610 Shares 9333 views

Muzeum Architektury Ludowej i życie narodów Wołga Niżny Nowogród: Opis, zdjęcia i opinie

Muzeum Architektury i życie narodów Wołga Niżny Nowogród położonych w strefie etnograficznej Schelokovskogo Park. Muzeum architektury drewnianej 15 eksponatów związanych z 18-19 wieków.


historia

Muzeum Architektury Ludowej i Życia narodów Wołga Niżny Nowogród przyszedł na mocy decyzji Rady Ministrów ZSRR. Pierwszy projekt został opracowany w 1959 roku, ale fundusze na nie otrzymał. Realne kontury muzeum zaczęła się w 1960 roku. Władze miasta Gorki przyczyniły się prawie 38 hektarów, dla rozwoju i ekspozycji na terytorium regionalnego naturalny pomnik Schelokovsky gospodarstwie, stało się to w 1969 roku.

Muzeum Architektury Ludowej i Życia narodów Wołga Niżny Nowogród planuje otworzyć w etapach, jak przybyciu eksponatów i rozwoju obszaru. Pierwsza wycieczka odbyła się w 1973 roku. Główny architekt, autor i inspiratorem ekspozycji była Yu. G. Samoylov.

Otwarcie kompleksu

Zaplanowano, że cała powierzchnia kompleksu będzie składać się z pięciu obszarów:

 • Northwest Wołga.
 • Południowo-zachodniej części regionu.
 • Region Północny Wołga.
 • W środkowej części terytorium.
 • Południowych obrzeżach.

We wczesnym latem 1973 roku muzeum otrzymało jego pierwszych gości. Wstępna ekspozycja składała się z sześciu budynków zebranych w regionach Wołgi. Zgodnie z planem, to miało być pięć obszarów o typowej architektury drewnianej z domów, ale cały projekt nie został zrealizowany Samoilova. W następnych latach, ekspozycja została uzupełniona przez dziewięć drewnianych domów, które wypełniały ukończonych tylko część całej projektu imponująca. Jedną z pierwszych historycznych obiektów zaczął hut Pavlova (wieś rakowe), dom został przywrócony i zmontowane na miejscu stała ekspozycja.

Jak znaleźć Muzeum Architektury Ludowej i Życia narodów Wołgi Niżny Nowogród? Adres obiektu kulturowego: miasto Niżnym Nowogrodzie ulicy Gorbatovskaya, numer 41 budynku.

Aktualny stan

Muzeum Architektury i życiu narodów Wołga Niżny Nowogród stały się podstawą do stworzenia nowej instytucji – „Scholokovsky rolniczych” architektoniczne i Muzeum Etnograficzne-Reserve Unia miała miejsce w 2014 roku. Teraz w muzeum zawiera 15 drewnianych budynków, sięga 17-19 wieków. Regiony, z których pobrano próbki drewnianej architektury były Gorodecki, Kstovsky, Semenov i innych.

Wszystkie budynki są w jednym miejscu i stanowią ulicę wsi, która biegnie przez podróżnego idzie do 19 wieku, badając życie i życie chłopów w regionie Wołgi. Według doniesień mediów, Muzeum Architektury i Życia miasta narodami Volga jest w złym stanie.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat nie jest w trakcie renowacji, nie są importowane nowe eksponaty, a te, które się stopniowo pogarszać. Niektóre eksponaty są bezpowrotnie tracone. Władze nie finansować prace, które grozi całkowite zniszczenie rosyjskiej oryginalnego dziedzictwa. Dyrektor muzeum wielokrotnie odwoływał się do właściwych organów, ale nie ma żadnych wyników. Formalnie, praca jest wykonywana, ale odbywa się w biurach i ciekawostki znikają bez należytej staranności.

ekspozycja

Na nowoczesny człowiek jazda na Schelokovsky Farm to ekscytująca wycieczka do historii własnej, to jest Muzeum Architektury Ludowej i Życia narodów Wołga Niżny Nowogród. Eksponaty zdjęcia pokazują piękno i komfort drewnianych budynków. Rzeźbione okna, łyżwy od dawna jest przedmiotem intensywnych badań etnografów, historyków i artystów. Zobacz na własne oczy wszystkie 15 budynki mogą być sobą, tu na wycieczkę.

Najbardziej znaczące i duże budynki są:

 • Wstawiennictwo Kościół (wybudowany w 1672 roku), został przywieziony z dzielnicy Gorodecki.
 • Barn z dwóch pięter (koniec 19 wieku), przeniesiony z miejscowości stożków.
 • Obory, dzieli się na dnie beczki.
 • Masywny młyn (wiek 19).
 • Wiatrak stolbovka (wiek 19).
 • Sorokametrovoy miski ramki z kołem stupalnym (wiek 19 lat), z którego woda jest zatrudnionych, ruchome wewnątrz koła.

Prawie wszystkie budynki muzeum wycięte z siekierą i montowane bez użycia gwoździ. Raz wewnątrz chat mieszkalnych zebrane przedmioty życia chłopskiego, narzędzia pracy, wielu z nich ozdobiony rzeźbami i malowane skromny.

wycieczki

Na terenie kampusu znajdują się wycieczki, programy interaktywne dla dzieci i dorosłych, festiwale ekologiczne, folk etnograficznych wakacji. Doświadczeni przewodnicy poprowadzą turystę w czasie i epok, poznać warunki życia chłopskiego życia, powiedział szczegółowo o każdym budynku i jego funkcji. Większość informacji dostarczonych w wycieczce.

Etnograficzne osobliwości każdego regionu regionu Wołga są rozpatrywane w kilku wycieczek tematycznych, a każde święto narodowe (Carnival, widząc zima, etc.) pod znakiem festiwalu festiwali folklorystycznych. Dla dociekliwy umysł utworzone przez odbudowę klubu. Kompleks został wielokrotnie filmowane filmów, w tych miejscach są także kierowane.

opinie

Wielu miłośników starożytności zwrócił Muzeum Architektury Ludowej i życie narodów Wołga Niżny Nowogród. Opinii pozytywnych ocenach są pełne entuzjastycznych opowieści o pięknie odrestaurowanym wątku o całej atmosferze kompleksu, gdzie jest całkowite zanurzenie w środowisku. Wiele słów podziękowania powiedział w adresie przewodników i pracowników, którzy skrupulatnie zachowania drewnianych budynków w dobrym stanie.

Opinii o negatywnych historie opisują smutny stan budynków, wypadku wielu domach, gdzie niedawno można było przejść. Wiele wyraził pogląd, że transport budynków miejsc Zbudowali szkodliwy wpływ na stan domów. Część społeczeństwa uważa, że takie muzeum raczej zniszczyć autentyczności przedmiotów, uniemożliwiając im żyć pośród nich. Ale jeśli pamiętam ile wsie wyludnione w ostatnich latach, a wraz z nimi poszedł w zapomnienie unikalne zabytkowym budynku, ustanowienie takich muzeów staje zbawienie przynajmniej części wychodzącej kultury materialnej.