173 Shares 6304 views

Mieszanka dla niemowląt bez oleju palmowego. kozie mleko mleko modyfikowane dla niemowląt

Każda matka wie, że mleko matki jest idealnym pożywieniem dla okruchu pierwszego roku życia. Są jednak sytuacje, w których okoliczności wymagają sztucznej pielęgniarki dziecka. Dlaczego niektóre matki utrzymują się w wyborze mieszanek dla dzieci bez oleju palmowego, a wielu producentów nadal dodaje je do żywności dla niemowląt? Aby zrozumieć ten problem, musisz wiedzieć o przydatnych i szkodliwych właściwościach tego produktu.

Dlaczego skład zawiera ten składnik?

Naukowcy z całego świata stale pracują nad kwestią stworzenia produktu, który jest jak najbliżej właściwości i składu mleka matki i idealnie nadaje się do okruchów. Dlaczego więc nie wytwarzają one tylko mieszanki dla niemowląt bez oleju palmowego, jeśli jego użycie powoduje takie sprzeczne opinie? Faktem jest, że naukowcy udowodnili: jedna czwarta wszystkich tłuszczów mleka matki to kwas palmitynowy. Jest bardzo przydatna w przypadku bezbronnych okruchów. Kwestia tego, jak ją zastąpić, powstaje przed naukowcami. Na przykład tłuszcze w mleku krowiej są bardzo różne w składzie z tłuszczów mleka kobiecego, więc słabo wchłaniane są przez ciało dziecka. Z tego powodu niektórzy producenci żywności dla niemowląt wybierają źródło roślinne tłuszczów, najczęściej oleju palmowego. Firmy twierdzą, że jest to bogate źródło kwasu palmitynowego.

To stwierdzenie jest prawdziwe. Ale matki muszą wiedzieć, że kwas palmitynowy, pochodzący z oleju palmowego, jest dużo mniej wchłaniany przez ciało dziecka niż podobny składnik zawarty w mleku matki. Najlepsza mieszanka dla niemowląt powinna zawierać palmityn w wymaganej ilości niemowlęcia, nie zawierając wcale oleju palmowego. Trudność polega na tym, że produkcja takich produktów wymaga kosztownego sprzętu i specjalistycznych technologii. Dlatego wiele firm dodaje olej palmowy do żywności dla niemowląt na pierwszy rok życia.

Skład, właściwości i przyczyny zastosowania

Oleje palmowe uzyskuje się z owoców palmy nasion oleistych uprawianych w krajach tropikalnych. Różnią się one technologią produkcji. Są oleje, które są wytwarzane przez ściśnięcie mięsistego obszaru płodu. Nazywają się palmami. Odmiany nasion palm są produkowane z nasion palmowych. Różnią się one właściwościami i wartościami. Składnik uzyskany z mięsistego obszaru płodu jest znacznie tańszy, więc przy jego zastosowaniu wytwarza się niedrogie pokarmy dla niemowląt. Mieszaniny zawierające tłuszcz mięsny są niskie, a jednocześnie mają wątpliwą jakość i nie wypełniają w pełni obowiązku dostarczania niezbędnych tłuszczów i wapnia.

Kwas palmitynowy ma wiele przydatnych substancji: witaminy A, tokoferolu (witamina E), koenzytów. Ponadto, jest podobny do analogu mleka matki. Ale w wysokiej temperaturze produkt ten traci większość witamin i zdolność trawienia. Dlaczego producenci preferują ten produkt? Faktem jest, że jego dodatek do preparatów do początkowego żywienia niemowląt znacznie zwiększa okres przechowywania. Oleje palmowe mają przyjemny słodki smak, więc produkty o ich zawartości są popularne wśród małych smakoszy, co zwiększa sprzedaż. Najważniejszą cechą jest niska cena tych olejów w porównaniu z analogami, dzięki czemu zapewnia się oszczędność w cenie produktów żywnościowych.

Dlaczego jest szkodliwy?

Oczywiście, kwas palmitynowy, otrzymany z owoców palmy, wcale nie jest toksyczny i nie stwarza zagrożenia, ale po prostu nie spełnia wymaganych funkcji. Powinien zastąpić mleko palmitynowe i być łatwo strawiony. W rzeczywistości kwas palmitynowy, wytwarzany z owoców palmy, wchodzi w reakcję biochemiczną z wapniem w jelitach okruchów. Tam stają się substancjami nierozpuszczalnymi, które są całkowicie wyeliminowane w sposób naturalny. Tak więc, niemowlęta otrzymujące preparat dla niemowląt z olejem palmowym cierpią z powodu niedoboru wapnia i braku tłuszczu, które naprawdę potrzebują.

Czy uszkodzenia oleju palmowego są udowodnione?

Naukowcy z całego świata są zainteresowani kwestią sposobu idealnego składu żywności dla niemowląt. Dlatego też przeprowadzono badania mające na celu udowodnienie wpływu olejków palmowych na organizmy okruchy. W nich wzięło udział 128 dzieci. Zostały podzielone na dwie kategorie: pierwsza była przeznaczona dla dzieci suchych mieszanin bez oleju palmowego, a druga – z tym. Jednocześnie wybraliśmy produkty, które są absolutnie identyczne w składzie, z wyjątkiem tego składnika. Przed badaniem u dzieci stwierdzono gęstość mineralną kości i poziom substancji mineralnych. Trzy miesiące później, a następnie sześć miesięcy później pomiary powtórzono dwukrotnie. Okazało się, że po upływie trzymiesięcznego okresu w grupie drugiej grupy, wskaźniki stały się niższe niż wskaźniki z pierwszej kategorii. Sześć miesięcy później wartości gęstości mineralnej kości i zawartość ich mineralnych u niemowląt z obu grup różniły się znacząco. W drugiej kategorii były niższe. Właśnie w ten sposób naukowcy udowodnili szkodliwe działanie mieszanek dla dzieci z olejem palmowym.

Jakie są konsekwencje stosowania oleju palmowego?

Na podstawie badań międzynarodowych, w których uczestniczyło około 7 000 niemowląt, naukowcy wykazali szkodliwe działanie kwasu palmitynowego pochodzącego z owoców palmy. Piersi, które otrzymują preparat dla niemowląt bez oleju palmowego, miały regularnie stołkową miękką konsystencję.

Podczas niemowląt karmionych sztucznym karmieniem, spożywanej żywności z danym produktem, wystąpiły takie działania niepożądane:

 • Nieregularne taborety;
 • Częste zaparcia;
 • Niska mineralizacja kości;
 • Bloating;
 • Estruacja i częste niedomykanie;
 • Wymowa jelita kolic.

Fakty stają się oczywiste: żywność na bazie oleju palmowego może powodować problemy w okruchach nie tylko ze zdrowiem, ale także ze zdrowiem.

Czy jest mieszanka bez oleju palmowego?

Są firmy, które stworzyły pokarm dla niemowląt, podobnie jak mleko kobiece, ale nie mają w składzie olejków palmowych, na przykład "Similak" i "Niania". Mieszanki dla niemowląt bez oleju palmowego, oferowane przez nie, mają unikalną kombinację tłuszczów roślinnych, dostarczając okruchy wszystkich niezbędnych do rozwoju. Są producenci, którzy zmienili strukturę kwasu palmitynowego i przekształcili ją w beta-palmitynian. Jest dobrze strawiony i nie powoduje problemów z trawieniem. Firmy te to Nutrilon, Kabrita, Heinz i inni. Kupując taki ważny produkt, musisz koniecznie studiować jego skład.

Jakie są mieszaniny?

Istnieją różne typy preparatów dla niemowląt. Są klasyfikowane według następujących cech:

1 . Zgodnie z postacią uwalniania : suchy proszek, wymagający rozcieńczenia wodą w pewnych proporcjach; Koncentrat w postaci ciekłej przeznaczony do łączenia z wodą dla dzieci; Już gotowe posiłki, pakowane w specjalne pojemniki.

2 . Według funkcji: normalna i stworzona do korygowania problemów z układem trawiennym.

3 . Skład i zawartość mleka zwierzęcego. Są wytwarzane wolne od mleka mieszanki, wytwarzane na bazie białka sojowego i innych składników dla niemowląt z niedoborem laktazy. Dla innych dzieci istnieją mieszanki mleka z mleka zwierzęcego, zwykle krów lub kóz. Są bardziej przydatne do pełnego rozwoju i wzrostu okruchów.

4. W miarę zbliżania się do składu mleka matki wyodrębniono wysoko dostosowane, mniej przystosowane i częściowo dostosowane mieszaniny.

Jak wybrać najlepszą opcję?

Formuła niemowlęca od urodzenia do 6 miesięcy jest szczególnie kontrolowana przez skład i proporcje substancji w nich. Stopień bliskości składników do mleka kobiecego jest bardzo adaptowany i częściowo dostosowany.

Skład wysoko dostosowanych mieszanin obejmuje takie substancje: serwatka mleczna, cholina, tauryna, lecytyna, inozytol. Dla niemowląt przedwczesnych są one oznaczane indeksem O lub PRE, a dla niemowląt od urodzenia do wieku sześciomiesięcznego – o numer 1. Częściowo dostosowane mieszaniny różnią się od wysoce dostosowanych związków – nie zawierają bioaktywnych składników (cholin, tauryna i inne) oraz wielu kwasów tłuszczowych.

Na rynku rosyjskim można kupić tak wysoko dostosowane mieszaniny: Nan-1, Pre-Hipp, Hipp-1, Nutrilon-1, Heinz-1, Pre-Heinz, Bona, Humana "i inne. Przykłady częściowo zaadaptowanych mieszanek, które można znaleźć w domach towarowych dla dzieci: Malysh, Agusha, Malyutka, Detolakt i in.

W przypadku niemowląt z 6 miesięcy wytwarzane są mniej dopasowane mieszaniny, które są oznaczone indeksem 2: "Similak-2", "Nan-2", "Nutrilon-2" i inne.

Niektórzy rodzice oddają pierwszy rok życia mlekowi krowie lub koziego w czystej lub rozcieńczonej formie. Według pediatrów jest to błędny krok, który może prowadzić do problemów w układzie trawiennym. Mleko krowy lub koziego nie nadaje się do składu i właściwości dla niemowląt. W przypadku braku mleka dla niemowląt w tym wieku należy wybrać tylko preparaty dla niemowląt od urodzenia. Opinie matek z wyboru producentów są różne: niektóre preferują rosyjskie mieszanki, inne – importowane analogi. Zbierając okruchy żywnościowe w pierwszym roku życia, musisz skonsultować się z pediatrą. Jednak ostateczny wybór dla rodziców, ponieważ każde dziecko jest indywidualne. Tylko moja matka wie, że lepiej jest okruchowy, obserwując stan zdrowia i reakcję organizmu na pewną mieszaninę.

Właściwości mieszanek na mleku koziego

Mieszanki na bazie mleka koziego – doskonała opcja w przypadku braku mleka matki i nietolerancji krowy w okruchach. Nie należą do klasy produktów leczniczych. Są to zwykle wysokie dopasowanie mieszanek zawierających białka mleka koziego, które podczas zwijania żołądka dziecka tworzą łagodny skrzep. Jest łatwo strawiony i prawie nie podrażnia ściany komory dziecka. Wzór dla niemowląt na koziego mleka będzie pasował do okruchów, które charakteryzują się częstym niedomykaniem.

Mleko mleka koziego ma inną strukturę niż analogiczny krowi. Okruchy z reakcją alergiczną na mleko krowie mogą próbować użyć takich mieszanin. W większości przypadków, w przypadku niemowląt, gdy mleko krowie jest zastępowane mlekiem koziego, objawy alergii zanikają i trawienie normalizuje. U niemowląt wysypka znika, perystalty jelita poprawia się, problemy z kończynami kału, zwiększenie koncentracji brzucha mniej się martwi.

Jakie są składniki na mleku koziego?

Podstawą takiego produktu jest koziego białka mleka. Nie jest to jednak lek panaceum na alergie, dlatego należy stopniowo wprowadzać dzieci zakaźne alergia. Produkt pasuje, czy nie, można to sprawdzić tylko próbując. Mieszanki na bazie kozłów mlecznych składają się z następujących składników:

 • Prebiotyki – tworzą korzystną mikroflorę w jelitach dziecka, która poprawia trawienie i sprzyja tworzeniu miękkich kału w dziecku;
 • Nukleotydy, korzystny wpływ na odporność;
 • Witaminy i minerały w optymalnych proporcjach.

Producenci mieszanek w mleku koziego

Odżywianie dla niemowląt, wyprodukowane na bazie koziego mleka, będzie odpowiadać nie tylko niemowlętom z alergią na białko mleka krowiego, ale także zdrowego kurczaka. Mleko dla niemowląt w mleku koziego jest łatwo strawione i wzmacnia układ odpornościowy. Dziś na rynku rosyjskim produkty te są reprezentowane przez następujące marki:

 • "Kozioł militarny MD" jest produkowany w Hiszpanii. Składa się z białka serwatkowego i odtłuszczonego mleka koziego.
 • "Niania". Kraj pochodzenia – Nowa Zelandia. Produkt opiera się na mleku koziego, dlatego uznaje się ją za kazeinę.
 • "Кабрита" – jest wytwarzany w Holandii z białka serwatkowego.

Mieszanka kozła prosiaka MD może dotykać dzieci z łagodną niewydolnością laktazy, ponieważ zawartość laktozy w tym leku jest znacznie niższa niż w innych podobnych produktach iw mleku matki. Dla niemowląt z upodobaniem do zaburzeń żołądkowych, "Nanni Classics" bez prebiotyków jest odpowiedni. Niestety, nie w każdym sklepie można znaleźć produkty tych producentów. Tak, a koszt mieszanek z mleka koziego, wyższy niż analogi, na bazie mleka krowiego. Każdy z wymienionych producentów przedstawia cały niezbędny asortyment żywności na mleku koziego:

 • Dla niemowląt od pierwszego dnia życia i do sześciu miesięcy;
 • Dla niemowląt od 6 miesięcy do roku;
 • Dla dzieci powyżej 12 miesięcy.

O mieszance "Nutrilon"

Dobre jedzenie dla dzieci, zastępujące mleko matki, powinno składać się z jakości i naturalnych składników, mieć hipoalergiczny skład i kompleks prebiotyków do normalizacji mikroflory jelitowej. Wszystkie te wskaźniki odpowiadają formule dla dzieci "Nutrilon". Uwagi moms, których dzieci jadły produkty tej firmy, są w większości pozytywne. Ponadto producent produkuje szeroką gamę mieszanek: do przedwczesnych okruchów, od urodzenia do sześciu miesięcy życia, od 6 miesięcy do roku, dla dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy. Oprócz kryteriów wiekowych można wybrać mleko kwaśne, hipoalergiczne i laktozy dla dzieci, które mają problemy zdrowotne.

"Dziecko"

Receptura tej żywności dla niemowląt została opracowana na podstawie wieloletnich badań naukowych nad ulepszeniem kompozycji, które są prowadzone przez centrum NUMICO. Mieszanka "Dziecka" jest produkowana w Rosji od około 40 lat. Dzisiaj jest produkowany przez Nutricia, która jest znana na całym świecie z jej osiągnięć w dziedzinie żywności dla niemowląt. Specjaliści firmy wykazali, że prebiotyki zawarte w żywności dla niemowląt "Malyutka" mają następujące zalety:

 • Udział w tworzeniu miękkiego taboretu;
 • Poprawa procesu trawienia;
 • Pomoc w zapobieganiu zaparciom;
 • Utrzymuj zdrową mikroflory jelitowe.

Zrównoważona kompozycja, maksymalna kontrola bezpieczeństwa elementów i procesu produkcyjnego, stałe osiągnięcia w dziedzinie badań nad poprawą jakości – wszystkie te wymagania odpowiadają mieszaninie dziecięcego "Dziecka". Opinie pediatrów i rodziców niemowląt są raczej pozytywne. Eksperci twierdzą, że ta mieszanina zawiera wszystkie niezbędne składniki zdrowego rozwoju i wzrostu, a także nie powoduje reakcji alergicznych i problemów z układem trawiennym. Producent oferuje pokarm dla niemowląt, biorąc pod uwagę kategorię wieku. Ponieważ marka jest krajowa, niewielka smakoszyk otrzyma jakość i nowoczesny produkt po rozsądnych kosztach.

Wnioski

Nigdy nie należy się spieszyć i karmić okruchem sztucznych analogów mleka. Nawet najlepszy preparat dla niemowląt nie jest w stanie zastąpić mleka matki, co jest idealne do składu i ilości okruchów potrzebnych. Według badań statystycznych jedynie około 3% kobiet jest niezgodnych z karmiących piersią problemami zdrowotnymi, a 60% matek jest przenoszonych do mieszanek niemowląt od urodzenia do 2 miesięcy. W wielu przypadkach przejście na sztuczne odżywianie jest bezzasadne, więc każda kobieta powinna zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić dziecku mleko matkowe.