154 Shares 9448 views

Historia Mistrzostw Świata: zwycięstwa i rozczarowań

Trudno jest znaleźć na naszej planecie gra sportowa, która będzie konkurować popularność futbolu. Jako jeden z najbardziej dostępnym sportu dla wszystkich dziedzinach życia, jest interesujący dla ludzi, jak daleko od konkurencji, a fani na każdym poziomie. Mimo to, w górnej części mistrzostw są na skalę planetarną – główne wydarzenie odbywa się co cztery lata. W tej chwili, historii piłki nożnej z mistrzostw świata spędził 20 turniejów.

pierwszy turniej

Wybór miejsca pierwszego mistrzostwa świata w piłce nożnej na rzecz Urugwaju nie był przypadkowy. Zespół ten wygrał dwa ostatnie międzynarodowe turnieje w Igrzyskach Olimpijskich, a za swoje usługi do Ameryki Południowej władzy otrzymała prawo do organizacji zawodów międzynarodowych. Stało się to w roku 1930, kiedy to odbył się Puchar Świata i pierwszy w historii. Piłka nożna potem był przeznaczony do wygrania serca ludzi na całym świecie. 13 kraje uczestniczące zostały zarejestrowane za uczestnictwo. Home stadion w Montevideo był dla Urugwaju w piłce jest naprawdę złoty. Które na nim drużyna gospodarzy zdobył pierwszy w historii złoty medal mistrzostw.

World Cup Soccer: Historia zwycięstw

W przyszłych turniejach światowych utrzymywanych z pewną regularnością – raz na cztery lata. Wyjątkiem były czterdziestych, kiedy z powodu II wojny światowej, dwa wydarzenia zostały pominięte.

Mistrzostwa Świata, który odbył się we Włoszech, ma przyjemność fanom nowego systemu. Organizatorzy nie zastosowano tak zwany system olimpijski gdzie przegrany zostaje wyeliminowany z walki. Po raz kolejny, najsilniejsze były gospodarze, tym razem włoski zespół.

Po wojnie mistrzostwa świata piłka nożna wznowiono w 1950 roku. Pierwszy powojenny mistrzostwa powierzono prowadzenie brazylijskiej federacji. Wentylatory lokalne oczekiwać triumf swoich piłkarzy. Schemat gier turniejowych ponownie zmodyfikowany, a teraz ostateczna kwartet ujawnił najsilniejszy w round robin. Przed ostatnim meczu reprezentacji Brazylii zadowolony z remisu, ale stracił do swoich gorzkich rywalizujących Urugwajczycy z wynikiem 1-2 i stał się dopiero drugim. Time „pentakampiony” przyjdzie w ciągu kilku lat, a w tym czasie cały kraj pogrążył się w żałobie.

Era reprezentacji Brazylii

Szósty z rzędu Puchar Świata, który odbył się w szwedzkich pól oznaczonych hegemonii brazylijskiego futbolu przez wiele lat. W Szwecji ten zespół na głowie była silniejsza niż ich przeciwnicy. Dlaczego są tylko wyniki meczów półfinałowych i końcowych. Obie gry zakończył się takim samym wynikiem 5-2 na korzyść Brazylii.

W 1962 roku na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Chile, historia powtórzyła się na wiele sposobów. Po raz kolejny brazylijski zespół walec przechodzi na jego rywali, dając tylko jeden punkt w fazie grupowej drużyny Czechosłowacji. Szansa dostać nawet z przeciwnikiem spadła do Brazylijczyków w ostatnim meczu. I tym razem, „żółty” były silniejsze z wynikiem 3-1.

Ale na mistrzostwach świata w 1966 roku brazylijski zespół nie mógł przezwyciężyć fazy grupowej. W uczciwości, to warto zauważyć, że ten miał swoje powody. Utrata kilku czołowych graczy, w tym Pele, negatywny wpływ na potencjał gier z magików piłki. I zdobył mistrzostwo jego właścicieli, gracze Anglia pokonać w ostatnim meczu reprezentacji Niemiec z wynikiem 4-2. Na pionierów futbolu to triumf pozostanie tylko w tym dniu.

Ale po czterech latach w meksykańskim World Cup Brazylijczyków odzyskał tytuł najsilniejszych zespołów na naszej planecie. W tym czasie, Ameryki Południowej, zespół wygrał sześć spotkań z sześciu, o łącznej różnicy bramek i przyznał 19-7. Ostateczna gra przeciwko Włochów wziął wielką zaletą reprezentacji Brazylii i zakończył się porażką 4-1. Ponownie, cały świat podziwiał grę wielkiego Pele.

Era futbolu totalnego

W miarę upływu czasu, zmienił świat, zmienił i głównym sportem. Autobusy są coraz częściej eksperymentują z taktyki gry, a ona zaczęła przynosić owoce. Która odbyła się w 1974 roku w Niemczech mistrzostwa świata, historii wyniki, które pokazały, jak ważne sztabu szkoleniowego, zaskoczony. Niemiecki zespół kierowany przez Helmut Schön triumfalnie odbędzie turniej domu, zdobywając drugie złoto w swojej historii.

W przyszłości, zwycięzcą jest różne zespoły. Ale Historia Mistrzostw Świata dla Brazylijczyków zajęło jego miejsce. Ani jeden z nich nie był w stanie powtórzyć osiągnięcie południowoamerykańskich drużyn, wygrywając dwa turnieje z rzędu.

osobowości

Każdy World Cup – Nagrodzony historia, historia osobowości, jego gra zdobyła miliony fanów. Na przedwojenne zawody były głównymi gwiazdek Stabille, Meazza františek plánička, Piolla – imiona, mówić mało prądu fanów sportu, ale jednocześnie byłych graczy kultowych w swoich krajach.

W latach powojennych do głosu Brazylijczyków z rozpraszania gwiazd, z których najważniejszym było Pelé, trzykrotny mistrz świata w reprezentacji Brazylii. Wraz z nim na stadionach piłkarskich świecić Dida, Garrincha i inne kreatora piłki nożnej. Kolejna epoka dał światu takich ilościach, Beckenbauer, Kempes Rossi Boniek.

Championship 1986 był przełomowym w historii międzynarodowego futbolu. Nie tylko argentyńskie reprezentacja po raz drugi stał się najsilniejszy zespół na świecie, stał się głównym formacja w statusie gwiazdy Diego Maradona, dzieje się na cudach turniejowych. Być może, po Pele był pierwszym graczem jest wymieniony jako wysoki.

Kahn, Ronaldo, Batistuta, Zidane, Klose – każdy kibic może kontynuować tę listę, w zależności od ich preferencji.

Zespół Rosja (ZSRR) na mistrzostwach świata

Pierwszy udział naszych zawodników w największym turnieju na świecie odbywają się na szóstym Mistrzostwach Świata w Szwecji. Debiut był bardzo udany. Rosyjscy sportowcy udali się wśród ośmiu najlepszych drużyn na świecie, przegrywając w ćwierćfinale z gospodarzami z wynikiem 0-2. Cztery lata później, wynik był taki sam: czas wyjazdu na etapie ¼ finału. Znowu przeszkodą był zespół gospodarzy mistrzostw, zespół Chile.

Do najbardziej udanych w historii krajowego futbolu stał się Puchar Świata w Anglii, gdzie nasz zespół osiągnął półfinał. W przyszłości na tych wynikach tylko pomarzyć.

Rosja w Pucharze Świata – historia dość smutny. Jego zespół mowy rozpoczęła się w 1994 roku. Stając się następcą prawnym Związku Radzieckiego, rosyjski zespół wykonywane trzy razy na mistrzostwach świata. Niestety, wszystkie trzy z turnieju zostały zakończone już w fazie grupowej. Miejmy nadzieję, że World Cup 2018, który odbędzie się w naszym kraju, przyniesie sportowców więcej powodów do dumy.

FIFA World Cup: Historia i statystyka

Jak wiecie, wszystkie sporty wymagają stałych obliczeń różnych wskaźników. Jeśli weźmiemy pod uwagę czysto numery można zobaczyć następujące dane: w momencie historii piłkarskich mistrzostw świata ma 20 turnieju, ale tylko 8 drużyn stał się posiadaczem nagrody głównej.

Największą liczbę zwycięstw do reprezentacji Brazylii – 5, blisko niego są reprezentacje Niemiec i Włoch, mając na swoim koncie cztery zwycięstwa. Najlepszym strzelcem w historii mistrzostw świata jest niemiecki napastnik Miroslav Klose. W swoich aktywnych 16 bramek. Największą liczbę osobistych zwycięstw Pele aktywów, który trzy razy mistrzem świata jako część brazylijskiej drużyny. Najwięcej występów w ostatnim szeregu międzynarodowych mistrzostw odbyła niemiecki piłkarz Lothar Matthäus.

FIFA World Cup 2018: Oczekiwania

Historia Mistrzostw Świata nadal na swoim raporcie. A następnego mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji, uzupełnia historię z nowymi faktami. Ten turniej zapowiada się ciekawy, zabawny, ekscytujący. To na pewno zapali się nowe gwiazdy i sportowcy będą Flash, znanych na całym świecie.