176 Shares 8004 views

Obraz „Słoneczniki” – słynne arcydzieło przez Vincenta Van Gogha

Nie trzeba być ekspertem i historyk sztuki, aby słowo „słonecznik” pamięta słynny obraz o tej samej nazwie przez holenderskiego mistrza Vincent Van Goga pędzlem. Szereg prac z obrazem tej rośliny stał się zwieńczeniem rozwoju artysty. Oryginalny obraz „Słoneczniki” został napisany dla celów mistrza ozdobić swój dom w Arles, aby pojawić się w korzystnym świetle przed kolega i przyjaciel Paul Gauguin. Artysta nie mógł sobie wyobrazić, że w przyszłości ta praca będzie jego wizytówką, a oryginalny obraz będzie przechowywany w Narodowym Muzeum Van Gogha w Amsterdamie.


Biografia artysty

Vincent Van Gogh urodził się w Holandii – kraju, który wyprodukował ponad tuzin geniuszów w sztuce. Jego ojciec i brat byli kapłanami, więc chłopiec, a następnie w ich ślady, a ukończył, udał się do służby w parafii z małym belgijskim miasteczku Borinazh. Niepohamowane pragnienie sprawiedliwości i zdolność do wykrycia ukrytych przed oczami zwykłych ludzi rzeczy wykonane Vincent zagorzałym bojownikiem o sprawiedliwość. Praca i jest otoczony umiera ze zmęczenia i ubóstwo górników, po prostu nie mógł trzymać się z dala. Patrzenia na świat w jego prawdziwym świetle, Van Gogh postanowił poświęcić się malarstwu. Z braku środków do życia, a nawet więcej szkoleń, początkujący artysta został zaangażowany w samokształcenia, od czasu do czasu wpaść w ręce profesjonalnych artystów. W uczciwości, zauważamy, że żaden z nich nie wierzy w zdolności Vincent.

Dlaczego słoneczniki stały się centralnym elementem Van Gogha?

Pierwszym ważnym dziełem artysty został stworzony dla nich w górniczym miasteczku w oparciu o życiu i nazywane „Jedzący kartofle”. Jednak jego najbardziej znany obraz – „Słoneczniki”. Według biograficznych informacji na temat artysty, najbardziej szczęśliwych lat życia z okresu jego pobytu w Arles. Charakter miasta, pola i nieograniczone słońce poważnie zainspirowany Vincent. Właśnie wtedy nastąpił obraz „Słoneczniki”, który został następnie przez szereg prac przedstawiających kwiaty w różnych szkiców.

Dom w Arles został namalowany w artysty ulubiony kolor – żółty, który jest jak odruch, to znajduje odzwierciedlenie we wszystkich ważnych obrazów Van Goga. Wewnątrz murów mieszkalnych były białe, co sprawia, że pokój jeszcze słońce w ciągu dnia. Vincent marzył, że jego dom stał się przystanią dla artystów, którzy mogą być tu trzymać twórczych spotkań i pracy nad obrazami. Południowa Francja szalenie inspirowane wrażliwy Holender! Po Vincent oczekuje się odwiedzić jego napierśnik rzemiosła i dobry przyjaciel Paul Gauguin. Chcąc udekorować pokój na jego przybycie, Vincent maluje słoneczniki po raz pierwszy. Ciężko pracuje, aby zaskoczyć kolegę przez ich twórczych dokonań, Van Gogh pisał inspirowane listów do brata Theo, który wspomina swoją pasję żółty i niebieski.

W sierpniu 1888 roku Vincent van Gogh tworzy pięć paneli przedstawiających słoneczniki, ale przetrwała wszystkie trzy z nich, a oni są przechowywane w Londynie, Monachium i Amsterdam.

Opis obrazu „Słoneczniki”

Z punktu widzenia klasycznych kanonów malarstwa Vinsent Van Gogh nie może pochwalić się umiejętnością. Jednak z biegiem lat ciężkiej pracy, on opracował osobisty styl pisania, co znajduje odzwierciedlenie w jego słynnym obrazie.

Obraz „Słoneczniki” całkowicie pochłania uwagę widza ze swoich charyzmatycznych i dużych uderzeń. Wizualnie wygląda mały wazon na ogromnych i opornych słoneczniki. W odniesieniu do tego ostatniego, jeśli starają się przeniknąć poza płótnie, odkrywania świata i stara się nogi promienie słoneczne. malowanie tekstur przyciąga uwagę swoim żywość. Brushstrokes wypełnione emocjami. To tak, jakby artysta był w pośpiechu „do wylewania się” na płótnie, dopóki nie został zabrany przez szybką fontanny zmysłowej rozkoszy.

Przy bliższym przyjrzeniu obraz tworzy iluzję dynamicznych słoneczników, kołysząc się jak gdyby były na łodygach pod dużym ciężarze płatków i kwiatostanów.

piękny żółty

Obraz „Słoneczniki” – żywy dowód, że artysta nie ma znaczenia, obiekt jest animowana, czy nie. Wszystko na świecie jest jedna kwestia, która była dla niego godnego przyjść do życia pod jego pędzla. Każdy element kompozycji Van Gogh miał swoją duszę, którą artysta przedstawioną za pomocą koloru i intensywnej rozmaz.

Słonecznik w pracach Vincent był kwintesencją wszystkiego. Roślina ta jest żył zgodnie z prawami natury, a w jego charakterystyczny sposób rozciągnięta na słońce. To nie umniejsza wartości kwiatem w umyśle artysty i że przypomina tarczę słoneczną z przepływającym promieniujące płatków. Van Gogha wielokrotnie wspomniano, że żółty kolor jest centralnym elementem Symphony. On wykonany dla niego radość, nadzieja, tym uśmiechu – kompleks uczuć i emocji, które są trudne do przekazania w słowach.

Nawet rok później, gdy artysta opuścił żółty dom w Arles i przeniósł się do ulicach Paryża, w jego obrazach, że przy najmniejszym nutą żółty próbował ją propagować, aby nadać jej głośność. Wszystkie prace Van Goga, w tym jego słynny obraz „Słoneczniki”, wypełnione namiętnością i nadmiaru uczuć. Artysta celowo uproszczony kształt obiektów, koncentrując się na ich właściwości kolorystycznych. Jego paleta żółtego koloru wygląda za każdym razem przed nałożeniem wymaz, jest szeroko otwarte oczy i spojrzał w głąb tarczy słonecznej, badając pełnię światła.