736 Shares 1459 views

Dobrą kaszka kukurydziana? Korzyści i szkód z nietypowym produktem spożywczym

Generalnie, owsianka jest jednym z najstarszych produktów spożywczych, a to jest bardzo uniwersalny, ponieważ może on być zasilany z owoców i warzyw, mięsa lub ryby, grzyby.

W wielu krajach, narodową potrawą stał kukurydziana kasza. Korzyści i szkody dla tego niezwykłego produktu interesuje nas wielu. Spójrzmy na to pytanie jak najpełniej.

kasza kukurydziana: Korzyści

Przede wszystkim należy zauważyć, że niepodważalne kukurydzy zachowuje wszystkie swoje korzystne właściwości podczas obróbki cieplnej. Corn pudding wykonane z odpowiednich zbóż lub mąki (szlifowanie mają różną jądra). Ten jęczmień zawiera dużą ilość pierwiastków śladowych, witamin, aminokwasów i żelazo, krzem, magnez, potas, selen, witaminę B, prowitamina A, witaminy E i PP, tryptofan, lizynę, i wieloma innymi Wiele z kaszy kukurydzianej i dostarcza cennego błonnika. Że promuje wydalanie toksyn i radionuklidów, pestycydów, różnych produktów degradacji.

Ale to jeszcze nie cała lista zalet kasza kukurydziana. Korzyści z niego jest jeszcze w tym, że hamuje procesy fermentacji i gnicia w jelitach, normalizuje poziom cholesterolu. Jest również świadczy fakt, że ludzie często korzystać z tego rodzaju zbóż, rzadziej cierpią z sercowo – naczyniowych chorób. Innym pozytywnym punktem dla tych, którzy chcą schudnąć i oglądając swoją figurę, – kasza kukurydziana ma niską wartość opałową i aktywuje wydalanie tłuszczu z organizmu.

Polenta jest nie tylko bardzo przydatne i dietichna, jest zatem hipoalergiczne, co czyni go niezastąpionym danie dla żywności dla niemowląt. Te same cechy są zobowiązani do posiadania i inne dania przygotowywane z tego zboża: zapiekanki, ciasta, zupy, ciasta, itp

Oczywiście, wiele korzyści ma kukurydziane owsiane, korzyści i szkody związane z przyjęciem wyraźny kształt.

Szkodliwego kaszy kukurydzianej

Produkt ten, jak każdy inny, nie ma przeciwwskazań. Tak więc, nie dla każdej małej kukurydzianej kaszy kalorii będzie wart. Na przykład, nie zaleca się używać dla osób ze słabym apetytem i niedowagę.

Lepiej jest, aby wykluczyć je z diety człowieka, który wzrósł krzepliwość krwi. Ta owsianka jest przeciwwskazane i osób cierpiących na wrzody i inne choroby dwunastnicy, szczególnie podczas zaostrzeń.

W każdym przypadku, w razie wątpliwości, przed zawarte w codziennych dań menu z kasza kukurydziana, jako środek ostrożności, należy skonsultować się z lekarzem, aby moc przynosi tylko korzyści.

Przechowuj kasza kukurydziana i gotować z niego poprawnie

Smak potraw przygotowanych na bazie zbóż znacznie wpływa na stopień, w jakim jest zapisany poprawnie. Najbardziej optymalne warunki przechowywania: zawartość wilgoci około 60-70%; Temperatura w zakresie od +5 do -5 ° C, Oczywiście, utrzymać go w domu bardzo trudne, więc jest zalecane, aby zaopatrzyć się w ziarna kukurydzy do maksymalnie jednego miesiąca z góry, tak, że nie mogła iść zjełczały i że nie jest hodowana roztocza lub robaki. Najlepszy ze wszystkich dla miesiąca ziarna są przechowywane w suchym miejscu, w szklanym słoju, pokryte pokrywami z tworzywa sztucznego.

Aby przygotować część tego pysznych i aromatycznych potraw, takich jak kukurydza owsianka, korzyści i szkód z którą już znają, potrzebne będą: 300 g mleka (można gotować i wody), 4-5 łyżki kasza kukurydziana, sól i cukier tylko do smaku. Przede wszystkim, możemy przynieść mleko do wrzenia, wlać do niego cukier, sól i zboża. Lepiej gotować na małym ogniu, stale mieszając, tak szybko rosnącej w zadzie głośności może przywierać do dna. Jeśli zad drobno zmielony, wystarczy gotować 6-8 minut. Następnie pokryta patelnia pokrywa z kaszy zdjąć z ognia i pozostawić do pokutować minut w 20. budyń mogą być spożywane jako samodzielne danie, i mogą być łączone z dżem, galaretka, suszone owoce, jagody i jogurt – wszystko, co dusza zapragnie.

Zastosowanie kukurydzy owsianki jest niepodważalne. Łatwe gotowanie – ogromny ładunek energii i zdrowia!

Jest to chyba wszystko, co stoi kukurydziana kasza, korzyści i szkody są w pełni ujawnione. I wybrać go jako jedno z dań na menu – to tylko twój smak i pragnienie. Bon appetit!