156 Shares 7014 views

Kto jest satyr? Mitologia starożytnej Grecji

Zadając sobie pytanie, satyr – kto to jest, trzeba zrozumieć, że nowoczesna interpretacja jest w jakiś sposób różni się od tego, który dał Grekom. Dziś satyra jako mitycznych stworzeń, są identyfikowane z pożądania i rozpusty w negatywny sposób, jak w dawnych czasach były one raczej smakołyków.

Satir: mitologia starożytnej Grecji

Grecy wierzyli, satyrów satelity boga wina i radości Dionizosa. Pomogli mu przygotowanie świąt i brał udział w grach.

Różnych pomysłów, jak szukać satyr. Mitologia mówi, że miał kozę lub konia nogi, uszy i ogon i rogi. Na tym portrecie jest czasami dodawany i fallus koń. Jest to zrozumiałe, ponieważ Dionizos był odpowiedzialny za płodność we wszystkich jej przejawach, w tym ludzkiej płodności. W tym czasie fizyczna miłość jest rozpatrywany w kontekście płodności, więc satyra czczony w tym aspekcie. Dowód tego obowiązkowego gry satyrów – niewielka część spektakli teatralnych, które odbyły się w czcią jako Dionizosa boga wina i płodności, radości na koniec każdej gry.

fauny

Wraz z upływem czasu i ekspansji Imperium Rzymskiego, funkcja i jakość satyra modyfikowane. One zmieszane z rzymskich idei fauny. Ale płowe – nie jest to satyr. Mitologia wskazuje fauny są podobne do kozy i satyra – z końmi. Dzisiaj, używając słowa „Satyr” i „płowy”, ludzie często myślą, że są to różne nazwy tej samej postaci mitycznych.

W tym samym czasie, faun – duch natury, która z kolei jest połączona z greckiego Pan. Innymi słowy, od pierwotnych funkcji tych znaków zniknął. Rzymska tradycja jest mocno zakorzenione w literaturze i sztuce, więc satyr przedstawiana jako posiadaczy ludzkiego tułowia i kozich nogach.

Sztuka i mitologia

Wczesna sztuka grecka przedstawiana orszaku Dionizosa jako starych i brzydkich stworzeń. Ale zmieniając School of Art, a wraz z nimi i satyr. Mitologia, pod wpływem twórczości szkoły poddasze, zaczyna przedstawiać satyr w aspekcie płodności, młodzieży i zabawy.

Są miłośnicy przyjemności, zabawy i kobiet. Ich oryginalna Dzika stopniowo zmienił się pod wpływem prądów ludzkości. Satyra z lubieżnym boga wina i radości satelitów we wszystkich jej formach są przekształcane miłośników tańca lekki i dobre. W jednym Aesop bajka satyra (mitologia już kilka zmutowane) jest opisany jako dobry gospodarz, który zaskakuje ludzi niestałość.