411 Shares 7650 views

Jak przygotować zupę miso?

Kuchnia japońska, która przez długi czas pozostała tajemnicą dla reszty świata, zyskała w ostatnich latach popularność. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jej potrawy są wystarczająco egzotyczne, aby przyciągnąć uwagę, ale nie jest to zbyt trudne do przygotowania. Wiele składników, wcześniej dostępnych tylko dla Japończyków, jest obecnie sprzedawanych w regularnych supermarketach. Na przykład specjalna miso pasta, z której pyszna miso zupa, może spotkać się na półce europejskiego sklepu spożywczego. Próbując tego naczynia na pewno warto – pięć minut na gotowanie i niesamowity smak w wyniku. Więc, jak gotować zupę miso?


Klasyczny Przepis

Określony stosunek produktów oblicza się na dwóch porcjach. Aby przygotować japońską zupę miso, potrzebujesz pięciuset mililitrów wody, kilka łyżek miso pasty, łyżkę sosu rybnego, parę grzybów shiitake, pięćdziesiąt gramów makaronu ryżowego, pięćdziesiąt gramów tofu z fasoli sojowej i świeżej cebuli wiosny. Ta recepta jest odpowiednia dla wegetarian, ale można używać zupełnie różnych składników. To zupa miso – można umieścić w niej algi, warzywa, ryż, jajka, owoce morza, kurczaka lub łososia. Okazuje się, że w każdym razie pyszne. Zacznijmy gotować. Gotujemy wodę w patelni, zmniejszamy ogień do minimum, dodaj pastę miso i dokładnie wymieszaj, tak aby całkowicie rozpuszczała się w bulionie. Jeśli chcesz dodać sos rybny, zrób to na tym etapie. Japończycy również używają specjalnego bulionu dasi, ale bardzo trudno jest je kupić w Europie, więc możesz spróbować zastąpić je innymi. Wyślij grzyby, pokrojone w małe plasterki i makaron w misce. Gotować przez kilka minut bez dodawania ognia. Ugotowaną miso zupę napełniam miseczki lub talerze, które przygotowały już sterylizowany ser sojowy i świeże cebulki. Aby w pełni doświadczyć smaku tego klasycznego japońskiego naczynia, zamiast zwykłego można wziąć łyżkę ceramiczną. Jednak prawdziwy japończyk ogólnie mógł po prostu wypić bulion i złapać produkty pałeczkami.

"Europejska" zupa miso

Ten wariant dania będzie odpowiadał nawet tym, którzy bardzo obawiają się eksperymentów kulinarnych. Praktycznie wszystkie jego składniki są zwykłymi produktami spożywanymi codziennie w znanych potrawach. Ale japońskie notatki tej zupy też są obecne. Krótko mówiąc, ta recepta jest idealną opcją dla konserwatystów.

Potrzebujesz sto gramów filet z kurczaka, dwadzieścia mililitrów ocetu ryżowego, dwudziestu gramów marchwi, trzystu mililitrów bulionu z grzybów, czterdzieści gramów miso pasty, pięćdziesiąt gramów pieczarek, osiemdziesiąt g makaronów ryżowych, świeże cebulki i kolendry, jednego papryki chili. Przecięto filety z kurczaka na pół, zostaw połowę, a następnie przeciągnij za paski. Marinuj w occie. Marchew ciąć cienkie paski i pokroić grzyby w plasterki. Podgrzewaj bulion i gotuj makaron ryżowy. Smażyć całą resztkę filetu i pokroić w cienkie plasterki. Dodaj marchewkę, grzyby, marynowane paski z kurczaka, pastę miso i wymiesz zupę. W miskach służących do stołu, pociąć smażony kurczak, chili i świeże zioła, zalać nimi zupą i służyć.