874 Shares 3990 views

Bezpośredni węzeł: Schemat dziewiarskich. Jak zawiązać węzeł rafa

Aby rozpocząć z nim będzie przydatna znać definicję pojęcia. Węzeł – odmianę łączówek, różnego rodzaju nici, lin i innych lasach, wiązanie ich do różnych przedmiotów; sposób, aby utworzyć pętle. Sam proces węzłów dziewiarskich – to jest proste, ale aby to zrobić szybko i prawidłowo wybrać odpowiednie komponenty w zależności od sytuacji – to wymaga pewnych umiejętności i zręczności. Tak więc, na przykład, jedna jednostka należy dokręcać pod obciążeniem, a drugi – nie. Są tacy, którzy są „pełzanie”, podczas gdy powoli uwalniając lub dokręcone tak bardzo, że nie można rozwiązać.

Jako część wody, góry, turystyka i alpinizm regularnie używanych węzłów. Specyfika tych obszarach uczynił je nie tylko integralną częścią techniki pokonywania przeszkód napotkanych na drodze, ale w procesie formowania struktur tymczasowych w bardzo różnych warunkach.

Klasyfikacja funkcjonalna istniejących węzłów

Związki według wynalazku stały się zasadniczo przeprowadzone na nowych materiałów (w kategoriach ich właściwości), a zatem zmiany wystąpiło wcześniej nieznanych węzłów. Doprowadziło to do izolowania ich warianty funkcjonalne:

 1. Łączenie 2 i bardziej elastyczne materiały w różnych odmianach.
 2. Wsparcie Oprawa węzeł (lina łączenia dwóch lub więcej obiektów między sobą, z których jedna może działać jako podparcie liny).
 3. Korek nośnik montaż wszystkich rodzajów otworów, w tym odnoszące się do struktury związków będących przedmiotem.

rodzaj węzłów

Postanowił przydzielić następujące interpretacje:

 • chwytania;
 • przewodnicy;
 • kontrola (blokującym uzupełnieniem zespołu nośne);
 • strzemiona;
 • dusić;
 • Inne.

Co do zasady, atrakcji turystycznych należą:

 • podstawowy;
 • wsparcie;
 • uprzęże, w tym smycz.

Specyfika terminologii w odniesieniu do rozważanej koncepcji

Jest on połączony bezpośrednio do węzłów, jak również różnych rodzajów giętkich materiałów, które są stosowane w procesie parzenia się. Dla wygody, warunki ich oznaczenia są przedstawiane w formie tabelarycznej.

termin

definicja

kabel

Lina specjalny opatrunek (baza – syntetyczne materiały roślinne)

biegacz

Koniec kabla, który rozpoczyna się ruch podczas węzła godowym (innymi słowy – za darmo)

Kalyshka

Przewód pętli (closed), który jest wykonany w taki sposób, że krzyżuje się

wybiec

Dokonywanie przedmiot owinąć kabel (inny kabel)

Gorzki koniec

Koniec kabla, który nie jest stała (nie stosować na drutach)

Loop (otwarte)

Zakrzywiony koniec przewodu (nie ma przecięcia w sobie)

Poluuzel

Nakładanie się (single) jeden koniec kabla 2 (różnych kabli)

zatoka

Kabel otacza całkowicie obiekt (drugi kabel)

Wymagania do wiązania

Dla właściwego wykonania tej procedury, oczywiście, to wymaga trochę praktyki. To narzuca szereg wymagań dla komponentów współpracujących, a mianowicie:

 1. Łatwe do zapamiętania wiązana.
 2. Niedopuszczalność spontanicznej rozpętania bez obciążenia lub bez niego.
 3. Brak rozprzestrzeniania się pod wpływem zmiennych obciążeń.
 4. Niepotrzebnie nie dziania „ciasno”.
 5. Przydatności do określonego celu.

Innym niepisana zasada – jeśli istnieją wątpliwości co do poprawności dziania celowe go porzucić.

Wytrzymałość liny: warunki i elementy jego osłabienie

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że związki te mogą mieć istotny wpływ na stan liny. Na przykład, taki węzeł jako „ósemka”, zmniejsza jego wytrzymałość kwartał, a „Bowline” – prawie jedna trzecia, Tkactwo – więcej niż jedną trzecią. Pozostałe węzły osłabić wytrzymałość liny zasadniczo identyczne zasięgu. Dodatkowo warto wspomnieć, że lina morskie staje się mniej wytrzymała w takich sytuacjach 10%. I jeśli operację przeprowadza się w temperaturze 30 ° C poniżej zera, a następnie wszystkie 30%.

Brudne, wysuszono na słońcu, stare liny lub nylonu z plecionego zewnętrznej stronie łamanego zmniejszenia jego wytrzymałości na pół. Dlatego ich stosowanie w celu Belay jest po prostu nie do przyjęcia.

Szczególną uwagę w tym artykule będą poświęcone bezpośredniego sposobu na drutach.

Bezpośredni węzeł: definicja schemat, warunki aplikacji

Jest on stosowany do wiązania wyłącznie odnotolschinnyh lin. Węzeł prosty jest spółką zależną. Wiążą kabli identyczne grubości w obecności niewielkiej przyczepności. Prawo jest po raz końce lin przyjść razem i równolegle, fundamentalny cel przed sobą.

Istnieje tendencja do samorazvyazyvaniyu podczas załadunku liny. Schemat bezpośredni węzeł jest niepraktyczny dla zastosowania w sytuacjach związanie dwóch lin mających różne średnice, z uwagi na fakt, że cieńsze grubości rozdziera pod obciążeniem. Również w tej techniki muszą być obecne na końcach węzłów kontrolnych.

Węzeł prosty inny symetrii. Jest on powszechnie określanych jako część sztuki tkackiej frędzla. Dzięki tej wytrzymałości dziania nylonowej liny zmniejsza się o około 63% i terilenovoy – prawie 55%. Ponadto węzeł rafa z wielką trudnością rozwiązał gdy jest mokra. początkujący często, w celu ułatwienia jej rozpętując zaliczkę umieścić go karabin (różdżka). System bezpośredniego zespołu poniżej.

technika dziania opisanym rozwiązaniu związek

Po krótkim wycieczka teorii można przejść do praktyki, a mianowicie, jak zawiązać węzeł rafy.

Po pierwsze, za pomocą 1. pętli liny musi być zrobione, i 2. – wymaganego tempa. Jak już wspomniano wcześniej, działa na końcach być obecne węzły kontroli w świetle tego, co jest wymagane, aby pozostawić 15-20 cm. W sytuacji, w której jeden koniec górze, a drugi od dołu lub odwrotnie, węzeł prosty przywiązany nieprawidłowo. Istotne jest, aby uruchomionej końcu zjazdu lub tylko na górze lub na dole tylko. Wizualnie przypomina montaż 2 pętle, które trzymają się nawzajem.

Jak Knit Knot rafa na pierwszym etapie, stało się jasne, więc należy udać się do drugiego etapu. Tak, 2 boiska należy nałożyć na siebie. Następnie trzeba związać prosty węzeł 2 w przeciwnych kierunkach. Gdy są one zamocowane na jednej stronie, otrzymując związek o nazwie „węzeł babski”. W końcowym etapie związany ze znanym jednostek sterujących.

Bezpośredni knot: zalety, wady, niuanse

Główną zaletą – prosty proces dziania. negatywne aspekty tutaj są dwa:

 • nogi w obecności różnych ładunków;
 • mocne utrwalenie przy znacznych obciążeniach.

powinno się brać pod uwagę niuanse, co następuje:

 1. Stosowana bezpośredni węzeł wiążący lin, które mają taką samą średnicę.
 2. Warunkiem jest dostępność węzłów sterowania.
 3. Technika ta może być stosowana na liniach dziania rybackich.

Historia badanym sprzętu

Według archeologicznych, zgodnie ze sposobem zastosowanym w egipskich nawet 5000. BC. e. Starożytni Grecy i Rzymianie nazywali go Hercules (Heraklit) węzeł. Jest to uzasadnione tym, że bohater mityczny Herakles zwany węzeł wiążąc go bezpośrednio na skórze klatki piersiowej przednie nogi pokonał je lew. Rz stosuje się do sieciowania ran, w leczeniu złamań.

To już zostało opisane, jak zawiązać węzeł prosty. Można go porównać z dwóch naczep załączników, które są niezmiennie związane jedna nad drugą w przeciwnych kierunkach. Jest on uważany za najłatwiejszy sposób, jak zrobić węzeł rafy.

Żeglarze zastosowanie aktywnego miejsca wiązania dla kabli korzystnie stosować inne techniki kojarzenia. Tkacze z kolei związany go ze specjalnym, wygodny sposób dla nich wyłącznie.

Nowoczesne żeglarze myślał o zrobieniu węzła rafy prosto wydają się dość absurdalne. Jednak jest ich w epoce żaglowców zawsze brać raf na korcie z broni prosto: z 2 rafa Sezen tkanina związany bezpośrednio parsa (górna część) do rafy Leer.

Starożytni Rzymianie nazywali go jako „gospodarz kobiecej” Ze względu na fakt, że jest to bezpośredni węzeł młodzi Roman kobieta wiązanej kesony tuniki podczas nocy poślubnej. Młody mąż, według legendy, musiał szybko rozwiązać go. Im szybciej to zrobi, tym bardziej prawdopodobne, że panna młoda będzie uniknąć niepłodności. Teraz staje się jasne, dlaczego wcześniej uznano za ważne, aby mieć wiedzę nie tylko o tym, jak zawiązać węzeł rafie, ale także jak szybko go rozwiązać.

Reef podwójny węzeł

Jak wspomniano wcześniej, w czasach starożytnych, korzystanie z bezpośrednich żeglarzy węzłów wynosi biorąc rafy. To z tego powodu, że jego drugie imię – węzeł rafy. Co do podwójnego montażu liniowego, nazywane także uwięzi. Żeglarze one prawie nigdy nie używane: na smyczy połączenia tymczasowego, drugi koniec używali węzeł rafy.

Według Dahl, prosty podwójny węzeł nazywany jest również „węzeł Pętla”, „repeykom (łuk).” Często można usłyszeć, jak to się nazywa jednostka bajt. technika dziania jest taki sam jak bezpośrednie węzła, z wyjątkiem pierwszego momentu 2nd naczepy nasadek pierwszy składa się na pół i prowadzenia końców dopiero potem wiązane. Jest on niezbędny dla sznurowanie butów, łuki wiązana na szyi, włosy łuki, pudła, splot.

Tak więc, zanim opanować techniki tkania podwójnego węzeł prosty, należy ćwiczyć jak zrobić węzeł prosty.

Jak zawiązać krawat bezpośredni węzeł?

Jest ona odpowiednia dla standardowych kołnierzy. Metoda ta jest uważana w zakresie wymyślony pod koniec 19 wieku w Anglii.

Instrukcje krok po kroku, w jaki sposób zawiązać węzeł rafa na remis jest w następujący sposób:

 1. Po pierwsze, trzeba wziąć szeroki koniec każdego krawata i umieścić je na wąskie, upewniając się, że ten ostatni był znacznie krótszy.
 2. Następnie trzeba przegap szeroki koniec pod wąskim we właściwym kierunku.
 3. Potem twarz szerokim końcu powinno się odbyć w lewo.
 4. Następnie należy pominąć ten cel między krawat i koszulę kołnierzykiem, ciągnąc się powoli.
 5. Ponadto jednostka holding, trzeba trafić w szeroki koniec przez jednostkę przednim.
 6. Pozostaje tylko ciągnąć węzeł jednocześnie delikatnie przesuwając go do kołnierza i jednocześnie ciągnąc w dół wąski koniec krawata.

Poprzez powyższych instrukcji, aby dowiedzieć się, jak robić na drutach węzeł rafa na krawata. Ta wiedza jest koniecznie przydatna w codziennym życiu zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

forward węzeł

Jest to angielska nazwa techniki bezpośredniego węzła w procesie dziania bombki tkackich. Jest on utworzony przez połączenie dwóch lewych guzków zawiasu. Warto wspomnieć, najpierw podstawowe koncepcje bombki tkackich, a mianowicie:

 • wątek roboczy – który knit je wszystkie guzki;
 • guzkowe – jest związany węzłów.

Sposób tkania może się zmieniać (gwint pracę przekształca się sferoidalnego i odwrotnie). Akceptowane zapewnić dwa rodzaje pętli (proste) węzłów, którymi są:

 • Lewy zawias (gwint pracy ustala guzki po lewej stronie w postaci kulek);
 • Prawy zawias (gwint pracy znajduje się po prawej stronie).

Raportowania węzeł oznaczony strzałką (co wskazuje ukośnie w lewo i w dół) w kierunku pracy płynnego przejścia wątku schemat. Kolor gospodarz powinien pasować do koloru prowadnicy (roboczym) nici.