91 Shares 3022 views

„Moskwa” – Muzeum Światła Światło

Wśród wszystkich kurzu, natrętny hałasu, DIN, strumienie ludzi, maszyn, labirynt uliczek, szare niebo i noce bez gwiazd w każdym mieście są miejsca, które nadają się nie tylko biodrówki lub miłośnicy wyjątkowo wysoka,. Jednak takie małe miasteczka, aby znaleźć nie jest tak łatwe, zwłaszcza w dużych i nieprzyjazny Moskwie. Na szczęście, możemy być pionierami. Takie wspaniałe odrobiną światła (co jest lekki) szare dni odwiedzi „Lights of Moscow”. To miejsce jest wielokrotnie otrzymała tytuł jednego z najlepszych muzeów w stolicy. Co więcej, „Moskwa Lights” – muzeum jest bardzo nietypowe. W nim, będziesz mieć pewność, aby nie ziewać, słuchając monotonnego opowieści przewodnika. Wręcz przeciwnie, będzie Cię inspirować ustawią romantyczny nastrój. Więc chodźmy w podróż przez historię tej niezwykłej świątyni – nie banalnego jak hali sławy artysty lub dowódcy. To jest coś zupełnie nowego …


historia

„Moskwa Lights” – Muzeum jest bardzo nietypowe. Począwszy od faktu, że znajduje się w tym białych kamiennych domów, które mają ponad dwieście lat, – stanowią one wartość historyczną i są częścią Moskwa najstarszych – przynajmniej od „The Song of Merchant kałasznikowa …”. To muzeum poświęcone historii urządzeń oświetleniowych, począwszy Luchin, który z zaledwie iskra tlący się w chacie naszej prapraprababushek, a kończąc na najbardziej nowoczesnych żarówek, które nie każdy może spotkać i że może zaskoczyć żadnego sprzętu, nie wspominając o zwykłych ludzi, nie płacą skupić się na żarówce jest – co jeszcze jest potrzebne? Ale pomimo tego, że światła są proza życia, światło nadal jest czymś wyjątkowym. Wszystko zaczęło się od tego, że w latach osiemdziesiątych w tym samym budynku, na parterze, było kilka eksponatów. Ekspozycja poświęcona historii oświetlenia, odwiedzane przez wielu ludzi. I wystawa postanowił umocnić się na tej stronie. Tak narodził muzeum „Moskwa Lights”. Urodziny, zauważa, że oprócz tego, że Światowy Dzień Muzeów, która przypada na 18 maja. A powodem szczególnej radości nie jest wymagane – w tym domu wakacje codziennie.

Co zobaczyć?

Muzeum lekkich „Moskwa Lights” mile zaskoczony, od samego początku. W przytulnym dziedzińcu osłonięte starożytnych świateł, po prostu oddycha nastrój starego miasta, na zawsze minionej epoki. Muzeum jest podzielone na kilka pomieszczeń. Wszystkie z nich są małe i przytulne. W jednym można dowiedzieć się o historii oświetlenia w drugiej – cud ludzkiej pomysłowości, podziwiając światła różnych etapach historii, inny kolor, rozmiar, czas trwania pracy, itd. Jedno z pomieszczeń przeznaczonych na sali, która wykazuje zegar elektryczny … A w ogóle, „Moskwa Lights” – muzeum, które daje nowe spojrzenie na miasto, nawet dla ludności tubylczej, czołowych postaci muzeów i wystaw. Rzeczywiście, muzeum posiada zdjęć rodzaje kapitału, która nie pozostawi nikogo obojętnym. A dzięki odsłoniętej panelu sterowania, z siedzibą w bardziej współczesnych czasach, można poczuć się jak prawdziwy pracownika pracującego dla dobra miasta. Wszakże oni pracują, dzięki czemu można używać przycisków i tu, w muzeum, aby zobaczyć, jak zmienia się dookoła, kiedy pod swoim przewodnictwem, światła wielkiego miasta. Istnieje również laboratorium – wybawieniem dla wszystkich ludzi twórczych, a nawet studentów, fizyków, chemików, historyków … Jednak w laboratorium – na deser, jako najbardziej niesamowite część muzeum. Będziesz mógł dotknąć historii – dosłownie. Po tym wszystkim, muzeum posiada unikalną kolekcję przedmiotów codziennego użytku, które mogą być dotykane przez ręce.

Zwiedzanie muzeum i nie tylko …

Jak już wspomniano, ważniejsze niż „przylgnąć” „Moskwa Lights” – muzeum jest bardzo atmosferyczne. Wydaje się żyć nastrój XVIII-XIX w stolicy. Wizyta w „Lights Moskwa” Muzeum – dobry pomysł na wieczór. To nie zajmie więcej niż dwie godziny swojego czasu. Można wziąć wycieczkę z przewodnikiem, podczas którego będzie można spędzić na wszystkich ekspozycji, opowie o historii świateł moskiewskich (mimo wszystko, oni zajmują centralne miejsce). Tak, można robić zdjęcia, dobre oświetlenie i postów Ogłoszenie wyglądają bardzo imponująco. Ci, którzy chcą ćwiczyć swój angielski lub cudzoziemców będzie również coś zobaczyć, a co najważniejsze – słuchać. Po wycieczki są oferowane w tym języku obcym. Jednak taka przyjemność będzie kosztować nieco droższe. Jest to bardziej rozbudowana wersja trasy z opowieści o iluminacji w czasach cesarskich, i tak dalej. Sporo czasu potrzeba, aby odwiedzić tylko jeden wystaw tematycznych – do pół godziny. Lub można zarezerwować wycieczkę po wieczornym Moskwa – spacer lub autobusem. A pierwsza jest znacznie bardziej romantyczny, ponieważ przewodnik zatrzymuje się każdy drobiazg, jak na starym mieście. Tak, a ty idź z latarniami i jasnym tej uroczystej procesji do znanych i zabytkowych lamp ulicznych nie można pominąć. Ale w autobusie obejrzeć więcej atrakcji. Czas trwania wycieczki na kółkach – do pięciu godzin z wizytą w muzeum. Można również wysłać prośbę o każdej wycieczce, która Cię interesuje.

laboratorium

To jest najbardziej atrakcyjnym miejscem w całym muzeum. Tutaj można zastosować swoją wiedzę z fizyki i chemii, historii i sztuki, aby zrozumieć, w jaki sposób jeden lub drugi mechanizm związany z oświetleniem. Tak, będzie można nauczyć się wybrać odpowiednią żarówkę. Ponadto, można nauczyć się rysować farbą fluorescencyjną lub dokonać świecę – krok po kroku, aż do malowania. Będziesz czerpać przyjemność z tego, że można zrozumieć działanie tych urządzeń i zrobić coś innego.

„Bright dzieciństwo”

Projekt ten jest dedykowany do współpracy ze specjalnymi dzieci. Dzieci w ogóle – jak najbardziej mile widziane odwiedzający muzeum, gdzie stoją ich prawie żadnych ograniczeń. Wiele innych projektów zostały specjalnie skierowane do pracy z dziećmi i młodych gości byli zadowoleni.

Zajęcia dla studentów

Muzeum „Moskwa Lights” dostaje tylko dobre opinie. Ta entuzjastyczna odpowiedź od ludzi w każdym wieku, ale szczególnie przez dzieci. Organizacja prowadzi różne zajęcia dla dzieci, głównie młodszych klas. Podczas tych lekcji, będą one zapoznać się nie tylko z latarniami i świece, ale także tradycji własnego kraju, historii znanych rzeczy i rozwoju techniki. I odbywają kursy mistrzowskie. W muzeum można zorganizować imprezę motyw dla młodszych uczniów na Nowy Rok lub urodzin. Cała rodzina będą zachwyceni wizytą w muzeum.

godziny pracy

Najlepiej jest przyjść do muzeum w godzinach wieczornych. Dlaczego? Harmonogram pozwala – po uruchomieniu tej instytucji, otwierając godzinę przed południem, a godzina osiemnasta, a w czwartki – do ośmiu – i że wszystkie siedem dni w tygodniu jesienią, wiosną, zimą. Jednak w czerwcu, lipcu i sierpniu, wejście jest zamknięte w niedziele i poniedziałki. z dziewiątej rano grupy wycieczkowe znajdują się aż siódmej wieczorem. Tak więc, jeśli jesteś pewien, że wyjaśnienie, w jakim (okna towarzyszy napisach), wieczorem – idealny czas, bo nie masz do czynienia z grup szkolnych, hałaśliwe, nowoczesny, starając się dotknąć wszystkiego. Należy zauważyć, że muzeum jest zamknięte na głównych świąt, takich jak Dzień Zwycięstwa.

cena biletu

Średnio cena wycieczki dla grup szkolnych będą dwa tysiące. Ale dorośli odwiedzający sam muzeum, będą płacić za wstęp około siedemdziesiąt rubli. Dzieci tak samo jak emeryci, będzie musiał zapłacić jeszcze mniej – trzydzieści rubli. Przedszkolaki wstęp wolny jest dozwolone. Należy również pamiętać, że cena zależy od bogactwa programu. Nie jest to łatwe wędrówka, ale, na przykład, prezentacji, motyw partia będzie bardziej kosztowne. Powinna ona uwzględniać pamiątek, które można dołączyć do wakacji dla dzieci.

adres muzeum

O Zamoskvorechye napisał również Ostrovsky, Columbus jest uważany za obszar. Od dawna w tym cichym miejscu patriarchalnej kupcy mieszkali. A teraz on jest żywe muzeum „Moskwa Lights”. Następujące kwestie: Lane Armeńska, Dom 3-5, budowanie 1. pobliżu to miejsce działało wielu pisarzy. Ponadto, w tym samym pasie są Ambasada Republiki Białoruś i Armenia. Z tego pasa był nierozerwalnie związany z wielkiego rosyjskiego poety Tiutchev. Istnieją również Komory Miloslavskys – ten sam biały kamień, ściany, z których na świecie jest obecnie muzeum. I podczas II wojny światowej w 1812 roku w tym miejscu pozostał znaczną część diaspory ormiańskiej. A kiedy Moskwa została spalona, to dzięki mieszkańcom Nikolskiego (dawna nazwa) alejki, że część miasta przetrwały. W związku z tym, cały obszar jest cenna dla historyków i patriotów, a przede wszystkim – Muzeum „Moskwa Lights”.

Jak się dostać na miejsce wydarzenia?

Dzięki stacji metra nie będzie musiał przeszukać miasto w poszukiwaniu obszarów budynku. „Moskwa Lights” – muzeum, do którego dostęp jest łatwy. Wystarczy wysiąść na stacji „Pure stawach”, „China Town”, „Łubianka” i „Turgieniew”. A potem – na piechotę. Jeśli są z rowerem lub samochodem i chcesz cieszyć się z miasta i nie zostać wepchnięta do samochodu metra, a następnie przejść do Pokrovka Devyatkin, a następnie w pasach krykieta. I muzeum wkrótce pojawią się przed tobą w całej swej okazałości.

Muzeum „Moskwa Światła”: strona internetowa

Oczywiście, tego rodzaju instytucja powinna mieć własną stronę. Można go znaleźć pod adresem: www.ognimos.ru. Strony zaskoczy Cię zwięzły, ale bardzo stylowy design. Kremowy tle kawa, obrazy i grafiki, które będą mogli zainteresowania, – wszystko to będzie zrobić dobre wrażenie nawet na tych, którzy mają zamiar odwiedzić muzeum. Można dowiedzieć się o najnowszych wycieczki, harmonogram, ceny i wystaw, które oferują „Lights of Moscow”, a nawet w projektach inicjowanych przez muzeum specjalnie dla dzieci. Jest tam i Kontakt numery telefonów i adresy e-mail, dzięki czemu można zarezerwować wycieczkę, napisz swoją opinię, skargi, jej propozycję. mały zespół pracujący w muzeum – a jednocześnie więcej niż trzydzieści dwa miliony turystów każdego roku cieszyć się magią światła, co daje muzeum „Moskwa Lights”.