312 Shares 7486 views

Zbudowany piec w kąpieli własnymi rękami!

Ostatnio rosyjski kąpiel staje się coraz bardziej popularne. I nic dziwnego, bo podróż do kąpieli daje możliwość nie tylko do kąpieli i dobrze rozgrzać, ale również w celu uzyskania potężny zastrzyk energii na cały tydzień.

Niewątpliwie, najważniejszym elementem jest wanna pieca. Jeśli zamiarem jest , aby zbudować saunę, potem bez niej nie może zrobić. Oczywiście, można po prostu wybrać i kupić gotowe. Błogosławieństwo w sprzedaży są dostępne w obfitości. Ale w tym artykule będziemy mówić o tym, jak zbudować piec do kąpieli ze zbiornikiem wody sama. Jest to w rzeczywistości nie jest tak trudne. Najważniejsze – przestrzegać technologii w produkcji i zrozumieć zasady, na których ogrzane kąpieli. Piecu opalanym drewnem w związku z tym warto wyróżnienie. To może być ogrzewany przez drewno, węgiel lub torf, do wytwarzania technicznie mniej niż elektryczne lub piece gazu. Ponadto warto zauważyć, że nowy model fabryki, bez względu na to, w jaki sposób były dobre, nie będzie w stanie zapewnić niepowtarzalne uczucie, które daje tradycyjny rosyjski piecyk grzejnik. Po pieca w kąpieli – jest nie tylko jednym z elementów budowy, ale także specjalne otoczenie i mikroklimat stworzony przez płonącego drewna opałowego. Ponadto, model ten jest bardziej bezpieczny w porównaniu do elektrycznych i gazowych, nie wymaga dodatkowych kosztów komunikacji. Ustawienie piec opalany drewnem w wannie, nie ma obawy wycieku gazu lub zwarcia w łańcuchu.

Porozmawiajmy więcej o rodzajach pieców domowych. Jednym z nich jest piec z zewnętrznym zbiornikiem wody. Zaletą tego rozwiązania jest jego praktyczność, ponieważ nie ma sytuacji, w której konieczne surowy oparów ze zbiornika wchodzi do jeszcze nie ogrzewać ogrzać pokój kąpielowy. Do wytwarzania takiego pieca, musimy zwykłym piekarniku piec z wbudowanym w rejestrze do wody grzewczej. Nad komorą spalania trzeba wykonać specjalny „kieszeń” na kamieniach (w celu ochrony przed ciężkimi oparzeniami lepiej jest uczynić typu otwartego). Tego rodzaju piec jest wykonany z blachy stalowej. Zbiornik wody zawieszony tak, że jego dolna krawędź wzrosła powyżej poziomu rejestrze przez co najmniej pół metra. Aby zarejestrować zbiornik przyłączony poprzez rury lub węża gumowego.

Zaleca się na małej przestrzeni pieca o małej pojemności cieplnej. Poniżej taki paleniska pieca znajduje się w środku – grzejnik, a górna struktura jest zbiornik z wodą. Wewnątrz powłoki metalowe mogą być pokryte murem (jest również wariant pieca bez konieczności stosowania cegły) na siatce z taśm stalowych ułożonych kamieni. Usytuowany nad zbiornik ogrzewa się za pomocą gorących gazów, woda przelewa się przez specjalny otwór boczny. Montaż takiej konstrukcji jest stosunkowo proste i odbywa się poprzez spawanie.

Innym ciekawym rozwiązaniem – aby go w piecu kąpieli beczek żelaza. Najpierw usuwa się z górnej i dolnej, w wyniku rodzaju butli. Powstały konstrukt został ustawiony na kratę, który z kolei jest zamontowany na paleniska, ułożone z cegieł. Wewnątrz lufy jest także rozplanowany ściana cegieł ustawionych na krawędzi, a następnie wypełniono kamieniami przez około dwie trzecie przestrzeni wewnętrznej. Beczka pokryte czapki, a na górze komina wyjściowego.

Ponadto piec w wannie może być wykonana z grubej blachy bez użycia cegieł. Poniżej ta konstrukcja jest popielnika (jesion jednostkę przepalonego paliwa zbieranie) znajduje się powyżej paleniska, na górze znajduje się krata. Na starcie są skały, tuż powyżej i z boku z nich jest komin. Taki system jest stosunkowo łatwe w montażu, ale nie przez dłuższy czas utrzymuje się ciepło ze względu na brak w nim ścian murowanych.

Jak widać, jeśli masz odpowiednią wiedzę i pewne umiejętności, aby piec do kąpieli na własną rękę to nie jest trudne. Najważniejsze – ciężka praca i entuzjazm.