577 Shares 969 views

Sadzonka drzewa wymaga starannego traktowania

zajęcia ogrodnicze – kłopotliwe, wymagające nie tylko znacznego wysiłku, ale wiele wiedzy. Jeden sadzenie drzew w okolicy piękny ogród nie stworzyć. I musi być także w stanie wykonać prawidłowo. Gdzie kupić sadzonki drzew, ich ziemię, kiedy lepiej jest zrobić – te i inne pytania ogrodnicy mają do czynienia na bieżąco.

czas sadzenia

Sadzonka drzewo lub krzew należy sadzić wiosną lub jesienią – w okresie spoczynku. W czasie wiosennych to jest zrobione przed rozkwitem pączków, a jesienią – po zakończeniu wzrostu. Sadzenie sadzonek w każdej z pór roku ma swoje zalety.

Wiosna jest dobrym sposobem sadzenia przetrwanie. W tym czasie w glebie ma duży zapas wilgoci, co pozwala na sadzonki, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca. Zakład ma czas na przyrost siły przed upalne lato. Procedura ta jest najlepiej wykonać natychmiast po rozmrożeniu gleby.

sadzenie jesienią przyczynia się do poprawy warunków dla powstawania nowych korzeni. Obecność dużych ilości wody pomaga roślinom zakorzenić. Jednak upadek siewek drzew trudno powstrzymać się od gryzoni i zamrożenie korzeni.

Właściwy wybór

Istnieje kilka zasad, które są zalecane do naśladowania przy zakupie sadzonek:

  • Dokonywać zakupów tylko w szkółkach i sklepach;
  • Nie należy przyjmować zakłady z uszkodzonymi lub słabo rozwinięty;
  • Korzenie powinny być suche i łamliwe.

Siewek zdrowych drzew dwóch lat musi mieć co najmniej trzy gałęzie do 30 centymetrów, a pień nerek opracowano grubość co najmniej 2 cm. Filii na bagażniku muszą być umieszczone w sposób jednolity, 40-60 cm długości.

Przygotowanie z góry

Konieczne jest, aby wykopać dziurę sadzenia wyprzedzeniem. Aby działanie sprężyny przygotować rowek w glebie należy do upadku, ale przed sadzeniem jesienią – kilka tygodni przed sadzeniem.

Pod wymaganym drzewa drzewko głębokość wgłębienia około 80 cm i 1 m średnicy. Krzewy trzeba pogłębiać mniejsze – 60 centymetrów średnicy i dwie stopy głębokości. Potrzebne są duże rozmiary boksów w celu zapewnienia, że młodzi i raczkujący korzenie roślin uprawianych w miękkim gruncie, a nie przebić się przez gęstą warstwę ziemi.

Wybierając miejsce do lądowania, należy najpierw usunąć wierzchnią warstwę gleby i umieścić go na krawędzi otworu. Dolną warstwę tworzy się oddzielnie. Następnie w otwór, wcześniej przygotowanego, wlewa nawozu składające się z podwójnym superfosfat, siarczanu i chlorek potasu, jesionu, wapna i puchowej 1-2 wiadra kompost lub dobrze zgniłych nawozu.

Wszystko to jest dobrze wymieszane z połową humusu. Trzecia część otrzymanej mieszaniny usuwa się od dołu w celu późniejszego użycia. Jeżeli gleba jest ciężka w okolicy, dodając do wydobytego gruntu kilka wiader piasku. Gdy glebie na dno otworu nie jest konieczne, aby wlać gliny.

lądowanie

W dół, aby kopiec i osadzić go na sadzonki drzewa w taki sposób, że kołnierz korzeń kilka centymetrów ponad poziom krawędzi wgłębienia. Jest to konieczne, aby zapewnić dobrą dystrybucję korzeni pit lądowania. Absorbować grunty potrzebne, tak aby nie było pustych przestrzeni. Następnie zagęszcza glebę wokół sadzonki, ale robić to bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić korzeni.

Po wylądowaniu, wokół drzewa dobrze, w które wlewamy jeden lub dwa wiadra wody. Podlewanie zapewni dobry kontakt korzeni z gleby.