422 Shares 3263 views

Dlaczego istnieją zapalenie nerwu trójdzielnego nerwu? Objawy i leczenie choroby

Zapalenie nerwu trójdzielnego nerwu – dość powszechny problem, który jest równie podatny na prawie wszystkich grup ludności. Choroba towarzyszy silny ból, niemal nie do zniesienia, więc osoba po prostu potrzebują opieki.


Zapalenie nerwu z nerwu trójdzielnego i ich przyczyn

Pod obejmować zapalenie nerwu włókien nerwowych. Istnieje wiele przyczyn, które mogą prowadzić do rozwoju procesu zapalnego. Najczęściej zapalenie nerwu jest wynikiem aktywnej infekcji. W szczególności, w przypadku takiego schorzenia mogą prowadzić kiła, zapalenie ucha, opryszczka. W niektórych przypadkach źródłem chorobotwórczych drobnoustrojów zęby lub próchniczą uszkodzenia tkanki szczęki, a źle procedur dentystycznych (wprowadzenie znieczulenia, po ekstrakcji zębów, wydajność materiału wypełniającego na zewnątrz korzenia).

Zapalenie nerwu często występuje na tle zapalenia zatok przynosowych i ropiejących torbieli szczęki. Przyczyną choroby może być poważnie rannych osób. Czynniki ryzyka obejmują również toksyczne zatrucie i ciężką hipotermię.

Zapalenie nerwu nerwu trójdzielnego: Objawy

Główne objawy stanu zapalnego są ostre, silny, piekący ból, które powstają, zwykle po jednej stronie twarzy i zajmują powierzchnię oczu i powiek, nozdrzy, górna szczęka, zęby. Ból może też od razu pojawiają się i znikają szybko. W większości przypadków napady występują, gdy ciśnienie na zagrożonym obszarze twarzy, ekspozycji na zimno, wiatr lub nagłe zmiany temperatury. Bolesność pogarsza podczas śmiechu lub mówienie, żucie, szczotkowanie i inne odmiany zwykłej działalności.

Zapalenie nerwu trójdzielnego nerwu często towarzyszy całkowitego lub częściowego paraliżu mięśni na dotkniętych stronie twarzy. Objawy obejmują również rozdzieranie (zwykle tylko jedno oko), zwiększone wydzielanie śliny. Czasami jest teak (drastyczna redukcja) poszczególnych grup mięśni twarzy. Niektórzy pacjenci skarżą się na ciężkie skurcze mięśni, które biorą udział w procesie żucia. Wraz z tym, tam jest spadek lub odwrotnie, zwiększona wrażliwość skóry na twarzy.

W każdym razie taka choroba jest bardzo niebezpieczna i nieprzyjemna. Po ciągłym bólu ostrego, odmowa jedzenia i inne znajome rzeczy wpływają również na stan emocjonalny pacjenta.

Zapalenie nerwu trójdzielnego nerwu i sposoby leczenia

Oczywiście, gdy wystąpi ból, należy natychmiast skonsultować się z neurologiem. Tylko lekarz wie, co zapalenie nerwu z nerwu trójdzielnego, objawy, leczenie choroby. Zwykle pierwszy pacjentowi wybrać odpowiednie leki przeciwbólowe, które poprawiają samopoczucie i czasie zapobiegania wystąpieniu nowych ognisk bólu. Uważa się za skuteczne preparaty zawierające ibuprofen i paracetamol, ponieważ elementy te nie są tylko złagodzić ból, ale również właściwości anty-zapalne.

Jednocześnie przeprowadza kompleksową diagnozę, co sprawia, że możliwe, aby określić przyczynę procesu zapalnego. Jeżeli zapalenie nerwu jest wynikiem zakażenia zębów, z bólem zęba lub leczyć, lub usunięte. Jeśli zapalenie ma pochodzenie zakaźne, należy antybiotyki lub leki przeciwwirusowe.

Czasami w trakcie leczenia obejmują fizykoterapii, jak elektroforeza w Novocaine lub fonoforeza z hydrokortyzonu. W najcięższych przypadkach, gdy leczenie zachowawcze nie daje żadnego rezultatu, operacja jest konieczna.