785 Shares 1506 views

Graben – to … Co rowów i jak są one tworzone

W tym artykule Zbadajmy pytanie odnoszące się do zjawisk naturalnych. Co to rob i jak są tworzone? Ponadto, patrząc w przyszłość, należy zwrócić uwagę na kontrast Graben – w Horst.

Co jest Graben

Graben – ugięcia część skorupy ziemskiej, która powstała w wyniku tektonicznej winy i wyróżnia się pośród wzniesień.

Rowów zwykle występują w wyniku sił rozciągających wokół podniesionych obszarów lądowych. Pod działaniem osiadania gleby i jeżeli formacje skalne DIP.

Wzdłuż krawędzi rowu pojawiają górujący części, które są utworzone przez nagromadzenie nowych ras, są one nazywane „skrzydła rowu”.

Długość może osiągnąć kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów – w szerokości. Najbardziej wyraźne i dobrze znane rowów są w Afryce Wschodniej. Znajdują się one wzdłuż jeziora Tanganika, Victoria, Nyansa. W Rosji, największego rowu – to Barguzin umywalka, umywalka z Bajkału.

W naszym Układzie Słonecznym największego Graben – Valles Marineris, znajduje się na Marsie. Powodem Edukacja – aktywność wulkaniczna.

Co jest Horst

Horst – jest optymistyczna od błędów blokowych skorupy, powstawania w wyniku ruchów tektonicznych.

W stosunku do powierzchni są trzy rodzaje Horst:

  1. Pochylona – powierzchnia na całej powierzchni jest pochylony w jedną stronę.
  2. Wedge – jest stopniowe zawężanie.
  3. Jednostronne – Reverse usterki lub wady występują tylko z jednej strony.

Horst często tworzą szczyty gór z płaskich. Długość zazwyczaj osiąga setki, a szerokość – dziesiątki kilometrów, wysokość – kilka tysięcy metrów. Typowymi przykładami są Horst pasmo górskie Sierra Nevada w Hiszpanii pasmo górskie w południowo-zachodnich Niemczech, w Schwarzwaldzie.

Po raz pierwszy termin „Horst” został wprowadzony w nauce geologicznej w 1873 roku przez austriackiego Eduard Suess. Mówiąc własnymi słowami, Graben – wydrążony, Horst – wzgórze.

strzelanina

Rift – liniowa pozioma duża depresja w skorupie ziemskiej. Zazwyczaj zestaw depresje, zajmując ogromny obszar terytorium.

Istnieją dwa rodzaje stref ryftowych – oceaniczne i kontynentalne.

Pierwszy wynik z narażeniem na działanie stopionego magma pochodzących z głębi Ziemi na dnie oceanu. Magmy pod ciśnieniem wypycha sztywnych płyt litosfery, w wyniku tego procesu powstaje młodych oceaniczną skorupy.

Continental STREFA RYFTU są tworzone przez podniesienie pióropusze powierzchniowych (HOT płaszcz), a aktywność wulkaniczna następuje przerzedzenie i rozciągania skorupy kontynentalnej. Takie podziały mogą doprowadzić do powstania nowego oceanu. System Rift Afryki Wschodniej, a mianowicie w regionie Afar, w niektórych miejscach utworzonych oceaniczna skorupa jest młody.

Szczeliny, który zatrzymał się w rozwoju i nie jest włączony do oceanów, zwany aulakogen. Zazwyczaj w takich miejscach tworzą złoża surowców naturalnych. Na przykład, dewonu Donieck ugięcie jest głównym kopalni węgla kamiennego.

Zazwyczaj kombinacja Horst-Graben – aulacogene.