731 Shares 9932 views

Morzu Wschodniochińskim: cechy geograficzne, klimat, szczególnie

Donghai, Namhae Dong Hai, Pinyin – w tym Pacyfiku wieloma nazwami. Na jego brzegach urodziły się i osiągnął swój szczyt trzy starożytne cywilizacje ludzkości: chiński, japoński i koreański. Jego bogate półka ogromne rezerwy ropy naftowej i gazu. Kto będzie rozwijać to bogactwo to zależy od tego, jak zostanie rozwiązana kwestia własności niektórych wysp, a będzie wyglądać mapie politycznej. East China Sea na wodach, gdzie homary połowowe i gigantyczne kraby, zbieranie wodorostów i trepang, gdzie perły są zbierane i wydobycia soli parowania – prawdziwy naturalny skarbnicy. Weźmy się bliżej do tego akwenu.

Morzu Wschodniochińskim na mapie

To morze – część Oceanu Spokojnego. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu Azji. Jeśli pytamy o, czy jest to morze wewnętrzne, mapa pokazuje nam, że jest pół-zamknięte. Od głównej części Oceanu Spokojnego jest oddzielona japońskich wysp Ryukyu i Kyushu. Na zachodzie granica naturalny jest wybrzeże Chin. Cordon południe jest wyspa Tajwan. Jeśli spojrzeć na północ, a następnie z tej strony Morzu Wschodniochińskim przez Korea cieśniny łączy się z żółtym i Japonii. Trzeba powiedzieć, że bryndza pobliżu Wysp Riukiu są bardzo głęboko – aż do 1572 metrów. Na politycznej mapie świata znajduje się pomiędzy morzem Chinach, Korei i Japonii. To wyjaśnia wiele wody nazwisk. Wszakże każdy naród nazywa to, w zależności od lokalizacji w stosunku do kraju. Chiński słowo „Donghai” oznacza „Morze Wschodnie” koreański „Namhae” – „Southern” Japoński MSZ wzywa wody bardzo kwiatowa w 2004 roku. Z powodu sporów terytorialnych z Chinami ze względu na Wyspy Senkaku, oraz z Korei ze względu Sokotra w oficjalnych dokumentach nazywa „Sea of wschodniej stronie.”

geograficzne

Powierzchnia wody – ponad ośmiuset trzydziestu tysięcy kilometrów kwadratowych. Przy średniej głębokości 349 m, u dołu jest bardzo nierówny. Na Zachodzie, niezbyt często rafy, mielizny, banki. Mieszanie trudności w nawigacji i zmętnienie Jangcy – najbardziej bogaty i najdłuższa rzeka kontynentu euroazjatyckiego. Rafy i osady, które w zachodniej części swojej bogatej Morzu Wschodniochińskim, to trudno, aby wyświetlić na mapie. Są częste trzęsienia ziemi, które są nie tylko zmieniające topografię półce, ale także spowodować tsunami. Ponadto, około trzy lub cztery razy w roku na wodach spieszyć tajfuny, powodując znaczne uszkodzenia. Maksymalna głębokość (2719 metrów) na Morzu Wschodniochińskim. Średnie zasolenie wody – 33 ppm, do ujścia dużych rzek, wartość ta spada do 5 ‰. Na zachodnim wybrzeżu są semi-dobowe pływy z maksymalnie siedem i pół metra.

klimat

W strefie subtropikalnej, gdzie East China Sea, nigdy woda zamarza. Nawet w północnej części temperatura zimą nie spada poniżej +7 ° C Zimniej wszystko tutaj w lutym. Ale nawet w wodach południowych woda ma parametr temperaturze + 16 ° C Ale w sierpniu, że rozgrzewa się do + 27-28 ° C. Ale pogoda tutaj jest bardzo zmienna. Ciepłe dla Kuroshio i zimne masy powietrza od lądu wytwarzać mgłę, deszcz, mżawka w zimie. W lecie na Morzu Wschodniochińskim znajduje się w strefie działania monsunów. W tropikach pochodzą tajfuny, które poruszają się w kierunku północnym, powodując silny wiatr, burze i ulewne deszcze. To znacznie utrudnia nawigację. Niemniej jednak, powierzchnia wody jest główną arterią transportu. Przechodzą przez nią w drodze do żółtego, Japonii i na Morzu Filipińskim. Dlatego też, ze względu na niego, a tam są konflikty.

zasoby biologiczne

Ciepły klimat, Morzu Wschodniochińskim może pochwalić różnorodności gatunków flory i fauny. Fitoplankton obfitości, a także zielone, czerwone i brunatne algi wzrasta z zachodu na wschód. W tym obszarze wody zostało przeprowadzone przez długi czas połowów, polerujące i skorupiaków. Na skalę przemysłową, a następnie złapać tuńczyka, sardynki, makrela, śledź, flądra, wiele gatunków rekinów. Szczególnie cenione spot „mleko” mleczna ryby z bardzo delikatne mięso. Była nawet uprawiane w sztucznych warunkach. Morzu Wschodniochińskim jest również bogaty w ssaków ptactwa wodnego. Wśród nich jest dugong, uszczelki, oraz liczne gatunki delfinów. Ale jak wodach ubogich w plankton, woda morska nigdy przyciągnąć płetwal błękitny.