605 Shares 2773 views

Wentylowana fasada – co to jest? montaż fasad

Technologia z wentylowanym montażu fasad zakorzeniła się w Rosji pod koniec ubiegłego wieku. Pierwsi użytkownicy chwalili zalety wydajności konstrukcji, jej estetyczny wygląd i uniwersalność. Ventfasada główną zaletą jest zdolność do zapewnienia usuwania kondensatu w wolnej przestrzeni między rurą a ścianą. Mimo popularności tego projektu, pozostaje pytanie: „Wentylowana fasada – co to jest?” Oczywiście, nie jest to tylko rama i panel na zawiasach stały na nim. Instalacja zaangażowany cały szereg dodatkowych uchwytów montażowych. Jednocześnie, istnieją różne systemy instalacyjne i podejścia do wyboru materiałów na elementy składowe.

Projekt fasady wentylowane

Urządzenie układ ventfasadov ma na celu zapewnienie niezawodności zewnątrz atrakcyjny wygląd i optymalnych warunków wilgotności. Wszystkie te właściwości są osiągnięte za pośrednictwem zewnętrznego nałożonym wykończeniem, oparty na ramie, a także warstwy izolacji. Okazuje niezawodny, wydajny w użyciu i mało wymagające w opiece „pie”, którego elementy mogą się różnić.

I ścian i metalowych do ramy, a środki izolacyjne są wybrane z szerokiej gamy materiałów, w oczekiwaniu wymagań konkretnego budynku. Tak czy inaczej, to zestaw komponentów pozwala na lepszy wgląd w odpowiedzi na pytanie: „wentylowane fasady – co to jest” Ta konstrukcja ma na celu chronić ścianki przez dużą warstwę dekoracyjną i metalowej ramy. W tej konfiguracji danych rozprowadzające mogą być różne i zależą od warunków klimatycznych oraz wymagań technicznych projektu. Na przykład, w celu zwiększenia oporu pary wodnej elewacji, technicy zmniejszyć obecność elementów zapewniających wymianę ciepła.

podsystemy ventfasada

Podsystem projekt ventfasada – jest fundamentem, które tworzą uchwyty i profile. Składnik ten zapewnia natychmiastowe utrwalenie do budynku i jest podstawą do mechanicznego mocowania paneli dekoracyjnych. Najwyższa obciążenia przyjmuje profil wentylowanych elewacjach, które mogą być reprezentowane przez stop aluminium, galwanizowanej lub stali nierdzewnej. Dla prywatnych domków, zwykle stosowane aluminium podsystem. Jest to tani i łatwy w instalacji materiał o optymalnych właściwościach małych domów siłą. Za tę cenę jest korzystna i ocynkowana stal, ale jego trwałość jest niska. Pod wpływem korozji takie profile stają się bezużyteczne po zaledwie 6-7 lat, wymagające wymiany. Aluminium i stali nierdzewnej w tym względzie jest bardziej korzystne.

Nie najmniej w ramie i posiadają łączniki, takie jak nity, kotwy i zakotwiczyć różne zaciski. Hardware w tym wypadku być traktowane jako uniwersalnej metody mocowania, ponieważ każdy podsystem wymaga analizy zgodności części składowych – w tym obliczania elementów złącznych play-profil. Ponadto wentylowane fasady podsystem jest odpowiedzialny za tworzenie się szczeliny powietrznej pomiędzy stojących płyt i warstwą izolatora. Szczelina jest niezbędna w montażu ventfasadov ignorując wykończenie, które można uzyskać z charakterystyką uruchomionych licznik do projektu.

Węzły wentylowane fasady

Dla każdego systemu opracowany odpowiedni projekt architektoniczny punkt węzłowy. Sugerują one również zastosowanie łączników, parametrów technicznych, które mogą się różnić. Ze względu na obecność tych elementów, o wysokiej wytrzymałości podsystemu. Wybór technologii jego wykonania zależy od sposobu instalacji, w których specyficzny wentylowana fasada zrealizowany. Węzły standardowych wzorów mogą być następujące typy:

  • Montaż elementu mocującego do podstawy nośnej. Odbywa się to przy użyciu profili blokujących uchwyt na ścianę budynku.
  • profile mocujące węzła do wsporników.
  • Montaż urządzeń ventfasada stoki – system ten może być przedstawiony jako ramy drzwi i okien domu.
  • jednostek na rogach budynku mocowania. Takie zamocowanie wentylowanych elewacji wymaga użycia specjalnego sprzętu i narożnych szaf.
  • Jednostki piwnicy – znajduje się w górnej i dolnej części ścian.

Materiał na podszewce

Pod względem właściwości dekoracyjnych jest główną częścią elewacji, która jest powłoka z domu. Obejmujące elementy do mocowania profili odbywa się tak, że pomiędzy panelami i warstwy izolacji pozostaje powietrzna niszy. Po raz kolejny, można powrócić do pytania, wentylowanych elewacji – co to jest? Oczywiście, w oczach zwykłych użytkowników budynku jest tylko wygląd zewnętrzny. W systemach mocowania urządzeń technicznych i myśleć projektanci i instalatorzy, a jego wyjście głównie oceniana zalety estetyczne materiału stojące. Dzięki tej funkcji obsługi paneli metalowych, płyt kamiennych, okładziny ścian, a nawet szkło z drewna.

Najbardziej popularny jest nadal granitu wygrał z materiałów kompozytowych. Wytrzymałość mechaniczna gresu określone w jej organicznych systemów ventfasadov. Chroni powierzchnię budynku od warunków atmosferycznych i sama jest odporna na ścieranie i różne tekstury i nie czyni to optymalne rozwiązanie dla tych problemów. Stanowią poważny konkurent granitu ceramicznego kompozytu włókien płyt cementowych, które oparte są określone lekkiego betonu i włókien syntetycznych. Oprócz wysokiej wytrzymałości kompozytowych wentylowanych fasad na bazie cementu włóknistego i zapewniają efekt dekoracyjny. Z ich pomocą symulacji skalistych i kamienne powierzchnie, jak również fakturę tradycyjną wyściółką RECReate – na przykład dachówki, cegły, gipsu i innych powłok.

drewniany ventfasada

W takiej odpowiedzialnej firmy jak montaż fasad wentylowanych, w pełni uzasadnia stosowanie konstrukcji metalowych. Jednak ultrawysokiej wytrzymałości nie zawsze stać się głównym wymogiem projektowania zewnętrznej części domu. Tak więc, w pierwszym planie można uzyskać wartość projektu, łatwość jego wykonania i właściwości środowiskowych. Na przykład, dla osłony ramowego inżynierów budowlanych są coraz częściej zalecane przy użyciu drewnianego wentylowane fasady. Co to jest, z punktu widzenia gospodarki – odpowiedź przyjazny (redukcja kosztów i profili nawiasach), ale w odniesieniu do wytrzymałości nadal ma sprzecznych orzeczeń. Podstawą projektowania znajduje się bar, który jest bez wątpienia gorsze pod wieloma względami tak samo aluminium. Jednakże opakowanie drewniane przed użyciem poddaje się specjalnej obróbce, która doprowadza go do optymalnych cech charakterystycznych dla wentylowanych elewacjach.

instalacja ventfasada

Praca zaczyna się z mocowania wsporników znaczników punktów na powierzchni ściany. Po tym następuje bezpośredniego montażu łożyska łączników podsystemów: utworzenie otworów, wprowadzenie kołków kotwiących i mocowanie uchwytów. Potem przystąpić do instalacji folii vetrogidrozaschitnoy i izolację. mostki izolacyjne są zamontowane na powierzchni przez szczeliny do wsporników. Termiczne płyty izolacyjnej zamontowany w połączeniu z folią za pomocą kołków. W fasadach następny etap montażu polega instrukcjach instalacyjnych. W tym celu profile są zainstalowane w szczelinach uchwytów i ostatecznie utrwalano nitów. Kończy montaż płytek do profili prowadzących – odbywa się to klamer lub wkrętów samogwintujących.

Ventfasad i energia słoneczna

Sposób Układ panelu korzystne jest przetwarzanie energii słonecznej. To innowacyjne rozwiązanie wdrażane za pomocą ogniw fotowoltaicznych. Nawet dzisiaj, istnieje wiele projektów do użytku prywatnego, które obejmują „słoneczny” podszewkę. Mimo pozornego skomplikowania takich technologii, montaż fasad z ogniw fotowoltaicznych jest dość prosta. Jedyna różnica w stosunku do technologii tradycyjnej – jest integracja z ogniw słonecznych, w tym systemu fotovoltnuyu. Według twórców tych modeli, elewacje będą w stanie produkować do 200% energii potrzebnej do utrzymania domu.

Cena emisyjna

Na budowie koszt zależy od wielu czynników, ale najważniejszym nich – to materiał dla podsystemu oraz okładzin, które są wykonywane przy użyciu fasad wentylowanych. systemy cen aluminium na podstawie wyniesie 500-600 rubli. na 1 m2. Ta sama fasada granit może kosztować 300-400 rubli. Bardziej przystępne konstrukcja ocynkowanych podsystemów – płatność z 1 m 2 jest rzadko więcej niż 200 rubli. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że koszt jest obniżany jest uzasadnione, gdyż jest mniej mocna i wytrzymała rama wykonana ze stali ocynkowanej w przyszłości może wymagać przebudowę lub remont elewacji.

wniosek

Wśród technologii przetwarzania fasad wentylowanych zaprojektować słusznie zajmują wiodącą pozycję. Pod wieloma względami, to przyczynia się do zestawu materiałów, które są zainstalowane te systemy. Wysokie złączne wytrzymałościowe, aluminium i stali nierdzewnej, niezawodne i estetyczne porcelanowe – to tylko część zalet posiadanych przez fasad wentylowanych. budowa cena-jakość 500 rubli. Oczywiście, za 1 m 2, jest plus, ale otrzymują podobny elewacji wydajność przy niższych kosztach jest prawie niemożliwe. Ventfasada daleki od konkurencji nie tylko pod względem trwałości i efektu dekoracyjnego, ale także pod względem łatwości zawartości, co zmniejsza koszty eksploatacji.