt jest uszkodzony – jest pierwszym objawem przeziębienia lub niektóre choroby wydzieliny zapalnej. Więc pediatra połączenia w domu chcesz, aby bez zwłoki.

Termometry różnego rodzaju potrzeb

Aby dowiedzieć się, normalną temperaturę ciała u niemowląt, czy nie, rodzice korzystają głównie tradycyjny termometr (rtęć). Jego główną zaletą – dokładność. Ale błąd jest niewielki – zaledwie 0,1 stopni.

Istnieją również wady. Przede wszystkim czas. Jest to konieczne, aby utrzymać go w 7 minut i 5 minut pachy. – w dupie dzieci dużo dla małego Razor. On nie wytrzyma tak długiego pobytu w bezruchu.

Mimo to, termometr nie jest bezpieczny. Jest wypełniona rtęcią i wymaga bardzo ostrożnego obchodzenia. Więc używać go do małego człowieka skomplikowane.

elektroniczne urządzenie jest bardzo wygodne. W tym przypadku można mierzyć temperaturę w ustach, pod pachami (ale tutaj najbardziej nieprawidłowych danych) i doodbytniczo. Wszystkie zniknęły w ciągu trzech minut. Ponadto, nie jest to sygnał o zakończeniu pomiaru.

Termometry te są nadal smoczek. Nadaje się tylko dla dzieci, które mają namiętny smoczka.

Minusem jest to, że termometr elektroniczny nieco więcej złego niż rtęcią. Aż jeden stopień. I konieczne jest, aby wymienić baterię.

Innowacyjna podczerwieni – dobry wynalazek. Chodzi zarówno bezstykowych i ucha. Pierwszy daje natychmiastowy, ile stopni nie zachorował, to tylko w celu dostosowania go do dziecka. Ale to nie może pochwalić się wysoką precyzją. Jednakże, wygodne, jeśli dziecko porusza.

I przy pomocy ucha można szybko i łatwo sprawdzić, które temperaturę ciała u niemowląt. Po prostu coś i trzeba pięć sekund, podczas gdy dziecko śpi. Wadą jest to tylko jeden – termometr kosztowne.

Są jednorazowe termometr. Jest on przedstawiony w formie zrazy. Muszą być stosowane do rebyatenka skóry lub wziąć w język. Czas – zaledwie kilka minut. Mają jednak dokładność nie jest wysoka. Ale są one niezbędne w podróży.

Jak to zrobić

Jeśli dziecko już nauczył się siedzieć trochę, a potem wziąć go na kolana. Umieść termometr pod pachą. Dziecko trzymać pióro. Wiedząc, jaka powinna być temperatura ciała u niemowląt, porównać z tym z termometrem.

Jeśli masz dziecko, postawił termometr tylko wtedy, gdy leży na plecach. Podnieść uchwyt, a następnie nacisnąć mocno do korpusu termometr. Po siedmiu minutach można oglądać.

temperatura odbytnicy jest również mierzona dzieciakowi dużo. Tylko końcówka termometru nie zapomnij nasmarować wazeliną lub krem dziecko. Bardzo ostrożnie wprowadzić ją, a nie więcej niż dwa centymetry. Powoli usunąć. Pamiętaj, aby potem zdezynfekować.

A także dobry do pomiaru w uchu dziecka. Delikatnie wkładać termometr (EAR), podczas gdy niewielkie pociągając płat i BIT – do góry. W kanalchiki wkładki sondy. Następnie delikatnie usunąć.

Tylko spokój!

Należy pamiętać, że temperatura może mierzyć małe dziecko, kiedy jest spokojny. Jeśli dziecko jest aktywnie porusza się przed nim, trzeba go lub swaddled zawołał, a następnie czekać na zewnątrz kawałek. Niech resztę. A potem – proszę przeprowadzać wszelkie manipulacje.

Nie zapomnij, że do wieczora temperatura nieznacznie wzrasta zawsze w każdej osobie. Dlatego też, jeśli wiesz, co to normalna temperatura ciała u niemowląt i rano było tylko to, ale nadal podejrzewają, że dziecko jest źle, na pewno go zmierzyć zarówno w ciągu dnia i przed snem.

Nie ma potrzeby, aby pokazać dziecku, że jesteś bardzo zaniepokojony. Dzieci, a najmniejszą w tym, zawsze czuć nastrój matki i przyjmuje go. Będzie kapryśna, czuję się jeszcze bardziej niewygodne.

Bądź pewny, że wszystko się ułoży. Dziecko będzie odzyskać, czy był chory, a wszystko będzie dobrze.